Автор Тема: Представяне на ida_ili64  (Прочетена 12109 пъти)

CHOCHO1977

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #15 -: 25 Април 2011, 12:08:35 »
Добре дошла и много щастливи мигове с хобито!

ida_ili64

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #16 -: 25 Април 2011, 14:29:33 »
  Хей,:thank_you:!
Много сте мили,надявам се  да сме си взаимно полезни и забавни  :yes:!
Относно блога ми-ами качила съм адреса си в профила.Опитах се да го вкарам в подписа си,но ми дава ,че имам право само на един символ...Не съм още наясно за много неща в структурата и управлението на тоя форум,а и в момента съм наистина в доста динамична позиция между две къщи,през юни ми предстои участие в изложба с творбите,които са ми шивашкото хоби-пачуърк,през май си имам рожденник,а след това изневиделица се налага пътуване до България,през юли-среща на групата по скат в Австрия-това са приятелите -ветерани на съпруга ми от шлколата по акордеон,които един или два пъти годишно се срешат на Скат вечер и си редуват домакинството,сега е ред на Лотар,който живее в Австрия...Така,че  динамичните забавления са част от живота ми :dance1:...
Имам бърз въпрос,дано не ви е досадно,но на какъв принцип се качват снимки тук,има ли директен начин да кача от моя комп или трябва да се мине през снимков сайт?Ако е второто- снимка.бг котира ли се тук,или трябва да търся друго място?
Усмихнат ден на всички и много забавления на всички запалянковци и  хоби-маниаци! ;D

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #17 -: 25 Април 2011, 15:00:14 »
Здравей!!
Директен начин за качване на снимки тук няма.Използваме безплатни сървъри за споделяне на снимки.
1.Създаваш си албум в някой безплатен сървър.И в този албум качваш твоите снимки (Аз използвам snimka.bg виждам че предпочиташ този сайт за снимки и за това ще ти обясня как става там).
2.След като качиш снимките ,ще видиш в дясно от снимката която искаш да публикуваш -линк към албума и примерно http://7909240780.snimka.bg/hobby/kolekciya.486640.18364078- това.Под този линк ще видиш написано с оранжеви букви :Линкове за споделяне.Кликаш върху Линкове за споделяне и ще ти излезе следният прозорец:
Голяма снимка:
http://media.snimka.bg/6054/018364078-big.jpg
Средна снимка:
http://media.snimka.bg/6054/018364078.jpg
Малка снимка:
http://media.snimka.bg/6054/018364078-thumb.jpg.
Използваш линка в зависимост от това каква по големина снимка искаш да постнеш- голяма ,средна или малка.
Колегите от форума ме посъветваха да използвам среден размер на снимките.Така по бързо се отварят и е по удобно за разглеждане. Малките снимки задължителни само в раздел "Продава".
3.Когато отваряш нова тема или отговаряш, натискаш иконата "Вмъкни изображение" (тази под Bold и Idalic), ще ти се появят едни скобички-
копираш линка под размера на желаната снимка между тези две скобички - голям,среден,малък
Дано съм успял да помогна!!!
« Последна редакция: 25 Април 2011, 15:05:46 от hristo_t »

ida_ili64

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #18 -: 25 Април 2011, 15:17:23 »

Това бе началото... и първото влакче в колекцията-моя коледен подарък за Вилфрид.
А това- нчалото на макета:


Да,благодаря за съдействието Христо! Аз знам да работя със снимка.бг,идеята бе дали трябва да продължа да се тероризирам и да качвам всичко по два пъти,но явно ще се наложи.А в снимка.бг имам 48 албума и ,честно,не ми се търси друго място,дори и да не е най-добрия сървар там.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #19 -: 25 Април 2011, 15:25:52 »
И аз съм в снимка бг,сайта е супер!
http://toniemi2.snimka.bg/?user,albums

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #20 -: 25 Април 2011, 18:52:15 »
Добре дошла и от мен :)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #21 -: 25 Април 2011, 19:40:02 »
Може да ползвате и http://picbg.net,
там няма ограничение в размера (пиксели) на снимките (само размерът на файла не може да е по голям от 5мб на снимка)
и не се преоразмеряват при ъплоудването.
Добре е да си направите акаунт, макар, че могат да се качват и анонимно.

ей това за мен е голяма снимка:


« Последна редакция: 26 Април 2011, 10:14:45 от widowmaker »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #22 -: 25 Април 2011, 20:05:05 »
 :hi: :give_rose:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #23 -: 25 Април 2011, 20:51:05 »
Добре дошла!  :give_rose: :hi:

Ей, тия немци пак намазаха с работливи и състрадателни към хобито им български съпруги...  :pleasantry:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #24 -: 25 Април 2011, 22:34:35 »
Добре дошла във форума!!!!!!!!!!!!  :dance1: :dance1: :dance1: Винаги ти и цялото семейство сте добре дошли в нашият клуб. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Valio TT

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #25 -: 26 Април 2011, 00:09:45 »
Добре дошла.  ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #26 -: 26 Април 2011, 08:29:39 »
Поздравления!!!
Ще се радваме да се запознаем с вашето семейство, щом като скоро ще сте в България!!!
Непременно да се обадите и да предвидите един съботен следобед за нашия Клуб. :hi:
Чак му завиждам на съпруга ви - една българка съпричастна с железопътния моделизъм - а вече е заета!!!
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
Доколкото виждам, работите в Н0, та да попитам с коя фирма-производител се "разбирате" в голяма част?
За снимките - и аз препоръчвам
http://picbg.net/login.php
за четири години, нито един път не съм имал проблем с този сайт.
Перфектно вършат работата си.
Можете да качвате снимки от какъвто искате размер - форума ни автоматично ги преоразмерява
според изискванията на администраторите тук.
Подобно ограничение (за един символ) е и подписа ни - решиха, че това е само натоварващо сайта и вниманието на съфорумците.
Очакваме в скоро време да ни обясните по-подробно за "естакадата" и напредъка в работата по нея!
Можете да си направите отделна тема в раздел "Представете своя макет" - ще ни е интересно! :ok:
(отивам да чета блога Ви)
ПРиятни мигове с нашето(вашето ;)) хоби!!!
 :hi: :hi: :hi:
 

ida_ili64

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #27 -: 26 Април 2011, 10:37:58 »
Добро утро :girl_smile:
Отново сърдечни благодарности за топлото посрещане :curtsey:!
Колкото до снимките- ще остана вярна на снимка.бг -там са всичките ми албуми :с цветарското,влаковото ,шивашкото,рисувалното,декораторско и т.н. хобита,както и албумите ми от пътешевствията.
Доколкото за фирмите,не сме пристрастени,първото влакче бе на Мерклин,но мисля,че Вилфрид смта ,че едно от най-добрите е Рокко.Знам ли?Относно това,с което се разправям аз-моделирането,смятам,че най-новите дреболии,особено за зеленчуци ,градинки и дребни дивотийки са - Буш,но май в последно време се конкурират всички достатъчно успешно.А за електрифицирани обекти-Фисманн бяха невероятни с светешите си шадравани и чешми,както и с механизираните си човешки фигурки !От близо две години както споменах обаче всичко е в застой при нас... :girl_sad:,поради това,че живеем на друго място и предстоящото ни преместване след пенсионирането на Вилфрид(това е съпруга ми) в България.Той изпитва органичен страх-как ще се премести съграденото,както е убеден,че всичките кабели и шини ще отидат по дяволите.Може и да е прав,но аз смятам,че поне целия създаден от мен релеф е грехота да се похабява,дори  му заявих,че като той не иска вече влакчетата,аз си искам макета и ще си лепя по него през зимните дълги вечери в Родопите...Убедена съм,че ще се захване отново,стига да му докажа,че съм права и да организирам правилното опаковане на макета.Само планината ме притеснява,може би тя ще трябва да бъде разрязана до височина 20-тина см и после слепена и замаскиран разреза .
Сега да попитам аз къде се намира клубът ви? Каква е организацията в него,как се става член,?Има ли пециална статия,която да прочета по въпроса?Мисля си,че Вилфрид ще му хареса да е в кръг от съмишленици,където ще може да дискутира,пита и дава мнения .
И още нещо-защо ми подскача и танцува екрана ,докато пиша??! Така не мога да наблюдавам какво пиша,защото писането идва под нивото на долната лента...Дали е само при мен така?
Пожелавам на всички един прекрасен старт в новата  и кратка работна седмица! И много усмивки!!! :girl_smile:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #28 -: 26 Април 2011, 11:18:58 »
Направо половината хора от тук, ви завидяха за "влакове...макет...в Родопите"!!! :good:
По въпроса за клуба - тук във форума имаме раздел само за него, където може да прочетете всичко за нас.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=collapse;c=8;sa=expand;sesc=327e35ee139a630abbdfdbab86424e38#8
Ако нещо не е ясно - питайте там - ще ви отговорим непременно.
Което го няма в този раздел го имаме в клубния сайт - но той е съвсем нов и още не е цял... :blush2:
http://www.railwaymodellingclub.com/
В раздела на форума има и карти (+ сателитни снимки) как може да ни намерите в София!
Събираме се и всеки четвъртък в центъра на София - ресторант Терасата.(вижте тема - "срещите всеки четвъртък")
Ако нещо не е ясно - повечето телефони на клубни членове са в темата "Телефонен указател" от раздел "ПРедставете се" на форума. Под чийто никнейм (каква хубава "българска" дума) има определител "КЖМБ" (Клуб елезопътен моделизъм - България")  - означава че е клубен член и може да ви окаже съдействие.
Впрочем до Родопите най-близо са момчетата от Пловдив, които са готини хора и също ще се радват да се запознаете.
 (все пак са по близо от София). Там може Мунчо (muncho)- ника му е весел, но той е сериозен човек - да ви свърже с нас също.
Виждам във блога Ви че "малкият принц" е коментирал вече - и той е наш човек, но тук ника му е Мактъб (Maktub)
 ;D ;D ;D

ida_ili64

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на ida_ili64
« Отговор #29 -: 26 Април 2011, 11:52:23 »
Ок,благодаря! :curtsey:
Ще има много да си наваксвам и чета тук.Вече видях,че има срещи в Пловдив и определено ще се свържем с пловдивчани, но в София ще се обадим също.На мен в момента ми предстои пътуване през май,заради това,което ми завидяхте,къщата ни в Родопите,която се достроява според нашите изисквания и желания,но се прави по "български метод"-т.е. не се ли натиска-нищо не става!  :girl_mad:
А колкото до "Малкия принц"- всъщност той е причината да ви открия и му поднасям своята голяма благодарност тук  :drinks:!(Личи си,че сте мъжки форум,нямате един емотикон с цветенце за благодарност,така, че ми остават реверансите или -наздравиците :girl_blum:).Ааааааааааааааааааааааааааааааа,излъгах ,ето го цветето! :give_rose: :give_rose:
Е,вече пуснах и темичка за макета,с времето ще я развивам,но за желаещите да се забавляват,ето албума и в снимка .бг- 18 страници със снимки ви очакват! :girl_haha:

http://idaili.snimka.bg/hobby/wlak-hoby.303409.14600046