Автор Тема: Компресор за аерографа  (Прочетена 60506 пъти)

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #30 -: 25 Май 2011, 18:23:56 »
Тая пръсналка си я пази,вземи си по-читав аерограф  :spiteful:

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #31 -: 25 Май 2011, 18:32:36 »
а да знаеш дали ще може пръскалката да се свърже с  :pleasantry: аерографа :pleasantry: (пръскалката  ми) ?? :blush2:

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #32 -: 25 Май 2011, 20:06:09 »
Трябва да може.
Но ти не мисли ,че компресора на Фалер ще остане на тази цена.Другият линк е много по-изгоден-получаваш компресор и аерограф

Тоя Фалерския ми се вижда мног евтин-втора ръка е явно,но дали работи или има нещо друго ???Нека някой от "дойчовците" да преведе  :pleasantry:
« Последна редакция: 25 Май 2011, 20:08:29 от refil »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #33 -: 25 Май 2011, 20:08:22 »
то под търга пише че може и  на софорт кауфен което на мен ми говори че цената 25.00 е фиксирана а ако искаш може да наддаваш на търга

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #34 -: 25 Май 2011, 20:09:22 »
Е ти мислиш ли,че ще остане на 25 евро ???

пп А май не прави и доставки у нас  :(
« Последна редакция: 25 Май 2011, 20:11:39 от refil »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #35 -: 25 Май 2011, 20:23:58 »
Startpreis: EUR 1,00 [ 0 Gebote ] [Übersicht der Geboteaktualisieren]                           ТЪРГ
  BietenBieten
 Geben Sie mindestens EUR 1,00 ein

--------------------------------------------------------------------------------
 oder                                                                                                                  ИЛИ-
 
 
 
Preis: EUR 25,00 Sofort-KaufenSofort-KaufenSofort-Kaufen
 
  Auf die BeobachtungslisteBeginn des EingabefeldsAuf die BeobachtungslisteAuf die GeschenklisteAuf die RecherchelisteAuf die GeschenklisteFür weitere Listen einloggenEnde des Eingabefelds                                                       
                                                                                                                КУПИ ВЕДНАГА

пОНЕ АЗ ТАКА ГО РАЗБИРАМ :yes: :)
 
 

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #36 -: 25 Май 2011, 20:38:04 »
Мите, защо харчиш парите на родителите си за пръскалки? За мен лично е кощунство да се окипазяват локомотивите. За тези пари щеше да си вземеш локомотив за 200 - 250 лева, парен от "PIKO" и да му се радваш. Да, сред приятелите от форума има 5-6 човека който го умеят рисуването! Но за мен лично, не го възприемам при положение, че никога в България не е произведен локомотив, а всичко е внос, вапцано уж с "българското знаме". :)
« Последна редакция: 25 Май 2011, 20:47:19 от TheJackal »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #37 -: 25 Май 2011, 20:47:03 »
Парите не са на родителите ми иначе нищо от което имам едва ли щях да имам. Парите ми ги дава дядо ;D от време на време и аз си ги събирам. Първо аз с четка ли да боядисвам ето почти си боядисах вагона  серия 40 и със задоволство си мисля как ще е единствен :lol: но малко ми остана да боядисам ама бутилката с пропан бутан свърши изведнъж и сега незнам къде да я заредя и кой знае колко ще струва-сигурно 5 зареждания ще ми излезнат колкото  компресор а то не е само вагона за мацане-някои от вас вече са видяли проекта ми серия 30 и 31 и скоро може би и 16-ка ще боядисвам незнам какво още ;D

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #38 -: 25 Май 2011, 20:54:00 »
Бутилка с пропан бутан ли? Ха, че тези за битовата газ, след като се сложи маркучът в пръскалката и се отвори петлето на редуцир вентила, не става ли? Потърси в железариите малка бутилка под налягане за оксижен, а ако имаш и някой познат пожарникар те имат такива бутилки в излишък по пожарните, вече почти не ги ползват.
А за дядовците, ......... ех спомени.
« Последна редакция: 25 Май 2011, 20:55:53 от TheJackal »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #39 -: 25 Май 2011, 21:00:12 »
Аз лично съм се спрял на бутилка от фреон. Безплатни са - може да се вземе от някой хладилен техник, те не се пълнят повторно и са им в излишък. Даже си и набавих вече. :good:

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #40 -: 25 Май 2011, 21:18:02 »
сподели от къде да си взема и някакви приспособления трябват ли?

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #41 -: 25 Май 2011, 22:53:12 »
Не си купувайте специален компресор за аерограф! Това е безумно !!! По евтино и ефективно ще ви излезе истински компресор. Струват по 150 лв. Само дето с него може да си правите още много работи, докато компресора за аерографа си е само за аерографа! Ако не ви се дават пари може да постигнете отличен фект с подръчни материали. Нужни са ви зареждачка за акомулатори, стар акомулатор, който задържа ток за малко дни. Компресоре за автомобил от 8 лв. Пластмасово шише от безалкохолно, по възможност най-голям литраж. Винтил от автогума и някакъв щуцер, (ако си нямате вече такъв към аерографа)  Пробивате две дупки на капаката, лепите винтила и щуцера с течен метал и вече си имате съд за изравняване на налягането! Ако нямате компресорче от кола може да си го помпате с ръчна крачна или там каквато имате помпа, стига да не ви мързи. Може да си приспособите всякакъв инвентар към тази система, кранчета влаголовители, манометърчета и т.н.  :hi:       

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #42 -: 26 Май 2011, 00:08:26 »
Мите, тоя компресор на фалер не ми изглежда добра покупка, не си го навивай на пръста. Идеята на Жопето, хич не е лоша за направи си сам. Друга идея, която мога да ти дам е спрейове за графити има и с тънки дюзи. Не са съвсем евтини, но не е такава кръгла сума, като компресора. Изобщо съвета ми е пазарувай консервативно.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #43 -: 26 Май 2011, 00:59:45 »
А с помпа за аквариумни рибки не става ли, нали и тя духа воздух?  :wacko:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #44 -: 26 Май 2011, 09:11:24 »
Чакал...ти да не си пил нещо вчера!!!
Що го буташ момчето към витрината???
(пардон - ти си "кашонер")  ;D ;D ;D

От кога иска да си прави това онова сам!?!!!!
Следователно му трябва аерограф
(още повече ,че вече пръскалката не го задоволява).
Така се става моделист и то универсален (което не изключва и витрината).
Има мерак момчето, обича българското - нека го подкрепим, а ?!!!!! :blind:

Мите много те моля, внимавай кой какъв съвет ти дава.

Нищо лично към прежде говорилите (а Хетцера както винаги е уникален),
но все пак слушай тези, които знаеш, че са боядисвали и показвали модели правени на аерограф.

Всички други (да ме прощават) са просто плямпала!!!

Така че тук двама (ама то си и личи де) ти дават практически съвети - Зазо и Рефил.
Останалите търкаме зъби и само те "люлеем" в и без туй терзанията ти на моделист.


Ето една самоделка - компресор от хладилник (ненадминат по тишина на работа) и бутилка от фреон.
http://model.airgroup2000.com/viewtopic.php?f=55&t=957&start=15
Това е още една тема по въпроса там в стендовия форум...

 :scratch_ones_head:...сетих се автомата за минимално и максимално налягане как се казва - пресостат!



Ако беше си направил труда да прочетеш целия раздел от който, линк за  тема ти е дал Рефил,
щеше да видиш едно още по простичко решение (макар временното да е продължило две години)
 представено от най-добрия стендов моделист на България - човека е с международни награди ,
 а и започнал с автомобилна гума и помпа за кола.

Ако не ти е толкоз зор за компресора, навмери си бутилка от фреон (аз си ги купувам за 10/15 лв),
монтираш едно преходниче но задължително с манометърче за контрол на налягането вътре,
и си правиш бърза връзка (за да напаснеш накрайниците на маркучите) и си готов.
Можеш да я помпаш на бензиностанцията, сервиза или при някоя фабрика (фирма) която има
инсталация за сгъстен въздух. Това последното е най-добре щото (уж де) въздуха е осушен и обезмаслен,
от промишления компресор (той така или иначе идва от фирмения ресивер). Даже струва ми се, че някой от моделистите тук предлагаше да ми пълин ресивера - трябва да си споня кой беше  :scratch_ones_head: :blush2:

На теб ти остава да направиш един "застрахователен" филтър против конденза
 от твоя "ресивер" - в случая това ще е бутилката от фреон с филтър за дизелов двигател
 (пълен и със силикагел, за подсушаване на въздуха).

 Манометъра става както от автомобилна помпа или компресорче, в Бриколаж
 (там впрочем има всякакви части за подобни инсталации) върви по 21 лв,
 та се стигне до FESTO - към 50 лв излиза манометъра.
Манометъра ти трябва за две неща:
 -  като си пълниш бутилката да следиш да не превишиш максималното налягане
с което можеш да я напълниш - ако не го пише на нея - питай техника от който си я купил.
 -  като пръскаш (било то с пръскалка или аерограф)
да можеш да виждаш (и регулираш) налягането към инструмента.
това също е доста важно за да пръскаш различни детайли,
с различните моделни бои  и т.н.



Ако искаш прочети темите в стендовия форум - има и схеми и по ясни обяснения кое как и защо...
Това е - ти си решаваш...как да похарчиш парите на дядо си! :sarcastic:
 ;D ;D ;D