Автор Тема: Препоръчайте декодер за локомотив  (Прочетена 15863 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #15 -: 12 Март 2008, 18:10:40 »
Ако спечелиш търга, ще го получиш. Мен ми е интересно, ако никой не наддава и накрая дам 1,50 евро, дали ще ми го дадът за толкова ?

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #16 -: 13 Март 2008, 03:22:54 »
А аз се опасявам до известна степен за качеството на предлагания продукт. Нали сме си се напатили, та го карам и аз малко ръка да пипне, око да види. Вероятно от ибея си пазят реномето де, ама все пак?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #17 -: 13 Март 2008, 07:30:56 »
Цитат
А аз се опасявам до известна степен за качеството на предлагания продукт. Нали сме си се напатили, та го карам и аз малко ръка да пипне, око да види. Вероятно от ибея си пазят реномето де, ама все пак?

Аз пък се опасявам дали изобщо ще ми го дадат.  ;D Може просто да ми пратят едно нищо както в България става - купуваш джиесем и ти доставят...смачкани вестници.А,май бяха увили нещо за тежест(истински случай е това-имам познат куриер и ми разказва разни истории от българското ежедневие).
А и понеже не знам езика изобщо не разбирам защо едни са в синьо,колко дни стои това докато спечеля,т.е. кой е крайният срок,хайде,за блиц-цената май се досещам.Видях на някои да пише с червено-сини буквички . Въобще ситуацията е тъмна индия за мен. ;)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #18 -: 13 Март 2008, 08:05:17 »
иБей не е просто някакъв си онлайн магазин, а доста сложна система, като всеки юзър има рейтинг, които трупа от предишните си покупко-продажби. Ако видиш човек със 100ци или хиляди продажби и рейтинг 100% позитивен няма как да получиш "вестници в кашонче". Затова се избира внимателно над какво ще се залага... и да дори и да го спечелиш за 1,5е пак ще ти го пратят. Има и защита наречена ПейПал, която е фирма гарант, че ако нещо бъдеш излъган или ще ти намерят същата стока или ще ти върнат парите, като въпросната услуга таксува продавача, а не купувача. Затова просто трябва да се гледа къде какво и как се залага.
За това вече как става процедурата с наддаването и плащането, може би трябва да ви отворим отделна тема и там да бъдат описани нещата едно по едно.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #19 -: 13 Март 2008, 12:14:03 »
Цитат
За това вече как става процедурата с наддаването и плащането, може би трябва да ви отворим отделна тема и там да бъдат описани нещата едно по едно.
То гледам вече е направено - има тема E-bay,дано в нея да списват повече хора вряли и кипяли в бранша,а не само"ламери" като мен. :)То аз пак няма да се спусна сам сигурно в подобно начинание,но както казваш и ти , за да се обърна към някого трябва да зная за опасностите от страна на чужденците.И най-вече каквото искам дали си струва на определената цена имайки предвид калкулирането към нея на транспортни разходи. Виждам,че имат немски клон,от него не е ли по-тънко с транспортните?А тези PayPal са нещо като нашите мутри,а?Събират несъбираеми дългове... ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #20 -: 23 Март 2008, 19:09:33 »
Реших да пиша в същата тема,защото въпроса е най-походящ,като че ли за тук.Интересува ме откъде да намеря цената на  декодер  "Брава" с каталожен номер 9750.В сайта им при обстойна проверка не намерих цени.Ако случайно съм ги пропуснал-нека някой да помага.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #21 -: 13 Април 2008, 20:35:56 »
Цитат на: XRISTO link=topic=310.msg3089#msg3089 date=1206292173
Реших да пиша в същата тема,защото въпроса е най-походящ,като че ли за тук.Интересува ме откъде да намеря цената на  декодер  "Брава" с каталожен номер 9750.В сайта им при обстойна проверка не намерих цени.Ако случайно съм ги пропуснал-нека някой да помага.
9750 H0     Decoder DCC+Motorola 8-polig     N01     40,50 €

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #22 -: 13 Април 2008, 23:24:42 »
Брях!!!Аз търся такава цена,ама в лева!  :) (и пак скъпо ми се струва - в едно ДВД има повече електроника,пък е горе-долу на същата цена-кожодери,баси!)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #23 -: 14 Април 2008, 04:48:15 »
Цитат на: XRISTO link=topic=310.msg3766#msg3766 date=1208118282
Брях!!!Аз търся такава цена,ама в лева!  :) (и пак скъпо ми се струва - в едно ДВД има повече електроника,пък е горе-долу на същата цена-кожодери,баси!)

Вярно е това за ДВД-то, ама то е масов продукт, който се продава в много по-големи обеми от декодерите, които все пак са специализиран продукт и заради тези по-големи обеми могат да си позволят да свалят цените - поне така ми се струва... Което и мен не ме утешава ама никак...  :(

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #24 -: 21 Юни 2008, 21:16:12 »
Сега ще трябва да си поръчвам едни декодери и ако може,нека някой ме посъветва кой от долуизброените става да се настрои с Роковско дигитално управление:


LOKDECODER LD-G-33 (MM+DCC)
Technische Daten
Adressen-Bereich:   1 - 255/10239   
Adress-Einstellung:   Zentrale   
Analog-Betrieb möglich:   ja   
Fahrstufen:   14/27/128   
Integrierte Pendelautomatik:   Ja   
Last-Regelung:   Ja   
Max. Motorstrom:   1000 mA   
Strom an den Schaltausgängen (max.):   500 mA   
Max. Gesamtstrom:   1500 mA   
Mehrfach-Adressierung:   2   
Format:   MM, DCC   
Platinenmaße:   24,5 x 16 x 3 mm   
Schnittstellen:   NEM 652   
Motor-Typ:   Gleichstrom   
Rangier-Gang, über F-Taste schaltbar:   ja   
Einstellbare Geschwindigkeits-Kennlinie:   ja   
2. Geschwindigkeits-Kennlinie:   ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien:   Programm.   
Anfahr- & Brems-Kennlinien, getrennt einstellbar:   Ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien schaltbar:   Ja   
Schalt-Funktion:   6   
Kabel werksseitig angelötet:   Ja
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LOKDECODER LD-G-33 (MM+DCC)

Technische Daten
Adressen-Bereich:   1 - 255/10239   
Adress-Einstellung:   Zentrale   
Analog-Betrieb möglich:   ja   
Fahrstufen:   14/27/128   
Integrierte Pendelautomatik:   Ja   
Last-Regelung:   Ja   
Max. Motorstrom:   1000 mA   
Strom an den Schaltausgängen (max.):   500 mA   
Max. Gesamtstrom:   1500 mA   
Mehrfach-Adressierung:   2   
Format:   MM, DCC   
Platinenmaße:   24,5 x 16 x 3 mm   
Schnittstellen:   NEM 652   
Motor-Typ:   Gleichstrom   
Rangier-Gang, über F-Taste schaltbar:   ja   
Einstellbare Geschwindigkeits-Kennlinie:   ja   
2. Geschwindigkeits-Kennlinie:   ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien:   Programm.   
Anfahr- & Brems-Kennlinien, getrennt einstellbar:   Ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien schaltbar:   Ja   
Schalt-Funktion:   6   
Kabel werksseitig angelötet:   Ja
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LOKDECODER LD-G-9 (DCC)

Technische Daten
Adressen-Bereich:   1 - 10239   
Adress-Einstellung:   CV-Progr.   
Analog-Betrieb möglich:   Nein   
Fahrstufen:   14 / 28 / 128   
Max. Motorstrom:   1000 mA   
Strom an den Schaltausgängen (max.):   500 mA   
Max. Gesamtstrom:   1500 mA   
Mehrfach-Adressierung:   1   
Format:   DCC   
Platinenmaße:   24 x 17 x 4,5 mm   
Stecker:   Nein   
Motor-Typ:   Gleichstrom   
Rangier-Gang, über F-Taste schaltbar:   Ja   
Einstellbare Geschwindigkeits-Kennlinie:   Ja   
2. Geschwindigkeits-Kennlinie:   Ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien:   Programm.   
Schalt-Funktion:   7
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lokdecoder LD-G-9 (S)

Technische Daten
Adressen-Bereich:   1 - 10239   
Adress-Einstellung:   CV-Progr.   
Analog-Betrieb möglich:   Nein   
Fahrstufen:   14 / 28 / 128   
Max. Motorstrom:   1000 mA   
Strom an den Schaltausgängen (max.):   500 mA   
Max. Gesamtstrom:   1500 mA   
Mehrfach-Adressierung:   1   
Format:   DCC   
Platinenmaße:   25 x 17 x 8 mm   
Stecker:   Ja, NEM 652   
Motor-Typ:   Gleichstrom   
Rangier-Gang, über F-Taste schaltbar:   Ja   
Einstellbare Geschwindigkeits-Kennlinie:   Ja   
2. Geschwindigkeits-Kennlinie:   Ja   
Anfahr- & Brems-Kennlinien:   Programm.   
Schalt-Funktion:   7

Всичките гореспоменати са от конрадския сайт.Искам да взема оттам,защото ще правя поръчка и бездруго,поне да ги взема наведнъж(аман от куриери).Пък и цените не са непоносими,а аз сигурно ще викам повече от три,така,че ще ме хване "промоцията" .  ;D


lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #25 -: 22 Юни 2008, 18:01:41 »
Аз не писах ли някъде че декодерите на тази фирма имат някои проблеми с управлението на Роко?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #26 -: 22 Юни 2008, 18:18:54 »
Коя фирма?Тези са от "Конрад" и хабер си нямам от коя фирма ги взимат.  ???
Пък и като не знам немски - хептен не мога да се оправя. А пък роковските-гледам са по 31 евро.Ако е за една бройка-ще ги прежаля , но ще ми трябват поне 5.Пък и роковския май не е наличен като гледам в сайта им.
« Последна редакция: 22 Юни 2008, 18:21:29 от XRISTO »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #27 -: 22 Юни 2008, 22:21:31 »
Декодерите са на TAMS
http://www.tams-online.de/
Тук можеш да видиш повече инфо от потребители за декодерите на тази фирма
http://www.miniatur-wunderland.de/community/forum/tams-ld-g-9-vs-roco-lokmaus2-probleme-bei-cv-programmierung-t9664.html
С две думи: Нямам думи
Избери си нещо друго. Макар и да е малко по-скъпо. Нета е пълен с такива предложения, за 5-6 евро ще ти ги донесат от Германия или Австрия до в къщи, без да се занимаваш със никакви куриерски служби.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #28 -: 22 Юни 2008, 23:46:00 »
Цитат
http://www.miniatur-wunderland.de/community/forum/tams-ld-g-9-vs-roco-lokmaus2-probleme-bei-cv-programmierung-t9664.html
Ами да,ама ми е късничко да уча немски.Пък и докато го науча ще се минат доста годинки.А на мене ми трябват декодери до 1 месец.

Цитат
Избери си нещо друго. Макар и да е малко по-скъпо. Нета е пълен с такива предложения, за 5-6 евро ще ти ги донесат от Германия или Австрия до в къщи, без да се занимаваш със никакви куриерски служби.

Къде ги тея предложения?Че и безплатна доставка?А дано...ама надали!? Дай някой линк ако имаш нещо конкретно впредвид.Ако е за Е-бея също става сложно първо-защото не съм наясно кой от предложените би ми свършил работа и второ-трябва пак да "врънкам" някой да играе вместо мен,защото не съм наясно с езика,нямам регистрация и съответно нямам сметка в пейпал(пък и за какво ли ми е сметка,след като не знам никакъв чужд език)  ??? ::)

http://www.modellbahn-voigt.com/spurho/rocoho/digitalzubehoer/roco10745digitalgleichstromlokdekoder.php - ето тук има роковски,който е по-евтин,но не знам как се поръчва и колко ще стъпи доставката до дома,ако някой го "шпреха" немския-нека помогне! плс!
« Последна редакция: 23 Юни 2008, 00:16:28 от XRISTO »

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #29 -: 24 Октомври 2008, 22:35:59 »
Аз имам един принципен въпрос, щото съм зле с дигиталните системи:
Има ли такъв декодер, с който да мога да контролитам, освен мотора, фарове, звук и осветление в кабината?