Автор Тема: Макетът на Grivata в ТТ  (Прочетена 40390 пъти)

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Grivata в ТТ
« Отговор #90 -: 18 Май 2015, 19:32:06 »
Нещо нямам никакво време напоследък - жени, деца, бири, музика, акваристика, работа ..., но не бързам за никъде! :)
Залепил съм корка по трасето, бях наредил и релсовия път за проба, но нещо не ми хареса, на няколко места се получиха големи джонтове ... махнах го, ще редя наново!
Крайно недоволен съм от флекс релсите, истинска мъка е с тях и снадките, а скарите са абсолютни боклуци ... но вече се хванах на хорото и продължавам с тях! При следваща поръчка ще поръчвам готови криви и прави, колкото и по-скъпи да са ...
Cheers!

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Макетът на Grivata в ТТ
« Отговор #91 -: 18 Май 2015, 22:06:42 »
Извиняавй за вметката с флексовете: Да не бъркаш нещо технологията ... Аз нямам нито една "готова" релса, всичко е флекс и нямам никакви грижи със снадки, скари и т.н. Лично за мен готовите релси са само за сгробяване на пода, или ако имаш много - да ги сложиш на някое скрито място...

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът на Grivata в ТТ
« Отговор #92 -: 19 Май 2015, 09:24:13 »
И аз бих се включил за защита на флекс релсите. Релсовият път не ми е много дълъг - около 20 метра е някъде и целият е с флекс релси . Като се правят кривите - трябва да се налага , отбелязва коя колко трябва да се среже и така... На някои места в моят макет също има наставки , които са по около 1 мм , но не се чува характерният звук при преминаване . П профила обаче няма аналог - там при прилепнали една в друга релси трака като за световно .

grivata

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Grivata в ТТ
« Отговор #93 -: 24 Септември 2015, 10:15:53 »
Поради семейни проблеми, на този етап се налага да се откажа от макета. Пуснал съм всичко в оказиона!
Надявам се скоро да съм в София и да започна отначало ...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Grivata в ТТ
« Отговор #94 -: 24 Септември 2015, 11:21:49 »


ееех , Грива , не им леко на музикантите !!