Автор Тема: Почина Иван Славков-Батето  (Прочетена 11150 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #30 -: 05 Май 2011, 08:32:04 »
widowmaker  - браво, нямаш на представа колко точно си го написал - точно за това иде реч!!!
А не тоя или оня бил дегенерат. Щом като такива дегенарати изпъкват в днешна ожалена България,
какво да кажем повече - то фактите сами говорят за себе си и то с еднозначно тълкуване.
Няма значение кой е ходил под масата, нито кой жали или не по изминалите времена.
Става въпрос за елементарно сравнение и то не е в полза на днешната съвременност.
Винаги като по-млад съм се дразнел от лафове като"едно време не беше така, а вие сега нищо не знаете и сте хаймани",
но това което виждам около себе си надмина дори моят широко скроен мироглед и това е толкова страшно,
че вече и аз се хващам да почвам с "Едно време (макар и социализъм) ...."
Който ме познава по от близо, знае аз колко ги "обичам" политиците, а пък комунистите са ми на първо място в този списък.
Но не е редно в името на някаква имагинерна справедливост, да оплювам всички дела и хора, по ред в страната ни.
Държавата е пък съвсем различно нещо от страната ни, при това доколкото все още я има ...държавата де.
Лошо е не само да изопачаваш известни факти и ли дори да ги премълчаваш.
Добре, че Батето почина (пък дори да е от алкохолен делириум), щото съдейки по някой изказвания тук,
май трябваше да го разстрелят като Луканов, за да удовлетворят низките си страсти,
които всъщност са тотално формирани именно от тези които най-ги мразят.Манипулацията на простотията е тотална.
Любо знам, че ти не си прост (меко казоно) но как така си се подал на тази манипулация - тепърва ще го осъзнаеш...
Парадокса е пълен, но не всеки може да го види...
 :hi:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #31 -: 05 Май 2011, 11:15:15 »
Това с поколенията също е много забавна тема. Всяко плюе това след него.
Да наистина 89-та година бях на 12 т.е. нито достатъчно голям, нито прекалено малък, но образно казано влизам в категорията "ходещ прав под масата".Но най-новата и историята на соц-а, също са ми хоби. И за съжаление нейния прочит и на последните 20 години, налага едно хич не ласкаво заключение, за "вашето" поколение. Поколението на последните истински деца на соц-а, тези раждани през 60-те, били на по 20 и ... през 89-та, тези чиито 15-20 годиншни деца днес пълнят чалготеките. Та днешният ден в огромна степен е рожба точно на това поколение, на бившите дружинни председатели и партийни секретари, станали предприемачи, на поколението абдикирало от своята обществена отговорност, спасяващо се поединично. Само не го приемайте като лична нападка, щото нямам това предвид. И що да не си "чешем езиците" и на други теми, все пак сме в "Общи приказки извън хобито"?

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #32 -: 05 Май 2011, 11:46:34 »
Не пропускай факта, че дружинните и комсомолските ръководители, както и партийните "другари" са един съвсем малък процент от въпросното поколение.
Егоизмът и незаинтересоваността са комплексно следствие от типично бай-ганьовското тълкуване на понятия като демокрация и свобода.
Съвременните технологии и интернет пространството и те имат немалък дял. Има доста хора и тук, във форума,
които пишат на кирилица по принуда, но начинът им на писане е като на шльокавица. Така са свикнали... ама е смешно и жалко.
Моделът - като начин и стил на живот до голяма степен се изгенерира от съвременната ни медийна култура, където чалгата е лидер.
Не съм расист, но ненавиждам това, което ни поставя в графата на ориента. Съвременната ни музикална култура за съжаление е пълна с пошлост.
Покрай нея идоли на тая нация станаха всякакви и всевъзможни боклуци, на които това ново поколение се стреми да подражава.
Бил съм почти навсякъде в европа и то не за ден-два. Защо там го няма този проблем? Дори и в екс соц държавите? И разликата се измерва в светлинни години.
Особено пък на острова, известен с консерватизма си това (някой боклук като Азис да е звезда и да слушаш чалга/рап по радиото) е невъзможно.
Ами имало цензура. Да, що да няма? След като върши работа.
« Последна редакция: 05 Май 2011, 11:48:07 от widowmaker »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #33 -: 05 Май 2011, 12:02:02 »
Цитат на: zazo link=topic=3159.msg59086#msg59086 date=1304583315
... Та днешният ден в огромна степен е рожба точно на това поколение, на бившите дружинни председатели и партийни секретари, станали предприемачи, на поколението абдикирало от своята обществена отговорност, спасяващо се поединично. ...

Така е в голяма степен. Но да не забравяме, че точно "последното" соц. поколение (раждани през 60-те) бе избрано от партокрацията да "извърши" реформите настъпили след 1989 г. ...
А всъщност партията во главе с другите тайни и явни служби, си прокара така политиката, че бившите партийни величия са 90% от настоящите "бизнесмени".
Дори фараони като Недялков вече официално признават къде точно и от кого точно се раздадоха куфарчета тогава, в изпълнение на дългосрочна програма за край/начало на мутацията наречена "партия на народа", а всъщност и  до ден днешен оглавявана (както казва и Любо) ако не от бащите, то от синовете и внуците на същите тези атеисти, които първи през 1990 г започнаха да се "черкуват" за щяло и нещяло.
Раздадоха се и складове, предпирятия и заводи, които прераснаха във фирми и ...конгломирации (от мераци  :sarcastic:) каквито дори западните капиталисти се учудиха, как така от нищото се пръкнаха.
Та тези партийни величия и техните семества (+ лакейте)
 и тогава,
и сега
 имат една единствена цел - пари и власт в неограничени количества.
Тогава мимикрираха под формата "всичко за човека" пък той се оказа Тоше.
ама когато разбрахме в светлината на този стар виц, че той не е един човек,
в другите централно европейски страни вече се бяха разбунили (за пореден път, за разлика от нас - никога)
та се принудиха да "предадат" властта на оная кръгла маса - която подобно на масонско/илюминатна ложа си разпредели всичко което партията отстъпи, за да се заеме с най-съкровенното си действие - забогатяване (отново на гърба на другите) но този път без политически убийства и физически изцерпки от типа на лагерите в Скравена и Белене.
За това се създадоха мутренските бригади, които разчистваха покрай бизнеса на същата партия и доста неудобни хора през 90-год.

Та това соц.поколение не само, че беше свидетел на всичко това, но се опитва и да запомни точно кое и как се случи (или всъщност не се случи) и който издържа, още е тук....но повечето отдавна си дигнаха родата и отидоха да живеят навън, колкото и да им е мила страната ни.
За 90% от това поколение може да се каже спокойно, че е изгубеното поколение на България от 90-те години.
Подобни изгубени поколения е имало в Европа, след първата и след втората световни войни, но те са имали съвсем други причини.
Тези млади поколения, които оцелаха след войните, се оказа че са се научили да убиват или общо казано да живеят по време на война, и когато тя свърши, всички те не можеха да си намерят място в цивилния живот...
Ама те поне бяха воювали.
А тук и война не е водена, пък България все още се води най-бедната държава в Европейския съюз. При това можем само да мечтаем за стандарта на Португалия, която се водеше най-беднта в Европа през 1989 година!!!!
Та това последното соц.поколение, поне четеше и слушаше всичко (без да има мрежа както каза скоро един пикльо) и умееха да четат между редовете, слушаха чуждите станции (аз съм го правел дори във армията) и въпреки всички спънки, знаеха кое, как и защо се случва в 75 % от събитията у нас, в Европа и света.
Знаеха точно какво и как трябва (или не трябва) да стане, но нищо не можаха да направят,
защото ролите бяха разпределени поне три години преди 1989 г.
Живота им стана една непрестанна борба за оцеляване, ако не на тях, поне на идното поколение.
Много успяха да пратят поне децата си навън, не само да се изучат, но и да живеят там, защото тук се виждаше да няма смисъл.

Но всичко това преди и след 1989 година имаше смисъл, само защото това поколение искаше доброто на всеки човек, бил той познат или роднина. Стремяха се към знания, който си намираше въпреки партията и държавата, харесваше си страната, въпреки партията и държавата и имаше някаква своя си цел, която никой не можа (и по-добре) да облече в някаква идеология или ...нещо което да завършва на "-изъм".
(комунизъм,капитализъм, кретенизъм ...и т.н.).

А сега чалга поколението което е по-точно възпитано от днешните (вчерашни) олигарси към какво се стреми.
Скоро правиха проучване във Фейсбук - за какво мечтаят днешните млади момчета и момичета.
Те дори не се сещат да кажат думи като семейство, образование, здраве, работа и професия.
Всичките като мунщровани войници от най-тъмните времена отговарят - чалга, пари, коли и готини (по възможност - тъпи) жени.
И тук родителите от последното соц.поколение нямаха думата, защото те и преди това не бяха възпитавали децата си. С това се беха заели сателитните организаци от типа на пионерските (пък днес са скаутските), комсомолските (пък днес са дискотечните) и тем подобни ръководители на масите от деца и хора (пък днес това много успешно го правят рекламите и сапунките).
Които родители възпитаваха децата си в изконните ценности на род и родина, го правеха и преди и след 1989 г и продължават да го правят и сега.
Друг е въпроса, че и тогава и сега, те са капка мед в катранената яма.
И за разлика от тогава (натискаха им главата в катрана) сега много по-трудно и префинено им държат само носа над катрана.
Но тук се изказаха някой спорни мнения, които за мен лично са в резултата на всеобщата промивка на мозъци която не е свършила след 1989 година, защото тя тече и сега, но с други средства- така или иначе сме вече в 21 век и съвсем логично и е методите да са коренно различни от познатото (до сега) зло.


Малей че дълго стана, ама се ядосвам когато има заблудени хора...
Нищо лично към никого, но нещата са още по сурови и гадни от горе изложеното...
« Последна редакция: 05 Май 2011, 12:07:23 от pach »

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #34 -: 05 Май 2011, 12:22:58 »
Здравейте колеги! Съжалявам че пуснах темата - тя породи много спорове, и то за период от нашата история който няма как да се върне.
Сега след време установявам че съм харесвал соц.епохата заради спокойствието и сигурността с която съм играл на улицата. Е не харесвах естествено режима от 2 до 5 и как веднъж един учител ме наби на улицата защото ме хвана  в 3 часа пред аптеката. А аз чаках да донесът едно лекарство (почти неоткриваемото тогава синьо мастило) за сестра ми. Сега тази улица и площадка ги няма - с огромни темпове се строи поредната ненужда кооперация в Бургас. От терасата ни  виждах морето, а сега прането на съседите.

Независимо от факта че господин Славков не е бил харесван от много хора, все пак в момента върви поклонението му въпреки дъждовното време в София. Смъртта все още е най-трагичното и неприятно събитие което събира хората, но тя е неразделна част от съществуването ни. Доколкото виждам и чувам по новините в момента в София е ужасно студено и дъждовно - но пред стадиона има стотици хора за да поднесът цветя пред тленните му останки. Значи има и такива които са го харесвали и уважавали.

Почитам паметта на господин Славков , независимо как е живял.
Извинявам се за темата и може би по добре ще е да бъде заключена.!
« Последна редакция: 05 Май 2011, 12:33:44 от hristo_t »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #35 -: 05 Май 2011, 12:28:26 »
Бог да го прости, макар да не беше от лоното му!
 :(

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #36 -: 05 Май 2011, 19:13:36 »
Проблемът е не в отношението, което заемаш, а в епитетите, които ползваш.
Ама то явно ти идва отвътре де.
Точно това се опитваме да ти обясним по по-заобиколен начин, но ти явно не стопляш:
Когато що годе интелигентен човек иска да покаже негативното си отношение към нещо или някого,
обикновено го прави по малко по-елегантен начин а не като родопски чобанин,
който не е виждал хора от години и по цял ден единствено ругае кучето и овцете ( да ме прощаваш за сравнението).
:)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #37 -: 05 Май 2011, 20:24:00 »
Щом ти харесва...
А за Чаушеску нещата бяха други, гръмнаха го набързо, за да се потулят
някои деликатни подробности за едни други хора, които се биеха в гърдите,
че са демократи и патриоти и са били репресирани от тогавашната власт.
То нещата излязоха наяве, но мина време и въпросните хора успяха да си оплетат кошницата.
Отчети факта, че по това време съм живял в Русе, а там румънска телевизия се "хваща"
перфектно :)
« Последна редакция: 05 Май 2011, 20:44:24 от widowmaker »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #38 -: 05 Май 2011, 23:51:16 »
отново се трият "неудобни" мнения, браво, браво  :haha:
Съжалявам че трябва да се лог/аутвате, после пък да се лог/инвате с профила "Диспечер", за да може анонимно да триете неудобните някому коментари... това го знае всяко хлапе  :haha:

и все пак пак да ви напомня - преди няколко дни България се отърва от един от многото паразити, които когато и да пукнат - все ще е късно  :haha:


Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #39 -: 05 Май 2011, 23:56:29 »
Цитат на: widowmaker link=topic=3159.msg59118#msg59118 date=1304612016
Проблемът е не в отношението, което заемаш, а в епитетите, които ползваш.
Ама то явно ти идва отвътре де.
Точно това се опитваме да ти обясним по по-заобиколен начин, но ти явно не стопляш:
Когато що годе интелигентен човек иска да покаже негативното си отношение към нещо или някого,
обикновено го прави по малко по-елегантен начин а не като родопски чобанин,
който не е виждал хора от години и по цял ден единствено ругае кучето и овцете ( да ме прощаваш за сравнението).
:)


Ами тогава покажи "епитетите", които според твоят центурионски стандарт са "родопско-чобански" и ги редактирай с книжовно-интелектуални такива  :spiteful:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #40 -: 06 Май 2011, 00:16:47 »
Цитат на: widowmaker link=topic=3159.msg59126#msg59126 date=1304616240
Отчети факта, че по това време съм живял в Русе, а там румънска телевизия се "хваща"
перфектно :)

Е, сега тъкмо ще можеш да дискутираш развитието и просперитета на двете телевизии с някои лица, които тъжат и отдават почит на болшевишкия хрантутляк, понеже са имали удобството да гледат забавно-публицистичните предавания "Бразди" и "С бъклица и дрян", които очевидно се доближават до тяхната душевност  :haha:
Поне имаш база за сравнение и от там нататък ти говориш (разкажи, :hi: без да си кривиш душата и съвестта за двучасовата на ден румънска телевизия)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Почина Иван Славков-Батето
« Отговор #41 -: 06 Май 2011, 00:34:01 »
Агитатора, преди да стане двучасова, беше светлинни години пред нашата. Но тогава ти все още не си бил дори плануван сигурно.
Нищо няма да заменям, не съм цензура, за да го правя. Епитетите са си твои, от тях само мога да съдя колко ти е багажа.
А че има нещо сбъркано (не го разбирай като грешно, под сбъркано визирам, че е изкривено да извратеност)
в твоите коментари (които ми навяват асоциации за 3-я райх) е ясно като бял ден :)
Ако зависеше от теб, сигурно поне половината човечество отдавна да е станало на сапун :)

П.П. Като гледам колко нещо си изписал, най вероятно е да те баннат до утре...
« Последна редакция: 06 Май 2011, 00:41:10 от widowmaker »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:цуфиса Иван Славков-Батето
« Отговор #42 -: 06 Май 2011, 01:12:24 »
Сигурно, това за светлинните години можете да го дискутирате с останалите скърбящи, там и без това само телевизионни специалисти сте се събрали... в областта на балканските телевизии...  :yes:
Относно епитетите - да, това е удобно бягство от безсилието да опровергаеш действителността с аргументи.
Колкото до "сбърканото" в моите аргументи - до момента не видях нищо, което да ги опровергава.
А пък третия райх и други такива исторически особености - всеки е свободен да бленува в мокрите си сънища каквото си поиска, все пак нали е демокрация  :haha: Разрешавам дори да си ме представиш като комендант на "Аушвиц", облечен в черен кожен шлифер и тежки подковани ботуши с катарама, принуждавайки батето и немуподобните паразити да положат първият си наистина трудов ден (или дори да е час/60 минути) в полза на човечеството (ами така де, стига са яли и пили на гърба на хората). Не винаги, но в много от случаите съм се старал да си изпълнявам работата и служебните си задължения съвестно и старателно, повярвай ми - ако работех това от твоите фантазии - даже бих се престарал и бих показал завидно усърдие. Също така държа да направя пояснение до останалите, които са заблудени и объркани и се е случвало да ми задават нелепи въпроси относно лицата Болен Цидеров и Боян Станков (в последствие провъзгласил се за "Рассате") - дали съм техен последовател или не знам си какво... - нямам нищо общо с тях и не им правя предизборна или каквато и да било агитация...Даже напротив...Айде сега лека нощ и внимавайте, че след полунощ ако гледате някоя от вносните телевизии (а не тези на телевозионния революционер батето, който ви е показал чудо-невиждано), ако му дърпате на гестаповеца яката на шлифера много усърдно - може и да забележите евентуално кожената немска каска на Ес Ес-овеца
« Последна редакция: 06 Май 2011, 08:03:41 от Dispatcher »