Автор Тема: ПОЧЕШИЕЗИК или как да не храним с локум всяка тема!  (Прочетена 191512 пъти)

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Уважаеми колеги!
Драги хобисти!
Приятели!

В последно време се е отворила една много неприятна за мен (а сигурно и за много други потребители) тенденция, в която всяка тема бива разтегляна като прани гащи в съвсем безпонятни и всевъзможни посоки. Посоки, които са в абсолютен разрез с темата и много далеч от нормалната форма на общуване!
Някъде го наричат "СПАМ", другаде "ЧЕСАНЕ НА ЕЗИК"!

Призовавам всички, които просто искат да си пишат глупостите, да разтягат локуми или да "остроумничат", то нека го направят тук!

Благодаря Ви!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Най после някой да изкаже неизказаното на глас. Напълно споделям мнението на колегата Топалов. Форума е заприличал на говорилня. :good: :good: :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Чудесно, освен Жоро, Адри и Дорян, най-после се разбра - има и други които смятат,
че форума не е чат на хора със свободно време.
Тук може отново да стане форум за моделизъм, нали?!!!
 :hi: :hi: :hi: :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Извинявайте, колеги, че сигурно точно аз предизвиках формирането на тази тема, но постоянното плюене без нищо да се променя в тази държава силно ме изнервя. В случая нямаше и да взема "думата", както си мълча в повечето теми напоследък, (предимно чета), но това изказване на Ясен - "И не мога да си обясня как и до ден днешен чувам хора да се питат какво му било лошото на комунизма! " , което също не си е на мястото ме подразни. Не че съм комунист, но точно оттам ни идва проблемът на нас, българите. Вечно нещо и някой ни е виновен. Комунизмът, първо, не се е състоял. Доколкото си спомням, той е по - висшата фаза на социализма.  Второ - да отричаме и плюем всичко минало ни е довело до този хал. Когато ходих в Чехия (хора силно мразещи този строй) се изненадах, че си имат музей на социализма. Вардят си всичко от онова време и са си направили хората музей. А ние, лумпените, взривихме мавзолея, съборихме сума паметници и ги унищожихме. Сега пък се цупим като малки деца, че туристите не идвали в България. Ами знаете ли този наистина кичозен мавзолей колко туристи би могъл да привлече? Ами женският пазар да не би да не е кич? Ама си го търпите в центъра на София и не му намирате кусур. А ви носи само цигания и мръсотия. И все мисли от този ред. Ако продължа да давам примери - няма да ми стигне деня и ще ми се изпише химикалката...  :lol:
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 12:20:05 от XRISTO »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Ей тази тема вечна се оказа. Мислех да премълча, ама няма. Хайде посочи ми едно хубаво нещо от соц-а, което да е пряк резултат от управлението на режима, а не характеристика на времето изобщо. Неща като играехме на улицата без притеснение не се приемат, щото те нямат много общо с режима. Ако мислиш, че децата на запад в жилищните райони не са ритали на улицата през 70-те и 80-те си в заблуда. Това е само един пример, но от всички изчетени и изслушани примери досега, един няма, който да не може да бъде пречупен през тая призма.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Там го изтрих, тук го пренесох..

Цитат на: Gervasii link=topic=312.msg62038#msg62038 date=1308628054
Гледам пак се подхвана вечната тема. Аз бих обобщил така който му е мъчно за миналото да събира старо Пико и да се чуди защо не става. А сегашният хал са дължи на 50 годишен червен терор.


Подкрепям напълно.
Боре Зевзека (мой далечен роднина) не само че е бил арестуван за виц, но и убит за това...
Може гевреците да са били по 5 стотинки (цена от 9 ст е измислена), но пък нямаше абсолютно никаква възможност, да си свободен - да хубаво беше, докато се изпълняваше всичко което искаше партията, тя пък работеше за "Човека от народа" , а той се оказа един - Тоше. Другите около него "крадяха и с гъза си" (това е стандартен лаф от онова време), и когато решиха, че ще им лъсне голия посран гъз, "предадоха" властта доброволно на техните марионетки, които ни управляват вече двадесет години. но що си мислите че са спряли да крадат !?!!!! :sarcastic:
Да капитализма също е суров...
Цитат
Миналата година Барак Обама има доход от 4.2 млн. долара (най-вече от продажби на книги). Едно негово изказване за оръжията, религията и хората в селските райони в САЩ му донесе доста главоболия. Като става въпрос за оръжия – ловните пушки Ремингтън струват около 780 долара. Обама изкарва тези пари за 97.5 минути.
Но на един обикновен трудещ се във фермерските райони на САЩ са необходими около пет работни дни за тази сума.
но поне никой не те кара да правиш нещо насила. Самият Барак, също не е много умен, но пък е удобната пионка на големите ..."капиталисти".


Впрочем много жалко, че почистиха паметника на съветската армия - беше супер хрумване, изпълнение и ...както си го пишеше от долу "В духа на времето!" ;)
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 11:10:50 от pach »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: zazo link=topic=3247.msg62051#msg62051 date=1308643187
Ей тази тема вечна се оказа. Мислех да премълча, ама няма. Хайде посочи ми едно хубаво нещо от соц-а, което да е пряк резултат от управлението на режима, а не характеристика на времето изобщо. Неща като играехме на улицата без притеснение не се приемат, щото те нямат много общо с режима. Ако мислиш, че децата на запад в жилищните райони не са ритали на улицата през 70-те и 80-те си в заблуда. Това е само един пример, но от всички изчетени и изслушани примери досега, един няма, който да не може да бъде пречупен през тая призма.

На времето бащата взимаше заплата 300 лв. и успяваше да ни заведе с колата на море мен и брат ми и майка. И това беше всяка година за 2 седмици.
Сега аз с 600 лв. не само, че нямам кола ами не мога да си позволя дори и бензина да ида до морето, камо ли да платя за почивката за 3 членно семейство. А това, че имам само 1 дете сигурно въобще не е заради сегашното управление и режима.
От мръсния комунизъм ми останаха само прекраните спомени за детството и 3 етажната къща на баща ни, която ще наследим с брат ми и която баща ни успя да построи съвсем сам за да отгледа семейство ...........със заплата от 300 лв.
Извод ! Благодарение на мръсния социализъм имам цяла свободна стая 3х4 метра в която да разположа ЖП макета си.  :yahoo:
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 11:29:50 от gzo »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: zazo link=topic=3247.msg62051#msg62051 date=1308643187
Ей тази тема вечна се оказа. Мислех да премълча, ама няма. Хайде посочи ми едно хубаво нещо от соц-а, което да е пряк резултат от управлението на режима, а не характеристика на времето изобщо. Неща като играехме на улицата без притеснение не се приемат, щото те нямат много общо с режима. Ако мислиш, че децата на запад в жилищните райони не са ритали на улицата през 70-те и 80-те си в заблуда. Това е само един пример, но от всички изчетени и изслушани примери досега, един няма, който да не може да бъде пречупен през тая призма.

Не разбирам от управление. За разлика от всички останали българи. И понеже всички разбирате от управление, затова сме и на този хал.  ;) Нищо лично.  :hi:
Как са играели децата на запад - не знам. Знам как "играят" сега и съм много притеснен. Радвам се, че моят син е от така наречените от мен "компютърни деца", тоест, не тича навън като другите, не ходи на чалгатеки, защото диското отдавна се изроди в чалга. Не пие засега, това не означава, че съм радетел за трезвеност, но за всичко си има време. Но пък и не прекалява с електронните игри, в които се стрелят като луди.
Управлението. 
Сегашното управление е под всякаква критика, както и на тройната коалиция, както и на царят - комарджия. За Ванко Костович - да не говорим. Започна добре и се изроди до неузнаваемост. Сравнявам със сега, и в България. На запад не ме интересува как е, защото не живея там, а и тук никога няма да стане като там. Ние сме от южните народи с Гърция, Испания, Португалия и Италия. И ако повечето от изброените държави са относително добре, казвам относително, защото и те са бедни в сравнение със Германия, Франция Великобритания и скандинавските държави, то е защото току - що изброените наливат пари за да си осигурят спокойствие и сравнително ниска престъпност в местата, на които си изкарват отпуските, а и доста от заможните европейци си имат вили там. Няма да се чувстват добре, ако някой им разбие и обере къщата или още по - лошо, продаде я с фалшиви документи през две ръце докато въпросният джентълмен си гледа бизнеса в своята страна. За нашите ширини трябват други, по - сурови закони.Тези, които се практикуват във западните и северозападните цивилизации при нас не действат и никога няма да действат. Така че, хайде моля ви се да не си говорим за нормален капитализъм в България.Не е имало, няма и никога няма да има. Ние сме добре само под диктатура. Историята го е доказала. И ще го докаже пак, като гледам сегашният диктатор как си проправя нежно пътя към абсолютната власт....  :spiteful:

Абе, какво ли спорим?! Нито ти ще дойдеш на моя, нито аз - на твоя. Губим си времето, май. Затова - спирам. Пиши, оплювай и вярвай в каквото искаш - това е единственото хубаво нещо на "демокрацията" , ама и то опошля чрез телевизия, радио и вестници. Омаскарихме всичко и всеки - типично по нашенски. Отново да кажа - нищо лично.  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

...На времето тогава, се получаваше така.  :scratch_ones_head:

Учих, знаех и вече можех (доказано по стажовете - аз си избирах къде да ги карам , щото ме канеха поне от три места),
но при назначаването ми на първата работа без "помощ от приятел" не стана,
щото се бяха уредили всичките синчета и тем подобни на партийни функционери,
 които хал-хабер си нямаха на понятие нито защо са там, нито какво точно трябва да работят. :sarcastic:

Самопредложих се в най-скандалният колектив, но от будни млади и знаещи хора, истински професионалисти,
"оперирани" от политиката тогава, които бяха трън в очите на всички и ...
първата ми заплата бе 720,00 лв - пари над ставката ми по професията.(1980г) :yes:
(Владо може да изчисли съотношението... :lol:)

Ходех задължително да съм кръводарител (за да получа още три дни повече отпуск през годината който беше цели 14 дни!!!),
щото иначе се извървяваше цялото партийно и комсомолско ръководство да ме пита защо не съм "доброволец"
и дали смятам че ще си получа премиите в края на годината?.
(а от профсъюза ми намекваха, че може и да не съм вече член на фотоклуба в завода).

Ходих задължително два пъти в месеца патрул по софийските улици да събирам пияниците
(за три години лично аз съм "прибрал" над 120 скандалджии - хора не носещи на алкохол, но налитащи на бой...)
за изтрезвителното, в тъй наречения ДОТ (Доброволни Отряди на Трудещите се) за да мога да получа още два дена
 отпуска към годишния  и евентуално карта за почивка на море в нормално време - през август, а не през септември.
Когато при един такъв патрул предотвратих пожар в ТОТО-пункт, мен ме похвалиха по комсомолска линия
(ама никой не се сети да ме пита дали още съм комсомолец  :sarcastic:) а мойте преки началници по ДОТ
(те ми бяха и началници по цех) получиха по 50 лв + благодарствена грамота от Българския спортен тотализатор.

Още много може да изреждам.
Но ще дам един конкретен пример...
След (тоест по време на перестройката) дойдоха (вече в нова моя работа) от една известна американска фирма,
да ни обучават за работа с нейните продукти и апаратури.
Тъй като се наложи да минем през тест, за да знаят кой какво умее и с какво би се справил най-добре
(а партията ни "разрешаваше" да се образоваме, щом е за благото на социализЪма)
и защото при тях не вървяха посочванията с пръст на "нашето момче", че е най-кадърното
("Защото, ти баща му знаеш ли кои е?") та всичките 20-тина момичета и момчета преминахме през теста.
(друг е въпроса как и от къде черпехме знания по специалността - но повярвай,
не от системата у нас, ама това е тема за друг ...и то дълъг разговор...).
Накрая разбрахме, че това е освен всичко друго и тест от тяхната фирма, на основата на който,
там (в земята отвъд океана) ти правят предложение за годишната заплата.

Резултата, който американците доста неохотно споделиха неофициално с нас - щото самите те ...
изпитващите (!!!), имаха по-слаби резултати изразени в заплатите си, беше стряскащ за тях и направо шокиращ,
за нас "созиалистическата младеж".

Най-слабия резултат от българин бе в "скромните" 85 000 $ годишна база (без бонусите и другите екстри)!!!
А тук това момче работеше едва за 12 500 лв (със всички "екстри" на социализъма), или обърнато в
популярния "курс на долара в лева" (1/3) той излизаше, че работи за кирливите 4000 $!!!!
Къде мислиш, че отиваше разликата от "принадената стойност" на продукта, в резултат на неговия ум и професионална квалификация?+??????

Като стана въпроса за съвременното поколение - някой опитал ли се е да обясни на 18/20 годишен СМИСЛЕНО,
 защо тогава за кола се чакаше 10/15 че и 20 години???? За боксониера се чакаше минимум 10/15 години!!!
Аз един път се опитах да го обясня, и коментара отсреща беше - "Бе той татко ни разказвал това онова, но мислехме че преувеличава и ни лъже!" ------- както се казва - "Без коментар"...
(и не защото нямахме пари, а защото няма предлагане - партията и така ни контролираше...)
А, сега се твърди  - "Много хубаво си беше тогава!"
 

Да продължавам ли...
Има ли смисъл...

Впрочем свед 1990 година - веднага след първите "демократични" избори у нас,
всичките минали теста на американците напуснаха България и някой от тях и до ден днешен твърдят,
че няма да съ върнат. Някой се опитаха ...върнаха се ...направиха си нов, свой бизнес тук...обраха ги, взеха им фирмите,
заплашиха ги дори по семейному и...
Ами те пак са там ...и само идват на почивка тук в Родината си ,
но колкоте се може по-инкогнитно...отново заради (този път децата и слугите им) партиините функционери...

Не виждам смисъл да отваряме очите на слепите - който иска нека проглежда,
който не иска да си "пАзари" Пико и да си го търкаля със спомен за "хубавите времена" от едно време!!!
 :hi: :hi: :hi:
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 12:44:59 от pach »

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ама нали все пак сме независими понеже от нас нищо не зависи :haha:
Тук спорим за глупости ако питате мен и двата строя си имат своите предимства и недостатъци,плюете "комунизма" ама повечето от нас именно той ни изучи и възпита,по онова време колкото и да бяхме ограничени все пак живеехме и не се притеснявахме за насъщния,а сега дори незнаем дали утре ще можем да си нахраним детето :angry: и за финал ще цитирам един свой колега "500години сме били насила под турско робство а сега сме доброволно" нека всеки  сам си прави изводите.Друг мой колега пък казва "това което е изградено през комунизна ние за една година неможем само да го боядисаме" :pleasantry: .Нека не плюем миналия строй той не ни е виновен а сами сме си виновни за всичко единствената разлика е че тези които преди бяха бедни сега са още по бедни да не казвам едва оцеляващи а богатите станаха още по богати тоест така наречената средна класа изчезна а разликата между прослойките ще става още по голяма :( .
Това е от мен желая ви весел и ползотворен ден
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 13:38:26 от evrokoma »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
както казва един наш съвременик "който на младини не е бил социалист няма сърце а който след това е останал такъв няма ум"

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Цитат на: pach link=topic=3247.msg62052#msg62052 date=1308643728
.
Цитат
Миналата година Барак Обама има доход от 4.2 млн. долара (най-вече от продажби на книги). Едно негово изказване за оръжията, религията и хората в селските райони в САЩ му донесе доста главоболия. Като става въпрос за оръжия – ловните пушки Ремингтън струват около 780 долара. Обама изкарва тези пари за 97.5 минути.
Но на един обикновен трудещ се във фермерските райони на САЩ са необходими около пет работни дни за тази сума.


Пламене, ти си го рекъл.. Много по-лесно е да се плямпа, отколкото да се работи...  :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Gervasii link=topic=3247.msg62064#msg62064 date=1308653264
както казва един наш съвременик "който на младини не е бил социалист няма сърце а който след това е останал такъв няма ум"

 :hi: :hi: :good: :good: :good: :good: :good: :good: