Автор Тема: Въпроси по устава, членството и т.н.  (Прочетена 31326 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Темата е само за въпроси, посочени в раздела. Моля, не поставяйте тук питания за дейността, срещи, мероприятия и др.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #1 -: 21 Април 2012, 15:45:19 »
СЪОБЩЕНИЕ!На вниманието на всички заинтересовани! Поради несъгласие с развитието на Сдружение "ЖП моделисти" пред последните 18 месеца, както и поради липса на пълнолетен член/учредител при днешното ми посещение в клуба, а също и поради неособено ясния начин на връчване на заявления към Управителя му, публикувам тук своето официално заявление за напускане на Сдружение "ЖП моделисти", считано от 1 май 2012 г.

ЗАЯВЛЕНИЕ

Въпросното ми заявление е оставено в писмен вид в клубното помещение, както и са изпратени два имейла до господата Венелин Василев - управител и Гроздан Грозев - главен редактор в сдружението и съучредител.

Умолявам да не се пишат коментари тук в темата.

P.S. Тъй като в общи линии съм отчаян, а в някои отношения и ужасен от т. нар. "организиран ЖП моделизъм в България" в последно време, много моля да не ми се отправят покани, предложения и агитации за присъединяване към други подобни сдружения. Не съм малък, когато /и ако/ реша, сам знам какво да направя. Благодаря предварително.  :good:
« Последна редакция: 21 Април 2012, 17:14:10 от Best Ripper »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #2 -: 21 Юни 2012, 16:54:14 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=3181.msg77058#msg77058 date=1335012319
СЪОБЩЕНИЕ!много моля да не ми се отправят покани, предложения и агитации за присъединяване към други подобни сдружения. Не съм малък, когато /и ако/ реша, сам знам какво да направя. Благодаря предварително.  :good:

До колкото ми е известно, единствената друга организация, занимаваща се с ЖП Моделизъм е "Клуб "Железопътен моделизъм - България"", макар и нямаща нищо общо с тази, в която си членувал до сега, така че не може да се определи като "подобна". Там покани за членство (поне по мое време) се отправяха само към наистина заслужили и утвърдени хобисти и личности свързани със железницата, както и към хора с доказани специфични теоритични знания и практически умения (каквито без да се обиждаш, ама ти не притежаваш). За недоказани лаици и дилетанти даже се изискваха препоръки от настоящ член на Клуба, а при по-особени случаи се стигаше и до гласуване. Не знам сега как стоят нещата, но имайки предвид нивото ти на изброените по-горе два критерия (знания и умения) - би могъл да бъдеш полезен единствено ако заплащаш редовно членският си внос.  :hi:
« Последна редакция: 22 Юни 2012, 08:57:45 от Dispatcher »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #3 -: 21 Юни 2012, 18:08:18 »
Лесно се рита паднал и вързан човек...
Венци е наказан за шест месеца  и не може да отговори...
Дерзайте...
« Последна редакция: 21 Юни 2012, 18:17:45 от Boris 2-12-4 »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #4 -: 21 Юни 2012, 19:05:30 »
Нима?  :wacko:
Та дори той самият е постъпвал по този начин и то неведнъж, пък живот и здраве, като се завърне винаги ще може да се обоснове.  :spiteful: до тогава както той самият каза - "от телефончето"  :music:
« Последна редакция: 22 Юни 2012, 08:58:03 от Dispatcher »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #5 -: 21 Юни 2012, 20:07:26 »
Тези спорове във форума никога не съм ги разбирал. Хубаво, бил го правил- щом го смятате за толкова лошо, защо и вие трябва да го правите??? Щом мислите че това е  нещо много злобно - защо падате на това ниво? Не казвам кое е лошо и кое добро, аз съм никой.. Изразявам своето мнение. На лошото не се отговаря с лошо, ако то наистина е лошо. :victory: Пък друг е въпросът, че  много сънародници говорят зад гръб и  си леят гнева когато другия няма какво да каже..
« Последна редакция: 22 Юни 2012, 08:58:13 от Dispatcher »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Въпроси по устава, членството и т.н.
« Отговор #6 -: 22 Юни 2012, 08:16:45 »
Хайде да не се уливаме! Може да си никой, но все пак да знаеш някои неща...
Като не познаваш хората (Любо и може би Венци) не се "бутай между шамарите". :victory:
Тук има достатъчно голями хора да обяснят наистина обосновано защо не е етично така да се прави.
Само че...всяко правило си има изключение. Венци многократно е показвал, че етиката му е чужда,
и за това някои не се сдържаха.
 Но ако не се раздухват излишно нещата, дори на тях ще им мине. Добър или лош - Венци е един от нас!
Дано след шест месеца, всички (не само Венци) покажем че най-после сме пораснали и колкото и да сме
различни - играем в един отбор.
:hi: :hi: :hi:

Господа, както удачно отбелязва и Борето, потребителят Best Ripper е наказан за 6 месеца, да е вън от форума и е някак некоректно да се отправят упреци и правят квалификации за него, при положение, че не му е възможно да ви отговори. Затова, моля, въздържайте се от подобни коментари. В случая, като толкова искате да му кажете нещо, има телефони или се вижте с него на живо, пък си му излейте душата. Сигурен съм, той достойно ще ви отговори. Но това да става тук, без възмъжност от негова страна за дуплика и т.н. не върви и администрацията на форума няма да го позволи.

Владо - админ Railwaypassion
« Последна редакция: 22 Юни 2012, 09:13:01 от Dispatcher »