Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts

Воден ефект

<< < (2/13) > >>

gzo:
Прав си, че става с четене Иванчоооо, но линка който си посочил води към неща които за съжаление не ми рършат работа. Ако Иванчо прочете, че
--- Цитат на: gzo link=topic=3121.msg57572#msg57572 date=1302788210 ---Не свава въпрос за купешки имитации на вода, а за такава по метода "направи си сам"
--- Край на цитат ---
ще разбере, че не ме интересува какво продават в Конрад, какво има в каталозите или как изглежда на снимка водния ефект направен пак с такива готови води. От написаното в 2-те страници най-успешно според мен е ползването на лака за дърво, но по него нямаше нито дискусия, нито споделен опит. Относно топлия силикон, работил съм с такъв и нещо не ми допада. С такъв метод залепвах кабелите към купето, когато правих озвучаването на колата и помня че не е това което тук ще ми върши работа. Дори и в предишната тема е писано, че се цапа. На някои колеги работата със топлия силикон може и да им харесва, но за съжаление има негативния ефект на лепи праха, а такъв се натрупва за мн.бързо време, че и трудно се чисти.
Аз лично може би ще пробвам с лак за дърво, но въпроса е, че не знам с коя марка да пробвам и какви евентуални недостатъци има. Интересува и до каква степен се запазва прозрачността на лака при определена дълбочина. Въпроса с праха няма да е толкова проблемен 1 защото по-лесно се чисти и 2 че ако полираш лака с онези анти статик препарати за почистване на мебели (които вече има в повечето домакинства) ще се предпазиш от зацапване с прах.
Пък и писах за още 1 алтернатива, за която никой нищо не каза...

--- Цитат на: gzo link=topic=3121.msg57572#msg57572 date=1302788210 ---Гледам продават разни свещи с морски пейзажи затворени в чашки, а вместо восък прозрачен гел. Някой пробвал ли е с нещо подобно  ?

--- Край на цитат ---

И все пак се извинявам, че отворих дублираща се тема и моля модератор да изтрие темата  ми или дя  я обедени с другата  :)

pach:
То все пак още преди това ти дадох насоки:
Мунчо - на макета си.
Пач - на модула си.
Нохаб - на макета си.
ето и още ...
Евростар - на макета си (май Сена или лоара направи).

Та така Иванчо...
или като имаш претенции от типа "това не ми , харесва, онова също не ми харесва, третото е мноого скъпо, четвъртото незнам какво си" вземи потърси пък както тук (щото явно не го правиШ) така и през мрежата. Ако и след това не си намериш, нали не очакваш ние да почнем експерименти, та да ти решим твоя проблем. То вярно, че форума е за взаимопомощ, но щом като искаш определен материал и никой не ти отговаря, седни, ти си експериментирай, пък после сподели тук начина и резултата, и следващите след теб ще задават въпросите си на теб...ако ползват точно този материал.
Ако ли не - ще задава следващите въпроси и т.н.
 :hi:

gzo:

--- Цитат на: pach link=topic=3121.msg57627#msg57627 date=1302863409 --- седни, ти си експериментирай, пък после сподели тук начина и резултата, и следващите след теб ще задават въпросите си на теб...ако ползват точно този материал.
Ако ли не - ще задава следващите въпроси и т.н.
 :hi:

--- Край на цитат ---

Регистрирал съм се тук не само за да черпя опит, но и да споделям. И в този ред на мисли туй в червеното не мога да го разбера защо ми го пишеш? Само ще ти припомня, че именно аз седнах, експериментирах и споделих тук начина и резултата в правенето на асфалт http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3109.30/topicseen.html
Може и да не ти харесва това с мушамата, но си е още една алтернатива за която не видях някой преди мен да е писал. В монента до това съм стигнал и това споделям. Темата за водния ефект я пускам защото това ще е следващото нещо, което ще правя след асфалта. Като гледам обаче в какъв дух вървят коментарите ти едва ли ще седна пак да споделям опит.  :hi:

Vlado:
Gzo, добре правиш, че експериментираш и споделяш, и ние ("ние", защото, сигурен съм, не само аз мисля така) много високо ценим това. Няма нищо по-хубаво да се споделя, пък макар и винаги да има риск да не те разберат, но в крайна сметка това му е хубаво на хобито - има пътища много, пълна свобода на действие и ако на някой не му харесва, не е фатално за самия теб, щом ти лично си удовлетворен от стореното. Затова не се отказвай, а продължавай в същия дух. Аз лично високо ценя това и както виждаш активно участвам в темите, по които също мога да кажа (тъй като имам опит) нещо.  :good:

widowmaker:
Купуваш си вода на MBZ и си решаваш проблема.
Просто е направена като истинска:




В тая насока - направи си сам:
има моменти, когато "от пръдня боя не става" и "изкуството иска жертви"

http://www.conrad.de/ce/de/product/240825/MODELLBAHNWASSER-200ML/1605031&ref=list
http://www.conrad.de/ce/de/product/240827/MODELLBAHNWASSER-1000ML/1605031&ref=list

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия