Автор Тема: Компресор за аерографа  (Прочетена 60715 пъти)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #75 -: 13 Юли 2011, 15:21:17 »
Нема такъв смех  :lol:
Абе разбира се там :)

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #76 -: 13 Юли 2011, 15:35:49 »
Цитат на: widowmaker link=topic=3209.msg63282#msg63282 date=1310559677
Нема такъв смех  :lol:
Абе разбира се там :)
От Google translatora освен смях друго не можеш да очакваш.
Между другото, ето какво намерих в ибея - май е същото от един от твоите линкове, или подобно. Цената му обаче нещо много ниска ми са струва. Да не е някаква уловка?
http://cgi.ebay.com/0-2mm-DUAL-ACTION-AIRBRUSH-KIT-Nail-Art-Air-Brush-Paint-/270781091366?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f0bcf8e26

ПП. Регистрирах се в ибея, всичко ми е на английски, всички цени в долари, всички продавачи (поне доколкото разрових) от Америка и Хонг-Конг.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #77 -: 13 Юли 2011, 15:50:48 »
 :blink: :blink: :blink: :scratch_ones_head: :blink: :blink: :blink:

Пада в 20 часа немско (или 21 часа българско) време...
Може да се бидва , а може да се купи веднага за 1,99 долара.
От хонгонг обаче дали идват бързо и на каква цена щее... :yes: :blink: :blink: :blink:
За 17 долара го докарват до тук...
Пробвай може би, макар продавача да не е 100 % положителен коефициент.
Иначе аерографа е същия като нашите! :good:

А това какво е??? (като е на ингилизки де...) от същия продавач:
« Последна редакция: 13 Юли 2011, 16:04:19 от pach »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #78 -: 13 Юли 2011, 16:07:19 »

Впрочем кликни на другите стоки от този продавач...
Има аерографи и за 6,99 , 13,95 и 19,95 долара ...вече нищо на разбирам ...трябва да се чета внимателно и подробно.
Но пък от друга страна плащане през PayPal има... :scratch_ones_head:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #79 -: 13 Юли 2011, 16:17:29 »
Туй е машинка за белене на ябълки и рязане на спирала с различна стъпка и други странни форми за декорация. Бях купил почти същата от Англия да белим по-лесно ябълки за децата, само че те й видяха сметката на 3-я ден.

А за аерографа - на тоз може да му пада в 20ч (на мен обикновено тогава ми става), но на мен парите ми падат на 1 август.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:От къде да си купя компресор за аерографа
« Отговор #80 -: 13 Юли 2011, 16:22:07 »

Принципно продава стоки за козметични салони (маникюри, акрилни бои и т.н.)
има поне още десита различни комплекта аерографа на цени най-много до 20 долара,
с различни дюзи и аксесуари...
Може да се пробваме, пък да видим...ама това с парите е по-сложно.
Но пък ще го "следя" и за другия месец... :spiteful:
(не че ми трябват аерографи повече, но може да пусне нещо ново ...компресорчета за безц пари.) :on_the_quiet:

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #81 -: 22 Март 2013, 08:20:05 »
Направата на този малък компресор се наложи след като няколко пъти поред ми се налагаше да пръсна малък детайл, а не ми се слизаше в гаража да пускам големия компресор вечерно време и да будя комшиите заради 5-10 минути работа. Идеята на този малък компресор е да се работи с него в къщи на масата, или на терасата за съвсем дребни детайли като се ползват бои на водна основа така че да няма проблем с миризми и цапане. За целта се спрях на компресор от хладилник защото се намира лесно-от всеки един хладилен техник, и струва 20 до 30лв според настроението на дадения техник. Единствения проблем при този вид компресори е че работят в масло и трябва да се поставя маслоуловител. За да избегна този маслоуловител обаче реших въпроса съвсем хитроумно-просто поставих бутилката над компресора и така цялата система порасна на височина с едно 50-60см но пък в замяна на това маслото от компресора не може да се качи и да отиде в бутилката защото гравитацията е константа и не му позволява. За да има и пълно щастие цялата система я събрах в един шкаф, който шкаф може да се ползва и като работна масичка. За бутилка първо смятах да използвам от фреон, но после се усетих че е голяма и няма смисъл, от вторични взех бутилка за газ пропан бутан 2кг. Манометър, пресостат и редуцил-вентил купих от бриколажа. Накрая плоскости от дърводелски магазин който слепих във формата на шкафче с външни размери 40х40х90см.
Вдига 10бара за около 1 минута в 2кг. бутилка, работи почти безшумно, и е на практика вечен този вид компресор. Отделно че каквото и да се развали някога в бъдеще неопределено време то го има налично във всеки един магазин тип железария, или бриколаж, или метро, вследствие ремонта ще бъде бърз и евтин!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
За сведение ако бях купил купешки мини компресор с малка бутилка точно за аерограф, то идва на всичкото отгоре двойно по скъп, без резервни части, с по малка мощност, с по малък дебит, и с много по малък ресурс /живот/, и най-вече има ограничение от 20 мин. работа и 20 мин. почивка, което е крайно не изгодно ако се работи по сериозно!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++





pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #82 -: 22 Март 2013, 08:28:01 »
Най-после!!!  :clapping: :clapping: :clapping:
Поздравления, че си го направил и най-вече щото публикува тук.
От години това се прави от някои моделсти, точно поради компромиса с цената.
ПРи теб не е най-евтиния вариант (в бриколажите частите са доста скъпи),
но като цяло предимствата с абезспорни.
Наличието на резервни части, самия начин на сглобяване - така просто
 няма какво да ти се опре като се повреди нещо и не напоследно място,
тишината на работата му. Ако искаш опиши по подробно схемата на електро и въздушните връзки.
Тогава ще се получи пълно ръководство "как да си направим евтин домашен компресор".
Поздравления и успешна работа с него ...или както казват в едни други моделни среди - да не ти засъхва аерографа!!!
 :hi: :good: ;D ;D ;D :clapping: :clapping: :clapping:

ПП. Шкафчето е станало като тон-колона!!!
Може би все пак за маслоуловител трябва да сложиш например един горивен филтър от евтините по бензиностанцийте.
Даже някой моделисти го напълват със силикагел, за влагоуловител, за да не плюе аерографа водни капки от конденз.
« Последна редакция: 22 Март 2013, 08:30:44 от pach »

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #83 -: 22 Март 2013, 08:54:46 »
Ми самата схема е стандартна по друг начин просто не знам да се правят компресори. Накратко-въздуха от самия компресор по мъркуч  през тетка отива в бутилката. От тетката на горе е пресостата, той отговаря да включва и изключва ел. мотора на компресора при дадено налягане. Примерно пресостата беше настроен заводски да вклюва на 6 бара и да изключва на 10 бара. Аз му врътках малко болтчето и сега последно съм го оставил да включва при 4 бара и да изключва при 6 бара което за аерографа ми мисля че е оптимален вариант. Пръскам средно на 2 бара, но друго си е да има запас. На самия пресостат има завит предпазен клапан който се отпушва при 11 бара налягане, ако пресостата не е спрял ел мотора, то през предпазния клапан да излиза въздуха навън когато стигне 11 бара. Веднага след това е редуцир-вентила, той отговоря да пуска винаги едно и също налягане без значение колко е в бутилката, примерно в бутилката налягането варира в моя случаи от 4 до 6 бара, но след редуцир вентила излиза въздух с точно налягане от 2 бара което съм настройл. На самия редуцир вентил има влагоуловител който служи да обира влагата и конденза да не отиват към аерографа и да мешат боята. След редуцир вентила чрез бърза връзка имам 3 метра спирално навит муркуч, и към този мъркуч още 1,5метра мъркуч на самия си аерограф. От долната страна на бутилката съм заварил муфа и към тази муфа съм завил един кран. Идеята на този кран е да се източва кондензата който неминуемо се събира в бутилката. За да не капе този кондензат върху компресора със мъркуч съм го отвел да се събира в едно шише от минерална вода. За сведение от десетина пъти пръскане и след това източване на кондензат се е събрало в това шише около 5мл вода.
Цената на всичко закупено от бриколажа е точно 100лв, компресора е 20лв, плоскостите с крачетата, пантите и дръжката на вратичката дойдоха 60лв. Самата сборка ми отне примерно две три вечери по час два без да бързам кафепиеики, и мотайки се основно покрай компресора.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #84 -: 22 Март 2013, 09:23:44 »
Всичко хубаво, обаче без масло уловител на ситните капки, дисперсиризирани в компресирания въздух, мисля че няма как да разчиташ да няма масло в бутилката със сгъстен въздух. Виждам че имаш филтър-обезвлажнител, който ще се задръсти бързо, ако наистина има ситни маслени капки.
Другото е, че не виждам как разчиташ компресора да не загрява при продължителна работа, след като на практика няма какво да го охлажда.

