Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36860 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма


Лелееееее, я търговците и търгашчетата - намалета малко перките!!!!!!!!!!!! :diablo: :diablo: :diablo:

Вие вече се самозабравяте бре!!!!

ОСНОВНАТА ИДЕЯ ЗА ТОЗИ ФОРУМ НЕ Е ДА РАЗВИВА ОТДЕЛ "КУПУВА И ПРОДАВА",
А ДА ОБМЕНЯМЕ ОПИТ ОТ ВСЯКАКВО ЕСТЕСТВО В МОДЕЛИЗМА!!!!!!!
И ЕДНА МАЛКА ЧАСТ ОТ ОБМЯНАТА НА ОПИТ СЕ ЯВЯВА ТЪРГОВИЯТА!
ПОДЧЕРТАВАМ - МАЛКА ЧАСТ!!!

(нека големите букви не се считат за "викане" - макар че в последните пет страници е станало абсолютна говорилня,
а желание да се подчертае същността и ВАЖНОТО!!!)

Това, че търговците не ги интересуват останалите теми във форума, не означава автоматично, че ние пък,
трябва всеки ден и час да сме в час с техните продажби. Тук не е ибей, а форум за споделяне на идеи и опит.
Раздел купува/продава е замислен само като помощен и в помощ на останалите моделисти.
Пак подчертавам - "форум" не означава "магазин"!!!!

Да - има опция "маркирай прочетени" но аз искам да чета в другите раздели, а не да маркирам търговията на някой!!!!!

Да - няма да излизат в "последни публикации", но пък излизат в "непрочетени теми" и пак става въртележката!!!!

Да - снимките тежат не само в търговията, но в останалите раздели носят къде по-важна информация от едната търговия!!!!

Да - нека да са линкове, но само в търговията, защото от личен и споделн опит съм открил, че когато има линк, то той бива отварян само в краен случай, по една или друга причина и темите губят своя информативен характер!!!

{Една скоба - форума вече загуби голяма част от чара си, с орязването размера на снимките и който не вярва да провери в други форуми какви теми и красоти стават когато снимките са в по-голям от нашия формат.}

Ако, снимките останат по темите, всеки четящ съответната тема, ще има едно пълноценно изживяване и максимална информираност по въпроса, без да цъка по линкове и без значение дали е стар, нов или завръщаш се хобист.

Ако, снимките в продава/купува са само с линкове, те ще се цъкат само от истински заинтересованите да купят нещо,
 но не и от останалите за които вече е било достатъчно усилие (по-горе изброените причини)
 да отварят/маркират теми които за момента не ги интересуват.

Да - нека темите в купува/продава да останат (дори и заключените) защото те са своеобразен справочник,
 не само като статистика в продажбите (без персонализиране на хора, но с такова за модели),
 а и като основен справочник за повечето начинаещи хобисти
 за каталожни номера, години на проиводство, качество, вид (цъкаш линка) и т.н.

Тук беше мястото да конкретизирам в светлината на горе написаното,
моето предложение, но вече новите правила са написани с червено,
така че на мен ми остава само коментара.

Тук някой хора успешно си промениха темите,
а аз го направих веднага!!!

Други хора упорито скачат, на Диспечера (ама май въобще не са в час, кой е той и какво точно става)
и имат известно право - нарушени са им търговските интереси!!!!

Но като си припомним основните цели на форума записани както в правилата, така и в заглавието на сайта и форума,
аз им предлагам да си направят самостоятелен онлайн магазин (ама ще влезнат в разходи) и да си продават там.

Сигурен съм, че форумната администрация ще им помести рекламните банери,
абсолютно безплатно и в тон на добрата ХОБИСТКА практика!!!!

Не знам защо, но търговците са РАВНОПОСТАВЕНИ с останалите потребители тук
и не виждам защо всички останали хора трябва да се съобразяваме с техното самочувствие.

Ние които търгуваме по между другото, както го прави всеки нормален хобист, но не търговец,
пък имаме самочуствието, че този форум е бил, е сега и ще бъде посещаван от всеки начинаещ, завръщаш се или стар хобист,
не заради търговията тук, ами заради информацията на български език само тук и никъде другаде,
и съдържаща се в разделите:
1.Правила, препоръки и указания за правилна експлоатация на форума | Rules, suggestions and leads for correct exploatation of the forum
2.Железопътен моделизъм | Railway modelling
3.Faller Car System
4.Останалият подвижен и неподвижен състав | Rest of the mobile and immobile composition
5.Моята колекция | My collection
6.Фремо модули | Fremo module
7.Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout
8.Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts
9.Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout
10.Полезни линкове към сайтове на готови проекти | Useful links to sites for other projects and layouts
11.Цифрово / дигитално управление | Digital Command Control
12.Аналогово управление | Analog Control
13.Полезни линкове към схеми или магазини за електроника | Useful links to schematics and stores for electronics
14.Коментари към ревютата на RailwayPassion | Comment the reviews of RailwayPassion
15.Ремонти и усъвършенстване на модели | Repairs and tuning up models
16.Представете модел | Review a model
17.Клуб железопътен моделизъм - България | Club railway modelling - Bulgaria
18.Други организации и клубове

19.Купува / Продава | Buy / Sell
20.Общи приказки свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Ето какво е действителното положение в днешният ден за този форум!!!!!
Съзнателно три раздела съм ги постнал тук само като заглавия, но не и като подраздели (подчертани са с Bold)

И какво се получава?????????????

Има 20 (двадесет) важни за форума раздела и подраздела и само един раздел,
който обаче се опитва да диктува правилата тук!!!!!!!!!!!!

Аз отдавна не купувам от "истинските" търговци тук, а моделистите от които купува и ще купувам за напред,
съм сигурен че ще ме подкрепят в този форум, така че спокойно мога да извикам:

"ДА ИЗГОНИМ ТЪРГОВЦИТЕ ОТ ХРАМА!!!!!"

Който не му харесва, да си плати за друго онлайн пространство и да си се занимава с търговия!

Тук е форум за моделизъм, моделистки практики и хобито в най-чистия му вид!!!

ПП.Тъй като новите правила са в сила, това е мое лично мнение и не ангажира никого от форумната администрация с него.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Ankar , с моя пост ли не си съгласен не разбрах - защото съм съгласен с твоето мнение и по нищо не е различно от моето .
Администрацията не е подготвена - това е ясно . Ние даваме идеи - но Администрацията не се съобразява с тях . Добре - нека
веднъж за винаги Администрацията в лицето на независимия Dispatcher  да напише ЯСНИ правила , с които всеки един да се съобрази .

Старата песен на нов глас. Дай конкретно предложение, с което да се съгласяв всички, безрезервно. Направи пол, ако искаш с "да", "не", "въздържал се". Но ако дори един не се съгласи или е въздържал се, ти ще си неподготвения и ти няма да си съобразяващия се.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Още веднъж призовавам хората , които се дразнят от раздел к/п  ДА НЕ ГО отварят - и да използват 'маркирай като прочетено" -
така няма да им се бавят комповете !

Този раздел е за всички, а не само за тея дето им изнася или не.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Аз лично чакам , защото съм любопитен да видя моделът , който се предлага . Снимките на Girginov , Tabakoff , Callio  са много
хубави . Хубава снимка ме е карала да купя модела ! Ако напраскаме линкове веднага ще пропищи някой ,че или се изисква регистрация ,
или не му се отваря сървъра !

И на мен ми харесват снимките, но когато темата се зарине със снимки става досадна и тежка за доста хора, не само за мен.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Не забелязвате ли , че с установяването на кризата все повече почват да разпродават моделите си ? Както и да подновяват колекциите си със съвременно производство ?  К/П ще става все по-тежка и по-посещавана тема ! ЗАТОВА не я подценявайте !

Никой не я подценява и именно защото ще става все по-тежка и по-посещавана, за това трябва да се вземат мерки от сега.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Аз също посещавам сайтове и наблюдавам други организации ! Zazo , Ankar и поне още 3-4 ма от вас са опитни администратори и
модератори на други места . Аз съм user и искам ясни правила , а не дразнене и завист. И с Лъчо и с Мишо сме приятели ,
но кой знае защо Лъчо прави забележки само на мен , а това ме дразни .

Се тоя Мишо ти е в устата, а именно защото неговата тема подразни администрацията, затова са новите правила. Но ти пак се буташ между шамарите самичък. Просто след въвеждането на новите правила, ти беше пръв, който ги наруши, за това просто ти казах да ги преместиш в първия пост. Нито съм ти изтрил темата, нито съм я заключил, най-учтиво те помолих да ги преместиш... и край стана третата световна и как само теб те тъпчен и ощетяваме.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Освен това подмятания от типа 'търгаши" , "делавери" , 'заработка на 5- 10 лв" и пр са неоснователни обиди и ако имаше начин бих искал да последва наказание ,
но неадекватната Администрация премахна наказанията и бановете .

Получаваш такова отношение, каквото и даваш. Не може да ме обиждаш ти и да очакваш аз да ти се усмихвам и кланям.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Надявах се Dispatcher да е независим и опитен администратор , уви ! Хаосът е все по-голям . Слава Богу ,че
поне беше отворена тема за диспут по този въпрос  :hi:

Да и темата аз я отворих, после пак ми разправяй колко си ощетен и пренебрегван.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
Щом форумът е стар , тромав и пр - подкрепям Жори във всяка една точка от предложенията му  .

Това е най-новата версия на този БЕЗПЛАТЕН форум. Има къде къде по-хубави, но цената няма да ти хареса, а не може да очакваш без да се издържа форума сам, да се наливат пари от нашите джобове.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56344#msg56344 date=1300518334
И аз нямам нищо лично към всеки от споменатите в постовете ми и с всички съм приятел . Но трябва адекватност , обективност и
конструктивност ! Не е редно Emperor да се води от емоции и да прави такива коментари . Държа да се извини !

Да трябва адекватност, обективност и конструктивност. Уви при теб липсват и трите. За това няма да се извиня, преди ти да се извиниш за отношението си към администрацията и обвиненията в неадекватност и пристрастие.

Винаги ще има недоволни. Няма как да се угоди на всички едновременно. Този подраздел е както за правила, така и за препоръки. Ако нещо конкретно не ви харесва си излагате мнението. Ако е наистина адекватно и общовалидно се оценява и от администрацията и съответно се прилага или не. Не твоите лични се пълнят със 101 различни мнения от 100 човека и не на теб ти звънят по телефона да ти се оплакват, да искат. Уви няма как да се угоди на всички. Лесно е отстрани само "искам искам искам" на готово, а не си давате сметка, с колко други неща трябва да се съобразяваме.

Кажи ми конкретно, кое те обиди тук "Хайде моля те всичко актуално поне от тук нататък публикувай в първи пост. Иначе много разпокъсано се получава и се следи трудно какво всъщност се продава и какво не." че стана третата световна война? И не намесвай Мишо пак, защото за пореден път - новите правила са заради него.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Предложение за облекчаване на форума: Да се забрани /софтуеърно/ възможността при цитат да се копират снимки. Да може да се цитира само текст и линкове. Няма да забравя преди време - някой беше пуснал 15-20 снимки, след него друг ЦИТИРАЛ целия предишен пост, за да напише отдолу нещо от сорта "Браво, евала!".... Кому е нужно страницата да стане 20 метра дълга със съответното тегаво зареждане?  :hi:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Best Ripper link=topic=3066.msg56349#msg56349 date=1300520596
Предложение за облекчаване на форума: Да се забрани /софтуеърно/ възможността при цитат да се копират снимки. Да може да се цитира само текст и линкове. Няма да забравя преди време - някой беше пуснал 15-20 снимки, след него друг ЦИТИРАЛ целия предишен пост, за да напише отдолу нещо от сорта "Браво, евала!".... Кому е нужно страницата да стане 20 метра дълга със съответното тегаво зареждане?  :hi:

Това е много смислено нещо... ще погледнем дали е възможно с текущия форум...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Да вярно е Венци...и си личи кой наистина разбира и се занимава (без да е правил "многото форуми") с такова дело!!!
Подкрепям напълно и се надявам и моделистите да са на същото мнение  :search: :search: :search:
 :clapping: :clapping: :clapping:

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
абе pach що ще гониш търговците? Просто трябва да се направи нещо като: Като цъкнеш например 19.Купува / Продава | Buy / Sell
както беше предложил и да се отваря нещо като подфорум с раздели НО ТТ и др. да си изглежда като нашия форум и на всеки регистрацията да пасва там. Тяхните обяви няма да се появяват в нашия форум , а там в тяхния. Като име  предлагам : railwaypassionshop.com или railwaypassion.com/shop и да си е на некакъв друг сървър дето да не запъхтява нашия форум.
Който си търси нещо влиза там и това няма да засяга по никакъв начин този форум. Само да може да си влизаме с нашите никове там.
« Последна редакция: 19 Март 2011, 09:52:31 от mitko359 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Никой няма да гони търговци или нещо подобно! Този форум е за всички и така ще си остане. Идеята на мод екипа е да се оптимизират нещата, а не да се дискриминира една или друга група, тъй че всички могат да бъдат спокойни. Но както казва и Лъчо и с което аз съм напълно съгласен - не може на всички да се угоди. Все ще има недоволни. Въпросът е да има по-малко недоволни!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Митко, точно това ги призовах - да си направят свое местенце за търговията.
Владо, като е за всички този форум, защо трябва още да се обсъжда недовоството на 1/20-та (виж по-горе) от разделите???
И да ни занимават няколко търговци с техните "радини вълнения"?

Смятам че от 361 регистрирани в този форум търговците да са 5/6 човека...
 - от това по-малка недоволна група, няма да намериш, така че предлагам:

Допълнените правила са вече в сила ЗА ВСИЧКИ и съответно може да се прекратят дебатите чрез ключ.
 :hi: :hi: :hi:

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Гледам че във всички форуми има Архив и там са темите дето са заключени и в тях не се пише. Ако някой търси нещо старо влиза там и вижда а в темите дето не са заключени си седят там където са.
http://www.lokforum.com/

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Във всеки случай ето какво трябва да понасяме моделистите в съботния ден, когата искаме да прочетем нещо ново за хобито си:
  
Цитат
 Продавам товарни вагони в N(1:160). « 1 2 » в N gts.best 24 1217  18 Март 2011, 22:35:36
от gts.best 
    Продавам хладилна композиция товарни вагони-SBB- в N(1:160)  в N gts.best 8 933  18 Март 2011, 22:27:02
от gts.best 
    Продавам Изкачване (слизане) за макет (за наклони)  в Други | Others gts.best 4 594  18 Март 2011, 22:24:36
от gts.best 
    Железопътни катастрофи и изцепки « 1 2 3 4 » в Общи приказки свързани с хобито | Chit-chat about the hobby Adrian 50 1758  18 Март 2011, 21:55:30
от gts.best 
    Интересни линкове към чужди макети « 1 2 ... 21 22 » в Полезни линкове към сайтове на готови проекти | Useful links to sites for other projects and layouts Adrian 316 15527  18 Март 2011, 21:01:02
от bategojko 
    Земетресение 7.3 в Токио « 1 2 ... 5 6 » в Общи приказки извън хобито | Chit-chat away from the hobby G_GROZ 84 1021  18 Март 2011, 20:55:49
от vlado1 
    Сбирка 12.03:2011г Реализма и моделизма. « 1 2 ... 5 6 » в Общи приказки свързани с хобито | Chit-chat about the hobby liro4605 84 2118  18 Март 2011, 20:48:08
от liro4605 
    (продавам)BR-140  в HO n_sirakov 1 96  18 Март 2011, 19:30:55
от gts.best 
    Продавам парен локомотив и двуосни вагони « 1 2 » в HO bobi97 23 2114  18 Март 2011, 18:05:05
от bobi97 
    (продавам)Вагони Роко Флайшман Лима Ривароси  в HO

Това ми остава за тази сутрин да "чета" или "маркирам" от мойте "непрочетени теми".

Това форум за какво е всъщност???????????????????????????

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Цяла нощ се чудех какво липсва на снощната "безсмислена" дискусия и  О, Еврика липсвало е "сол и пипер" (похлупак).

Нищо лично просто се радвам на голямото ти КПД.............




 :drinks:

« Последна редакция: 19 Март 2011, 10:32:13 от gts.best »

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Стига правихте от мухата слон господа търговци мога да дам примери за теми в купува продава котито на всяко ъпваме се слагат снимките на всичко което се продава и тогава макар интернета ми да е бърз и компа сравнително нов чакам по 15-20сек да се зареди.
Аз лично съм за оставането на снимките но само в първият пост,ъпването да става минимум на 7дни,всички промени по наличности и цени да се правят само и единствено в първият пост,при ъпване на тема в раздел продажби да се премахва предходният ъп(за целта трябва да се рзреши триенето на последното мнение на автора-само последното)
Предложенията нека се отделят в отделна тема и се направи анкета нека потребителите изберат най удобният вариант :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56360#msg56360 date=1300522325
Цяла нощ се чудех какво липсва на снощната "безсмислена" дискусия и  О, Еврика липсвало е "сол и пипер" (похлупак).

Нищо лично просто се радвам на голямото ти КПД.............

 :drinks:


 :angel: :give_heart: :give_rose: :drinks: :drinks: :drinks: :hi:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Мислех да не поствам в темата, щото и без това стана говорилня, но ако мога да бъда полезен на администрацията на форума с моето мнение, то е следното:

Подкрепям BestRipper относно цитирането със снимки - абсолютно безмислено и наистина натоварващо страницата. Ако има начин да се забрани, ще е перфектно, а ако няма, може да се укаже в препоръките за ползване, че не е препоръчително.

Относно темите и снимките в Купува/Продава. Подкрепям всичко да е в първата тема и само там да има снимки. Всекъ участник да има по една тема. При добавяне на нов артикул или ъпдейт на съшествуващ, това да се прави в първата тема и отделно да се добавя пост "Добавено еди какво си" или "Обновено еди какво си", като добавения пост да е един за 24 часа.

Относно снимките в останалите теми - ако се забранят, според мен форумът ще изгуби своя чар. Една снимка казва много повече от 1000 думи. Отварянето на отделни линкове, при положение, че форумът поддържа снимки, е безмислено. Но пък може да се сложи ограничение с ново правило от типа "до 10 снимки в пост", а останалите - в уеб албум, с линк към него.

choveka_vlak

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
  • Рейтинг: 8
  • човек докато е жив се учи!,...
И още едно предложение, два нови раздела : копува!, продава!, влизаш в итересуващия те раздел и приятно прекарване...  :yes: