Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36942 пъти)

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Ето сега така ли ще трябва да изглежда една тема: http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3028.msg55396.html#msg55396

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Точно по правилата.......ред и дисциплина......... :pioneer:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Аз предлагам теми като "Моята колекция" , "Похвалете се с вашият макет" и много други също да минат на линкове. По логиката на по-горе описаните постове, тези теми също натоварват форума и го бавят, правят го по-непрегледен и разхвърлян.  :yes: :yes: :yes: :blind:

Марио, извинявай приятелю, но твоята колекция е твърде обемиста за този форум и го натоварва, прави го бавен и разхвърлян. Ето защо ще трябва да минеш на линкове, така ще се оправят нещата.  :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

Ясене, другарю мой, макета ти натоварва форума, моля те мини на линкове, за да се оправят нещата.  :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 23:33:50 от nilfe »

ankar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Не смятах да пиша тук, но това с линковете не го разбирам.Какво според вас би привлякло към темата някой новодошъл във форума, Roco 62637 SBB era 5  :fie: или снимка на красив швейцарски електровоз ? Говорим за най-посещаваната тема в този форум все пак.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Много правилно изказано :good:!!!

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
И аз това казвам щом за една тема е задължително линкове то това да важи за всички теми. Само и единствено линкове----->олекотяване!!!

Още в първият миг си преставих колко "сухо" ще стане и колко "леко"

Поздрави

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: ankar link=topic=3066.msg56329#msg56329 date=1300482392
Говорим за най-посещаваната тема в този форум все пак.

Колко си прав за съжаление... явно ни бива само за търгаши, иначе една нормална приказка не можем да си кажем. На българина дай му далавера и тема за спор и е първи винаги. Целта на форума и сайта не е в раздел Купува-Продава! Дори имаше идеи да се премахне изцяло. Но явно без бит базар, на който някой да си заработи 5-10лв няма как да се мине.

liro4605 а на теб лично приятно ли ти е като отвориш една тема и в нея има 15 мнения, те са с по 20 снимки в пълен размер? Отвориш следваща тема и тя е така? През 5 поста обаче снимките са еднакви, защото цената се е променила или защото има нови наличности на продукта. Това ли искаш? А тези 300 снимки на страница всяка по 1МБ колко време ще ги отваряш? А колко хора от форума са с бърз интернет и бърз компютър, за да могат безпроблемно да ги отварят тия 300МБ във всяка тема, всеки ден, защото и те си следят за някоя далаверка? Или е важното ти да се чувстваш добре, а останалите кучета ги яли?

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
300 снимки по 100-150 кб не правят 300мб. Второ не се отварят едновременно. Трето да мисля, че всички имат бърз интернет, поне толкова бърз, та да отворят 5-6 снимки с размер около 200 кб в неоходимият размер. Компютъра няма нищо общо с отварянето на снимките, освен ако е без РАМ, разбира се.

Извини ме, но не всички сме търгаши, повечето може би, но не всички. Щом си по-възвишените теми, ами давай, никой не те спира започвай ги, пък ние ще ги четем и ще се възвисяваме от търгаши към възвишени души.

Между другото Лиро твоите теми също са пълни със снимки, трябва да ги замениш с линкове. Колегата това ти напомня. :yes:

ankar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Разбра ме погрешно.Аз разбирам смисъла на стореното, но резултатът е неясен.Ще обясня защо. В този форум аз съм от две години и когато видя марка Roco, кат. № xxxx  и т.н. всичко ми е ясно.Но, я си представиследния случай.Аз съм току що възобновил интереса си към хобито.Имам смътни спомени що е това Piko и влизам да търся...ха излиза ми Railwaypassion.com.Супер ! Значи тук мога давидя нещо интересно.Да , ама са минали 20 години откак са ми купували влаковете. Ммм, тук има място където се продават такива, я да видя за к'во иде реч...къв е тоя линк ве, к'ви са тия цифри,букви?!Ооо, къде се набутах  :wacko:
P.S.За търгащината, далаверата и всякакъв друг келепир не говоря !!!Тях с каквито и да било правила няма да ги промените.

Поздарви и спокойна вечер !

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Лъчко , почваш ужасно да дразниш с твоето тенденциозно и целенасочено човъркане .
Абсолютно съм сигурен ,че това са си някакви твои лични решения !
Хората ти казват ,че това е най-посещаваната тема във форума - ти продължаваш да
да го усукваш .
Ако искаш да знаеш аз съм довел най-малко 1/4 от форума имено покрай темата к/п ,
защото хората няма откъде да намират модели . За всяко хоби к/п е неделима част и вземи го преглътни .
GTS дава добра идея - к/п да не се отваря в списъка на нови теми ; който има желание да отива и да я преглежда . Ами ти като нямаш желание недей бре ? Баси дечкото . Даваш правила , после ги отменяш , после пак ги променяш ???

Искам Dispatcher да напише точно и ясно правилата ! Не ти - ти не можеш да се оправиш.

Първо се разбрахме да няма рефреш в рамките на 24 часа ; после - всичко да е в една тема . Сега се оказва ,че тежало отварянето на снимките - но теженето не е само в тази тема !! Ако ще работим с линкове - ще е за всички теми . Хората са прави - искат око да види , ръка да пипне - с линковете е бъгаво - някъде иска регистрация , някъде не отваря - ще почнат разправии - не е това решението !
По-скоро цепете темите  . Или сменете форума с модерен (крайно време !!) .
Намеците ,дето ги правиш за делаверки, са обидни , пич .Не е твоя работа да коментираш , твоята работа е да го организараш така ,че да е удобно за всички . Изобщо си ревизирай поведението овреме и се извини! Кво ся - аз като съм купувал от теб , значи си търгашче ли ?

« Последна редакция: 19 Март 2011, 00:10:58 от Adrian »

ankar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Абсолютно НЕСЪГЛАСЕН с последния пост. Смятам, че целта на администрацията е благородна,но необмислена.Рздел купува/продава има и чисто социална функция.Ако смятате, че мястото и не е тук, то тогава развийте ( ама със снимки, таблици, цени и т.н.) раздел Представяне на модели,по този начинхорат ще се оринтират за фирмите производители и начините да се сдобият смодели.
 :hi:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Уважаеми Колеги,

още в първият си пост в тази тема написах:
Цитат
Уважаеми Колеги,

1. За линкове към галерия или снимка - подкрепям !-->Това да важи за абсолютно всички теми и снимки.............

Защото си представих колко "сухо" , досадно и безсмислено става всичко в дадена тема. После си поправих собствената тема по този начин, за да го видите всички и да се убедите сами. Цялата енергия беше насочена към К/П. Смятам че не е правилно една тема да бъде мачкана с каквито и да е забрани. Трябва да има основни правила за езика, размера на снимките, ъпването, тона и отношението на пишещите ,........,а не в кой пост да са актуалностите. Всеки сам избира коя тема да прочете и откъде да я започне. Далече съм от мисълта че всички четете всичко в този форум. Налагането на каквато и да е цензура, забрани или привилегии ни връща в миналото за което доста от нас имат спомени. Не пледирам за анархия, а за прости еднакви правила за "Абсолютно всички теми". Надявам се че след "безсмислената" дискусия тази вечер Модераторите ще намерят разумното решение на проблемите и това решение ще бъде резултат на "хладен разсъдък" лишен от каквато и да е "емоция".
Успех, задачата не е лесна, но е решима.........
Нищо лично към никого, ако съм засегнал някого ----->моля да бъда извинен.
« Последна редакция: 19 Март 2011, 00:38:17 от gts.best »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: nilfe link=topic=3066.msg56335#msg56335 date=1300485478
300 снимки по 100-150 кб не правят 300мб. Второ не се отварят едновременно. Трето да мисля, че всички имат бърз интернет, поне толкова бърз, та да отворят 5-6 снимки с размер около 200 кб в неоходимият размер. Компютъра няма нищо общо с отварянето на снимките, освен ако е без РАМ, разбира се.

Извини ме, но не всички сме търгаши, повечето може би, но не всички. Щом си по-възвишените теми, ами давай, никой не те спира започвай ги, пък ние ще ги четем и ще се възвисяваме от търгаши към възвишени души.

Между другото Лиро твоите теми също са пълни със снимки, трябва да ги замениш с линкове. Колегата това ти напомня. :yes:

Дадох груба сметка, но ако искаш по-конкретна, ето:
Тея 300 снимки, ги сметни по 100-150кб... Сега понеже през деня съм на работа (както и повечето от Вас сигурно), тук интернета ми е лимитиран на 30к. Направи една бърза сметка и ми кажи колко време ще ми се отваря въпросната страница? Когато снимките не са като линкове започват едновременно да се отварят... значи на мен половината ми време във форума трябва да минава в чакане на зареждане.
За РАМ-а си прав донякъде само. Защото картинките се отварят във ВИДЕО паметта, когато ти е отворена дадена страница. А между основната рам и видео рама има малка разлика.

Относно по-горното изписано за търгашите, не визирах конкретно теб, не знам защо ти точно си се почувствал обиден, но щом сам се слагаш в тая категория - ок.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Лъчко , почваш ужасно да дразниш с твоето тенденциозно и целенасочено човъркане .

И ти ужастно много дразниш, но те търпя, уви това ми е работата. Отиди в който и да било друг форум и си позволи такъв тон към модератора. Ще отнесеш моментален перманентен бан, така че за търпимост хайде да не си говорим, защото си един от най-толерираните хора в тоя форум.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Абсолютно съм сигурен ,че това са си някакви твои лични решения !

Това си е лично твое мнение, защото аз съм представителното лице на администрацията и съответно аз отнасям негативите.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Хората ти казват ,че това е най-посещаваната тема във форума - ти продължаваш да
да го усукваш .
Ако искаш да знаеш аз съм довел най-малко 1/4 от форума имено покрай темата к/п ,
защото хората няма откъде да намират модели . За всяко хоби к/п е неделима част и вземи го преглътни .

Какво да преглътна и какво не, не си ти човека, който да ми казва и ако не ти харесва тук, никой не те задържа на сила.
Какво като си докарал 1/4 от форума (по твоите думи). Ти изобщо даваш ли си сметка, че тези ти продажби са благодарение именно на форума. Ако не ти харесва ходи си продавай нещата другаде, пак - никой не те държи на сила тук. Ако според теб идеята на форума е раздел "Купува / Продава", да започне форума да събира процент тогава?

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
GTS дава добра идея - к/п да не се отваря в списъка на нови теми ; който има желание да отива и да я преглежда . Ами ти като нямаш желание недей бре ? Баси дечкото . Даваш правила , после ги отменяш , после пак ги променяш ???

Аз и да имам желание и да нямам като модератор съм длъжен да я правя тая работа, за да следя за правилата.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Искам Dispatcher да напише точно и ясно правилата ! Не ти - ти не можеш да се оправиш.

Ще има да почакаш...

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Първо се разбрахме да няма рефреш в рамките на 24 часа ; после - всичко да е в една тема . Сега се оказва ,че тежало отварянето на снимките - но теженето не е само в тази тема !! Ако ще работим с линкове - ще е за всички теми . Хората са прави - искат око да види , ръка да пипне - с линковете е бъгаво - някъде иска регистрация , някъде не отваря - ще почнат разправии - не е това решението !
По-скоро цепете темите  .

80% от всички снимки са в раздел "Купува / Продава". Това е най-тежката част от форума, затова рестрикциите са за там.
Обясни ми къде е разликата дали ще постнеш линка до снимката или същото, но в тагове за снимка? И при двете ако "някъде иска регистрация, някъде не се отваря" ефекта ще е един и същ. Разликата между преди и сега в това което слагате в темите си е наличието на таг за снимка отпред и отзад, което го прави автоматично бутончето "Вмъкни Изображение". Така че логиката ти нещи куца.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Или сменете форума с модерен (крайно време !!) .

За да сменим форума с модерен, ти ли ще платиш или?
Как не те е срам изобщо. Правиме всичко това на доброволни начала и една стотинка не сме поискали от Вас. За това пък на претенции сме се наслушали до гуша!

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56337#msg56337 date=1300485925
Намеците ,дето ги правиш за делаверки, са обидни , пич .Не е твоя работа да коментираш , твоята работа е да го организараш така ,че да е удобно за всички . Изобщо си ревизирай поведението овреме и се извини! Кво ся - аз като съм купувал от теб , значи си търгашче ли ?

Не знам какво било моя работа и какво не, но не е твоя работа да оспорваш правилата на форума и решенията на администрацията. Ти ми кажи как ще е удобно за ВСИЧКИ (ама без недоволни), а не само за теб. Дай идея на която всички до един ще кажат "СЪГЛАСНИ СМЕ" и аз лично ти обещавам да го направя, но ако се появи дори 1 против или въздържал се, кво правим тогава? Тогава аз ще ревна колко си некомпетентен и как не ставаш за нищо, както ти правиш в момента. Или ти ще си ревизираш поведението овреме и ще се извиниш? Съмнявам се...
« Последна редакция: 19 Март 2011, 08:54:13 от EMPEROR »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

Ankar , с моя пост ли не си съгласен не разбрах - защото съм съгласен с твоето мнение и по нищо не е различно от моето .
Администрацията не е подготвена - това е ясно . Ние даваме идеи - но Администрацията не се съобразява с тях . Добре - нека
веднъж за винаги Администрацията в лицето на независимия Dispatcher  да напише ЯСНИ правила , с които всеки един да се съобрази .

Още веднъж призовавам хората , които се дразнят от раздел к/п  ДА НЕ ГО отварят - и да използват 'маркирай като прочетено" -
така няма да им се бавят комповете !

Аз лично чакам , защото съм любопитен да видя моделът , който се предлага . Снимките на Girginov , Tabakoff , Callio  са много
хубави . Хубава снимка ме е карала да купя модела ! Ако напраскаме линкове веднага ще пропищи някой ,че или се изисква регистрация ,
или не му се отваря сървъра !

Не забелязвате ли , че с установяването на кризата все повече почват да разпродават моделите си ? Както и да подновяват колекциите си със съвременно производство ?  К/П ще става все по-тежка и по-посещавана тема ! ЗАТОВА не я подценявайте !
Аз също посещавам сайтове и наблюдавам други организации ! Zazo , Ankar и поне още 3-4 ма от вас са опитни администратори и
модератори на други места . Аз съм user и искам ясни правила , а не дразнене и завист. И с Лъчо и с Мишо сме приятели ,
но кой знае защо Лъчо прави забележки само на мен , а това ме дразни . Освен това подмятания от типа 'търгаши" , "делавери" , 'заработка на 5- 10 лв" и пр са неоснователни обиди и ако имаше начин бих искал да последва наказание ,
но неадекватната Администрация премахна наказанията и бановете .


Надявах се Dispatcher да е независим и опитен администратор , уви ! Хаосът е все по-голям . Слава Богу ,че
поне беше отворена тема за диспут по този въпрос  :hi:

Щом форумът е стар , тромав и пр - подкрепям Жори във всяка една точка от предложенията му  .
И аз нямам нищо лично към всеки от споменатите в постовете ми и с всички съм приятел . Но трябва адекватност , обективност и
конструктивност ! Не е редно Emperor да се води от емоции и да прави такива коментари . Държа да се извини !

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Хе че като е  стар неможе ли да му се подмени софтуера?
Пък ако трябват пари ще съберем!
« Последна редакция: 19 Март 2011, 09:19:02 от mitko359 »