Автор Тема: ПОЧЕШИЕЗИК или как да не храним с локум всяка тема!  (Прочетена 191510 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Mixy link=topic=3247.msg62084#msg62084 date=1308665257
Цитат на: pach link=topic=3247.msg62081#msg62081 date=1308663801
...дето наистина се напълниха с офтопици (крайно време е да научим български термин за това)...

Offtopic = извън темата.

Предлагам следните нови демократични термини: вънотем,

ВъноТтем разбира се!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol:
..че "непотем" ми звучи като "неизпотен"!! :spiteful:

...А "темовън" - ще изгонят темата навън!!! :on_the_quiet:
 :haha: :haha: :haha:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Рефиле, ако можеше с приказки да се правят макети и моделизъм, всички щяха да са на светлинни години зад нас...  :sarcastic: Темата много точно приляга на форума - мноо плямпане, малко реален резултат... Обаче колко сме великиииииии...  :diablo:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Разгеле, че се появи тази тема, защото ми писна да се смесват темите .. кой каквото го сърби там го пляска... например има сърбеж, който съм виждал в 4 коренно различни теми във форума..., нека наистина всяка тема да коментира само и единствено повдигнатия проблем...
 :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: Best Ripper link=topic=3247.msg62086#msg62086 date=1308665697
Рефиле, ако можеше с приказки да се правят макети и моделизъм, всички щяха да са на светлинни години зад нас...  :sarcastic: Темата много точно приляга на форума - мноо плямпане, малко реален резултат... Обаче колко сме великиииииии...  :diablo:
Охохооо, ами къ! Най - великите сме!  :lol: :lol: :lol:

Между другото, почти във всеки форум си има подобни теми, аз членувам във почти всички свестни автомобилни форуми и навсякъде си има тема за дрън - дрън. Не е ерес моделист да пише и други неща. Пък и дори само в тях.Какво сега, да се опитвам да уча моделисти на по 50 години кое - как се прави?! Най - малкото ще стана за смях. А какво - как правя вече не споделям, защото съм преценил, че така е по - добре. За всички, не само за мен. Когато постигна крайният резултат към който се стремя - тогава. И не си поставям срокове. Сроковете лишават човека от удоволствие и влияят на качествения завършек. Амин.  :pleasantry:  :hi:
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 17:28:40 от XRISTO »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: XRISTO link=topic=3247.msg62088#msg62088 date=1308666099
Сроковете лишават човека от удоволствие и влияят на качествения завършек. Амин.  :

И колко вяра в утрешния ден лъха от тази мисъл. :hi:
Ааааа...много е добро :good:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pach link=topic=3247.msg62072#msg62072 date=1308660417
Въобще имали смисъм да продължавам???
 :heat: :heat: :heat:

Няма никакъв смисъл !
Едно си баба знае, едно си бае, берем да беше и верно.

Цитат на: pach link=topic=3247.msg62072#msg62072 date=1308660417
Това само ми напомня, че някой хора и тогава и сега искат всичко на готово и на тепсия,
пък те само да ползват резултатите, постигнати от други....
Пак ли мен визираш ? За каква тепсия въобще говориш и кой имаш предвид, че искал всичко на готово ? Всички, които сме тук смятам, че постигаме нещата и сами без да си вземаме на готово, още по малко пък да чакаме от теб. Всички си имаме глави с които сънуваме и мечтаем и ръце с които да сътворим сънуваното и мечтаното. Никой от нас не е длъжен да отделя време за пълен отчет на постигнатото в хобито. Който има време и нагласа да натиска копчета по клавиатурата сяда и споделя. Както виждаш и аз го правя, качил съм достатъчно снимки и съм споделил всичко за което е станало на въпрос и е в сферата на познанията ми. (включително и на ЛС, Скайп или жив контакт с част от колегите). Може би ако форума позволяваше директно качване на файлове щях да качвам и повече снимки. Сега го правя чрез отделен сървър, което си е петланка. На никого не съм ползвал резултатите на готово, постигам си ги сам. Когато не съм знаел съм питал и когато съм получавал отговор съм благодарил. По късно съм си връщал под една или друга форма и с останалите колеги хобисти гледам, че е така......за какво позване на чужди резултати ми говориш ? Това, че си взел зрънце идея и си я рационализирал или доразвил не значи, че си взел наготово резултата и успеха на ближния.
Въпреки, че ти говоря на ти нямам удоволствието да те познавам лично. Прави ми впечатление, че имаш доста свободно време за киснене пред копютъра и ровене в интернет. С нещата които си изровил и споделил наистина си обогатил форума. Дори аз самия съм доразвил познанията си след като съм прочел някои от твоите постове. За това за пореден път ти правя  :hi: , но успоредно с това забелязвам, че се дразниш от това, че другите не бълват изровена информация с темпове, като твоите. Дори когато някой пита нещо, което е обсъждано веднага скачаш срещу питащия и го пращаш да губи дни в четене на постове и отсяване на ненужна информация само и само да намери отговора. Понякога толкова бързо ти завира, че някой е питал, че дори не успяваш и да прочетеш добре за какво става въпрос и го пращаш за зелен хайвер. Мен лично си ме пращал за такъв и после трябваше да ти разяснявам, какво точно ме интересува и да ти показвам, че там където ме насочваш не е говорено по темата. Сигурен съм обаче , че не го правиш от лоши чувства.  :drinks:
Моля те, бъди малко по-толерантен към колегите, които нямат времето и познанията с които ти разполагаш. Всички тук се кефим на хобито си еднакво и това ни прави близки. Извинявай ако съм те засегнал с нещо  :drinks:
Сърдечни поздрави !

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Като гледам, всички днес в работно време сте си чесали езиците. Та за това държавата е зле. Всички много съвети даваме и малко поработваме. Не е проблема в соца или капитализма, проблема като казва Зазо е в хората, в главите ни. Много хубава тема за лалане се заформя. Кой ще е следващият проблем на обществото ни, който ще обсъдим.  ;D

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Необятна е темата, гледни точки също, ако може да се сложи една що годе обективна черта според мен би била такава- идеално положение няма, плюсове и минуси също , но след всичко избора може да се формулира -ДА, на по- малкото зло :haha: :drinks:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
На фона на всичко,нещо по темата!
Що , бе джанъм ,заглавието е така слято написано?
Някаква закачка ли трябва да е,или просто грешчица?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: nilfe link=topic=3247.msg62092#msg62092 date=1308673495
Като гледам, всички днес в работно време сте си чесали езиците. Та за това държавата е зле. Всички много съвети даваме и малко поработваме. Не е проблема в соца или капитализма, проблема като казва Зазо е в хората, в главите ни. Много хубава тема за лалане се заформя. Кой ще е следващият проблем на обществото ни, който ще обсъдим.  ;D

Ха, мен ме не смятай - 45 дена болнични съм и от кревата освен да си изкарвам киселото болнично настроение на някого, друго забавление си нямам. Е, вината ми е, че принуждавам други с предизвикателни постове да си губят от работното време, за да ми отвърнат.  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: 21 Юни 2011, 20:08:20 от XRISTO »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
И мен не ме бройте ас съм........... пенсионер на свободна практика./относно работното време/ :lol: :lol:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
гьгьгь, аз пък съм в отпуска, нека никой не приема нещата лично и соц-а ми е хоби, може би затова се паля доста на тая тема.  :wacko:

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Олелееееее......За 12ч. темата има вече три страници :blink:.........Много има да се говори извън хобито!Трудно ми е само да си представя колко страници ще има темата след една година..............

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
няма грижи взимам по едни 5 евра за да си чеша крастата и купон да става............

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ха, кеф! Има доста айляци - утре пак ще има с кого да бия лафа...  :spiteful: