Автор Тема: Макет в н2о ))Вече и с вода)  (Прочетена 32864 пъти)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:макет и малко пояснения)
« Отговор #15 -: 15 Април 2011, 10:07:13 »
оо неее, 2 месеца го мислих, писах по горе, че ще е с формата на буквата г, размера е 3метра на ,, отвесната греда, и 2, 60 метра на хоризонталната, и дебелини на гредите по 1, 30, ще импровизирам с осветлението, защото тоците са ми  леко нпозната материя, и сега се уча да запоявам. план има, но ако някъде не импровизирам няма да съм аз)) признавам веднага и без бой

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Браво !! Сигурен съм че макета ще стане чудесен!
Един съвет: Направи двойни трасета там където можеш! Ако някой ден (сигурен съм че ще дойде)  решиш да дигитализираш влаковете ще е добре трасето да е двойно че да се движат в различни посоки и т.н.
Къде ще е гарата и как плануваш да стане вземи разцъкай SCARM че  да видим !! Ето ти линк за изтегляне на тая програма с която виртуално представяме макетите си: http://www.scarm.info/index_bg.html
А ето и темата на създателя: http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2720.0.html

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
дааа, разбира се  има двойни трасета, това което се вижда  в момента е една мнооого малка част от цялото, дори така съм предвидил проекта, че да имам 2 независими токови  кръга, видях я програмата преди около месец и си поиграх с нея, но преди да зпочна поне 2 месеца обмислях кое как и колко, което до  голяма степен зависи от мястото с , което разполагам, и тъй като още не е готово помещението за влаковете, а имам и други хобита)))))))))))) нямам избор и правя ново помещение, но както писах и преди ме сърбят ръцете и почнах да си макетсвам, на модули, да мога да пренеса лесно после, върху конструкцията с двойно дъно за кабели и тн, та за това още нямам и осветление монтирано, но както се казва, като локомотив  съм набрал скорост и вече няма спиране), ами аз как да кажа за някои неща съм от страта школа, рисувам си на ръка, както и всичко сам ще си правя, по бавно, но за това пък кеффффффффффффффффффффф ;D
« Последна редакция: 20 Април 2011, 15:07:58 от niki »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Ники, ти защо не използваш точки, край на изреченията, главни букви, препинателни знаци и всичко, което се нарича българска граматика? Аз искам да ти чета мненията и информацията, която публикуваш, защото ми е интересно, но ме отвращава стила ти на писане, който със сигурност е придобит вторично. Не се сърди, но тук се опитваме да пишем нормално. А, иначе всички се радваме на ентусиазма и хъса ти. Успех !  :hi:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
 :good: :good: :good:
 :good: :good:
 :good:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: mgirginov link=topic=3116.msg57682#msg57682 date=1302972779
Ники, ти защо не използваш точки, край на изреченията, главни букви, препинателни знаци и всичко, което се нарича българска граматика? Аз искам да ти чета мненията и информацията, която публикуваш, защото ми е интересно, но ме отвращава стила ти на писане, който със сигурност е придобит вторично. Не се сърди, но тук се опитваме да пишем нормално. А, иначе всички се радваме на ентусиазма и хъса ти. Успех !  :hi:
Приемам критиката, така е. единствената причина е тази, че нямам навика да пиша, просто не ми се налага, и общо взето, мястото на което пиша е тука.Тоест липса на навици в писането  с клавиатура на кирилица .))))))))) всъшност имам да казвам много повече неща, но редуцирам, заради писането)) ,за което се извинявам и моля за снисхождение към моята шеметна личност) :hi:.Има хора. които ме познават и могат да го потвърдят със сигурност.И другия фактор е следния:както казах нямам навик да пиша, и мисълта ми тече десетина пъти по бързо от скоростта с , която пиша. Това води до краткотрайни загуби на без това тънката нишка, удвояване на усилията за нейното проследяване, улавяне, и канализиране, и пропускам по някой бутон .;D
« Последна редакция: 16 Април 2011, 20:51:14 от niki »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ..Kaчих и план на макета
« Отговор #23 -: 20 Април 2011, 12:30:48 »
Цитат на: niki link=topic=3116.msg57436#msg57436 date=1302625302
http://nikyyy.snimka.bg/other/maket.584748.23033394
това , което се вижда, не е това което ще бъде)))) в смисъл, помещението за макета и влакчето още не е готово, а пък аз нямах търпение да почна, а и сърбежа в ръцете стана непоносим.  така, че исмислих, начин да си  макетирам , основта ще си е от  осб, с двойно дъно, за  кабели,  помпичка за вода, за да има водопад с течаща вода и тн., а междувременно, за да мога да преместя това  , което се  вижда, го правя на парчета. може би се вижда, че съм  в /но/,и това не е целия макет а само източната част)), и планирам, да е  с 2 отделни токови кръга, какво ще излезе никой не знае) ;) ;D

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Направих план, без много да се заигравам, и да довърша височините. Но мисля , добива се представа .

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Това ли е?


Не е много ясен...Дай го в по-едър план евентуално.
 :)
Срува ми се, че имаш поне едно ухо...и височините не са много ясни...

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Това, ами височоните са ми ясни на мен, тука не са много, защото набързо го направих и ми е първи досег с програмата, а иначе имам 2 уши, носа ми е един, за щастие :lol:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
niki, изглежда мащабен проект! Добре е, че го правиш на няколко нива.
Само внимавай с наклоните и прави проби дали локомотивите дърпат вагоните...  :yes:


niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Внимавам, но както се казва , който не работи, той не греши.Най-високите точки са ми на 12-13 см, като трасето, което ги ,,достига е поне1,30 метра.Тези части , които са готови, съм ги тествал и видимо няма никакъв проблем. А иначе хвърлих се на по сложен проект, защото е предизвикателство и ще отнеме  повече време за правене, което е май по големия кеффффффф :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ако за 1,30 "преодоляваш" 12/13 сантиметра си е направо мъка и унищожение на локомотивите.
 Надминал си два/три пъти нормите за "горно строителство" в макет.
Нормата е максимум 4 см на 100 см трасе (40/1000),
като всички отдавна препоръчват дори да е под 3,5 см/100см...
Теб направо ти трябва ...зъбчата железница.
В сървъра на Павката (pavel75) има ръковдството на Ботев, в два формата.
Дърпай и чети бързо, преди да си загубил излишно време.
Щото така вече и нас взе да ни мъчиш....
По въпроса за ушите - а как ще се справяш с късото съединение което те формират.
За "устата" - те тоя ...рапър ли беше ....не знам да е моделист от нас! :sarcastic:

ПП...то било "един нос" ....... :scratch_ones_head:ама и него не съм го чувал!?!!! :lol:
« Последна редакция: 21 Април 2011, 09:31:50 от pach »