Автор Тема: Какво влакче да взема  (Прочетена 21200 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Какво влакче да взема
« Отговор #45 -: 04 Юли 2011, 15:10:47 »
Не ме разбирайте погрешно, Пико имат прекрасни модели, но и цената им е също толкова "прекрасна" както и на всички останали. Сега като се замисля пиковските сетове имат едно преимущество, релсите са им по-хубави  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Какво влакче да взема
« Отговор #46 -: 04 Юли 2011, 15:18:52 »
"Пико-Експерт" <------> "Тилиг-Елит"

Ама не едно срещу друго, а като комбинация!

BR-118 на "Пико-Експерт" се разпродаде за дни (и аз съжалих че му се кумех...нищо че е в Н0)
А релсите на "Тилиг-Елит" са според мен по-добрите от "А-Gleis". Може би защото по- ... им знам геометрията.
От друга страна винаги съм се заглеждал по стрелките на Пико при Тихомир.
Но ако имат проблем с контактуването, значи за това са на по-ниската цена.
А ти що продаваш пиковските релси ...Аааа??? ;) :pleasantry:
 :lol: :lol: :lol:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Какво влакче да взема
« Отговор #47 -: 04 Юли 2011, 16:15:55 »
Щото след последните промени по макета, тия стрелки и кръстачки са ми в повече.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какво влакче да взема
« Отговор #48 -: 04 Юли 2011, 17:07:21 »
Абе пипнете елит и после ще си говорим  :yes:
Определено е класи над всичко останало.
Аз преди години съвсем случайно попаднах на баузац-ите в конрад и понеже беше най евтино (от всичко друго)
да си купя скари и профил и така и направих.
Добре, ама тогава имаше една болест кинтонемия и няколко месеца се купуваха съвсем на дребно, докато събера овал със 2 стрелки.
Еййй, голям кеф беше. Тия релси са все още живи и дори стояли в кашона няколко години имат перфектно токоснемане.
После си накупих стрелки (пак в разглобено състояние). Последните две ги взех от Жоро, някой се беше пробвал да ги сглоби,
ама не беше успял. Хубавата част е, че има и флекс стрелки, т.е. можеш да си ги направиш с какъвто си искаш радиус,
включително се предлагат такива и от дългите (388мм).
Има и флекс траверсни скари (85051/85050) за стрелки за по няколко евра (в Жоровия ценоразпис пише 2 броя скари за 8.35/8.70лв),
с които може да се направи стрелка 284/228мм R1350/R866 15/12° или Y 6/7.5°, както и стрелка в крива (няколко варианта като фабричните).
Стига човек да има желание и да е малко изобретателен, нещата могат да станат с много малко вложения.
Трябва ти само да си сръчен с ръцете и с много малко инструментариум си в джаза (това на снимката е точно така направена стрелка):




Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Какво влакче да взема
« Отговор #49 -: 05 Юли 2011, 12:15:06 »


Съветвам те да

- отиди в магазина на Хобистронг и чуй какво ще ти препоръча мустакатият спец  :buba: ; там нещата са нови , на много добри цени , а пък напътствията - безлатни ;

- или се свържи с Misho-tabakoff  тук , във форума - разгледай му рубриката в 'продавам' - нещата са нови , на ниски цени , а и напътствията - безплатни - все ще ти спретне нещо за начало с добра отстъпка .


Предполагам ,че си в H0 ( 1:87) по подразбиране ?