Ползвам такъв компресор, вече 5-6г с вертикален извод като при тебе :)(преди това имах друг такъв, но го откраднаха то избата) и опита ми е, че вертикалните изводи не помагат особенно в обезмасляването. Всичко след компресора ми е тотално омазано до крайната точка на въздухопровода.
Такъв вид компресор наистина е приложим за дребни неща и кратко време на работа, не вдига шум и пр., но няма дебит, и се раждам когато на негово място пусна другия компресор(двуцилиндров с 2квт двигател и 150л резервоар :))

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #85 -: 22 Март 2013, 09:34:39 »
Еми и аз в гаража имам зилов, също 2 цилиндъра, с 2,2 киловата мотор и 120литра бутилка :), трябва ли ми нещо по сериозно отивам в гаража разбира се. Този компресор го направих не за да пръскам нон стоп с него в хола, а за да пръскам неща който ще ми отнемат не повече от 5-10 минути един два пъти в месеца. Тука ще видя как ще се държи и ако има нужда ще резна мъркуча който свързва компресора с бутилката и ще монтирам и маслоуловител с две скоби. За сега от десетина пускания не съм забелязал да е хвърлил масло в бутилката, или във редуцир вентила и влагоуловителя.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #86 -: 22 Март 2013, 09:52:54 »
Съвсем естествено е, когато компресорът е нов или малко работил, количеството изхвърлено масло да е пренебрежимо малко. Но ако е свален от 20-25-годишен работил хладилник ще плюе масло като руски дизел...  ;) Плюс това Гого е подчертал, че е за дребни детайли и кратковременно ползване, няма смисъл да се правят някакви сравнения с компресори с дизелови мотори, с 5 киловата електромотори и да се правят сравнения с професионални бояджийски системи за боядисване на цели ЖП вагони...  :mda:

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #87 -: 22 Март 2013, 10:31:22 »
Първо компресора не е съвсем малък.До колкото вижда е за фреон R404а и е гарантирано поне 500-600W,което в хладилното си е мощност.Апропо бих взел един на 20-30лв дори аз.Маслото което хвърля не е страшно много.Най-малкото от видът му личи че не е от 20-25 годишните  :spiteful:.Относно загряването няма никакъв проблем.Тествам подобни компресори почети ежедневно и карат поне по 3 години на моето ползване.От доста време си мисля за нещо подобно и аз и дори съм обещал да направя подобно "чудо" .Единствената ми забележка,ако мога така да го кажа,но то е по-скоро притеснение,този маркуч от компресора до бутилката на какво налягане ще държи!?Че при евентуално скъсване или откачане на връзка,дълеч няма да стане и остане "тихо"  :sarcastic:
За компресора на тези пари съм сериозно навит при възможност :blush2: :blush2: :blush2:Шкафа няма да Те тормозя да ми провиш  ;D обещавам  :haha: :lol:

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #88 -: 22 Март 2013, 11:08:13 »
Самия компресор на външен вид е неразличим от нов. Може да се намери от всеки един хладилен техник или сервиз. Цената е тази на която дадения техник го купува от човек който пък ги носи някъде от европата втора употреба разбира се и внася по много бройки. На каква цена обаче после ще ти го продаде дадения техник идея си нямам-зависи от настроението му, и колко си му приятел :lol:. Мъркуча ще издържи поне 15години, тестван е многократно и на много по големи налягания от тези  6-10 бара на който ще работи сега.
Някви други забележки да има още някои да каже как нещо не е в ред и не му харесва, щото видите ли трябва да не е така, ами онака? Да го сравним примерно с винтов компресор дето бачка в некои завод  и храни десетина промишлени машини с въздух и дебит от поне 200литра в минута?

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #89 -: 22 Март 2013, 11:21:35 »
Ама защо сега така заядливо някак си  :this: Казах само че ме притеснява маркуча.При така дадения отговор ,съм доста повече от доволен  :good: :good: :good:
Относно "техника" съм един от "тях",но да си призная нямам доставчик за такива  бижута,защото този изглежда перфектно.Затова питам и се интересувам.Харесва ми и е достатъчно мощен според мен и просто искам да набавим ако може.Няма срок.МОЛЯ искам един,дори за коледа.Помогнете на "българската коледа"  :blush2: :blush2: :blush2: