Автор Тема: ПОЧЕШИЕЗИК или как да не храним с локум всяка тема!  (Прочетена 196211 пъти)

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: nilfe link=topic=3247.msg62322#msg62322 date=1309075353
Е, всички не могат в София да дойдат да работят или пък в чужбина. Все някой и на село трябва да остане. :yes:

Това е ясно. Но както казах, това е една друга тема.
Нещата се заключават в това, че ние само си чешем езиците, вместо да вземем по-крути мерки по отношение на хората, които ни докараха до това дередже.
90-91 г. в Полша имаше някакво безумно поскъпване на яйцата (говорим за тия, кокошите :) )
Та тогава в продължение на 1-2 месеца никой в полша не купи нито едно яйце.
Спекулантите се принудиха да свалят цените до нормалните.

Ганьо обаче нали има анадолско-ориенталски манталитет, отива да пазарува в най скъпия и наточен магазин.
Не защото е решил да не купува химически салами и сирена (той просто не е наясно с това), а защото ще го видят другите.
Ще му завиждат (типично българска черта) и така ще си избие селските комплекси, мислейки се за нещо повече от масата.
Не ни е виновно нищо друго, освен тъпия, балкански манталитет (с много ориенталски привкус).
Всяка една нация заслужава на 100% управниците си и дереджето, на което е.
Та вместо да си "чешем езиците" и да плачем на чужд гроб (щото не е ясно къде са на заровения главата, краката и оная работа),
що не вземем да ометем всичкия тоя боклук и не започнем на чисто, а?
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 11:32:04 от widowmaker »

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Да вземе да го отметем боклука всички викат така ама като се стигне до протести всички се крият в миша дупка  :diablo: а и нали виждате какво става:
пресен пример с околовръстната 14та ЖП линия докато хората протестираха против премахването и управниците вече започнаха демонтажа и с всичко е така кучетата си лаят кервана си върви предните избори бяха определени като наказателни ама не политиците ни пак не си взеха поука тези които предстоят се очертават пак такива но повярвайте ми пак нищо нема да се промени,докато избранниците ни не си седнат на д***то и не погледнат какво се случва в България.ние ще продължаваме да недоволстваме а те отгоре ще гледат и ще ни се смеят на наивноста че сме ги избрали  :angry:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Има и друго решение - не ги избираме.
Не съм им длъжен да ходя им на изборите,
аз и не ходя от повече от 15-на години.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Цитат
Има и друго решение - не ги избираме.
Това не е никакво решение. И 5 човека да гласуват, пак ще изберат някой и всички сърбат.
Файда от негласуването няма, само показваш, че ти е през *** кой ще те управлява.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: bdz43r link=topic=3247.msg62328#msg62328 date=1309077831
Цитат
Има и друго решение - не ги избираме.
Това не е никакво решение. И 5 човека да гласуват, пак ще изберат някой и всички сърбат.
Файда от негласуването няма, само показваш, че ти е през *** кой ще те управлява.

Да ти кажа, наистина ми е все тая вече, след близо 22 години все един и същи цирк.
Ако някой си мисли, че нещата в Бг могат да се променят с избори,
само мога да му се чудя на оптимизма/наивността.
Те таков начин нема/No such way.
Всички у нас в тази сфера (политическата) са един дол дренки - с чиста съвест, щото никога не са я използвали/имали.
Т.е. тоя вид добродетели отдавна са им ампутирани.
Докарват го само от приказки, т.е. умеят да "разтягат локума".

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Ами то и без избори не виждам как ще се променят, пък гласуването е безплатно.
Аз пък определено виждам ефект от изборните резултати, за съжаление от последните - крайно отрицателен.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Май от всичките досега са все отрицателни...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: widowmaker link=topic=3247.msg62314#msg62314 date=1309072317
Работех дълго време като сервизен техник на аудио и видео техника.
Работех като проектант на печатни платки и електронни устройства.
След това понеже покрай печатните платки ми се наложи да се занимавам със сито печат (правене на сита), работих и като ситопечатар.
Предпечатна подготовка (по принуда), ръчкам корел и фотошоп откак са излезнали в бг.
Системен и мрежов администратор - изкарах една година.
В Испания ми се наложи да правя ВиК, ел инсталации, локално парно по апартаментите и т.н., наложи ми се да се оправям, слагах и ламинат, боядисвах и какво ли още не.
След като се прибрах в Бг, пак работих такова по строежите.
Мога да работя (и съм работил) като дърводелец, правя почти всичко от дърво, имам си и машинки.
В момента работя като сервизен и поддържам вятърни генератори и фотоволтаични системи.
Също така изпълнявам и възложената работа от собствениците на такива паркове - първоначалното пускане на инверторите.
Нямам висше образование.
Не съм взел никакви пари от родителите си след като съм се уволнил от казармата.
Живея под наем, но скоро ще си купя собствено жилище (дай боже).
С пари, които съм изкарал, работейки за някой друг, а не примерно само за себе си.
Не се оплаквам, обикновено нямам нужното време за странични неща, но всяко нещо,
към което се стремиш си има цена и се налага да се подложиш на някакви лишения.
Ако силно го желаеш, просто търпиш лишенията.

Не става да чакаш на едничкото си умение да правиш само едно нещо, не и в тая държава.
Или имаш много професии, които владееш добре (и така не оставаш без работа),
или просто почваш да чакаш да ти падне единственото нещо, което умееш.
Шансът да ти падне е малък обаче.

Като не ти харесва пенсионната политика в тая държава, отиваш навън, бачкаш минимум 10 години и вземаш тамошната пенсия.

Или си инициативен и ти стиска да поемаш рискове, да се самообразоваш, да учиш езици и т.н., или... другото е само начин да лаем месечината.

Ти май не четеш докрай - говорим за хора, които трудно се справят и в България с работа, просто са изцедени от бачкане в чужбина или тук, вследствие което не могат да работят нищо ЗДРАВЕТО НЕ ИМ ПОЗВОЛЯВА! Е, да мрат, нали?  :angry: А пък това, дето си го правил беше точно девиза от онова време - българина да разбира от всичко. Нали в "белите държави" си работиш това, за което си учил и го правиш изключително добре, защото си обучен, правил и правиш това от много време.
Пък тук  - завършил съм за строител, занимавам се на частно с какво ли не - поправям всякакви електроуреди, сглабям компютри, поправям климатици, ремонтирам автомобили, поставям автоаларми, занимавам се с електротехника и ВиК, правя парни инсталации, преинсталирам компютри и решавам всякакви софтуерни и хардуерни проблеми.... абе ако взема да ти ги изреждам - все нещо ще пропусна, списъкът е в пъти по - дълъг...И какво от това?! Умея почти всичко, което могат хората с ръцете си, но не умея да взимам на хората кинтите. Докато има хора, които не могат да си вържат и връзките на обувките, но пък вадят на хората парите от джобовете с усмивка. Капитализмът е измислен от евреите и то за да им служи. Всъщност, чак сега си давам  сметка, че утопията "комунизъм" е много хуманна версия, но уви, невъзможна, защото хората са лакоми. В крайна сметка би било прекрасно човек да има само това от което се нуждае, но тук идват различията.Един аскет ще иска кора хляб и чаша вода, докато повечето лакомии ще искат и коричката хляб да вземат на аскета - ако има как ще лапнат земното кълбо и то под "миловидния" предлог, че умеят, че са кадърни и че който няма пари е глупав и некадърен - едно твърдение, което е абсолютно неверно и съм готов със всеки да споря за това, но пък е много трудно да бъде оборено с доказателства.
Всъщност, цялото нещастие на човешкия род идва от парите.
 

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: widowmaker link=topic=3247.msg62325#msg62325 date=1309076832
Цитат на: nilfe link=topic=3247.msg62322#msg62322 date=1309075353
Е, всички не могат в София да дойдат да работят или пък в чужбина. Все някой и на село трябва да остане. :yes:

Това е ясно. Но както казах, това е една друга тема.
Нещата се заключават в това, че ние само си чешем езиците, вместо да вземем по-крути мерки по отношение на хората, които ни докараха до това дередже.
90-91 г. в Полша имаше някакво безумно поскъпване на яйцата (говорим за тия, кокошите :) )
Та тогава в продължение на 1-2 месеца никой в полша не купи нито едно яйце.
Спекулантите се принудиха да свалят цените до нормалните.

Ганьо обаче нали има анадолско-ориенталски манталитет, отива да пазарува в най скъпия и наточен магазин.
Не защото е решил да не купува химически салами и сирена (той просто не е наясно с това), а защото ще го видят другите.
Ще му завиждат (типично българска черта) и така ще си избие селските комплекси, мислейки се за нещо повече от масата.
Не ни е виновно нищо друго, освен тъпия, балкански манталитет (с много ориенталски привкус).
Всяка една нация заслужава на 100% управниците си и дереджето, на което е.
Та вместо да си "чешем езиците" и да плачем на чужд гроб (щото не е ясно къде са на заровения главата, краката и оная работа),
що не вземем да ометем всичкия тоя боклук и не започнем на чисто, а?
:good: :good: :good:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=3247.msg62334#msg62334 date=1309081422
Ти май не четеш докрай - говорим за хора, които трудно се справят и в България с работа, просто са изцедени от бачкане в чужбина или тук, вследствие което не могат да работят нищо ЗДРАВЕТО НЕ ИМ ПОЗВОЛЯВА! Е, да мрат, нали?  :angry: А пък това, дето си го правил беше точно девиза от онова време - българина да разбира от всичко. Нали в "белите държави" си работиш това, за което си учил и го правиш изключително добре, защото си обучен, правил и правиш това от много време.
Пък тук  - завършил съм за строител, занимавам се на частно с какво ли не - поправям всякакви електроуреди, сглабям компютри, поправям климатици, ремонтирам автомобили, поставям автоаларми, занимавам се с електротехника и ВиК, правя парни инсталации, преинсталирам компютри и решавам всякакви софтуерни и хардуерни проблеми.... абе ако взема да ти ги изреждам - все нещо ще пропусна, списъкът е в пъти по - дълъг...И какво от това?! Умея почти всичко, което могат хората с ръцете си, но не умея да взимам на хората кинтите. Докато има хора, които не могат да си вържат и връзките на обувките, но пък вадят на хората парите от джобовете с усмивка. Капитализмът е измислен от евреите и то за да им служи. Всъщност, чак сега си давам  сметка, че утопията "комунизъм" е много хуманна версия, но уви, невъзможна, защото хората са лакоми. В крайна сметка би било прекрасно човек да има само това от което се нуждае, но тук идват различията.Един аскет ще иска кора хляб и чаша вода, докато повечето лакомии ще искат и коричката хляб да вземат на аскета - ако има как ще лапнат земното кълбо и то под "миловидния" предлог, че умеят, че са кадърни и че който няма пари е глупав и некадърен - едно твърдение, което е абсолютно неверно и съм готов със всеки да споря за това, но пък е много трудно да бъде оборено с доказателства.
Всъщност, цялото нещастие на човешкия род идва от парите.

Като ги умееш всичките тия неща що не си научил един език като хората и да ходиш да бачкаш навън? А?
В целия форум ти си най големия стеняч. Прочети си постовете. Винаги хленчиш. Как родният ти град бил едва ли не дупка.
Как софиянци имали по няколко жилища. Как там било друга българия а покрай тебе било някакъв си кенеф и така нататък.
Кажи си, че не ти стиска да промениш нещата около себе си, това ти е проблема.
По ти е удобно да ревеш и да се жалваш. Ами вземи се в ръце и се научи да ЦЕНИШ ТРУДА СИ.
Не е проблема да се научиш да вземаш парите на хората, научи се да цениш себе си и да изискваш от себе си.
Иначе цял живот ще си хленчиш.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pach link=topic=3247.msg62298#msg62298 date=1309065274
ПП.gzo и eurocoma
Искам да ви попитам само две неща:
Дали си вярвате все още?
Почва ме ли точко по точка от инструкцията?
Дали има смисъл (пак се питам) да спорим?
@ Пламен  :)
Не ! Не виждам смисъл да почваме не за друго, а защото виждам, че отричаш очевидни факти....при такова положение, се получават спънки в диалога. Аз си направих труда да седна и да се поровя за да припомня за индекса ни на икономическо развитие, който е истински показател за икономиката.....е това беше напразно, веднага си затвори очите за него, а после аз и еврокома не сме виждали по-далеч от носа си   ;D При такъв диалог аз, колкото и цифри, показатели и статистики да ти изкопам за да покрепя тезата си, че тогава имахме истинска икономика и стопанство а не сега.....и това ще бъде напразно. Веднага, когато нещо показателно не е угодно се нахвърлят разни несериозни коментари с които се измества темата на рзговор. Така беше и в случая с колегата който постна "Инструкция за управлението на окупираните от Съветската армия източноевропейски държави" писана ехееее в 1947 Г......е какво сега ? Още ли сме окупирана от СА държава, че да се хващаме точка по точка по инструкцията ? Или пък инструкцията има нещо общо със сегашната цена на труда, тока, хляба, кефа и т.н ? Защото така ловко се измъкна от коментар по факта, че комунистите оставиха наследство, а когато дойдоха те самите не наследиха нищо от предишните ? Ама какъв коментар ли чакам и аз....та ти отричаш цалото наследство оставено ни от тогава...къде отиваме вече ? Съвсем се връщаме назад и губим каквато и да е конструкция по диалога.
Диалога няма да се получи, защото аз говоря с факти от днешния бит, а ти от вчерашния бит. Още ли ще вадим скелети от гардероба ? Да (за пореден път признавам) имаше комунисти, които бяха изверги, крадци, убийци и т.н. Напълно е възможно да е съсществувала такава инструкция от 47г. не отричам, но какво сега ? Още ли да продължаваме да въртим старата плоча за мръсните комунисти, за военните, дето изнехоха зърното или пък шлагера "кой не скача е чрвен" ? Хората, които са я писали и прилагали тая инструкция отдавна са изгнили в гроба. Драги Пламене, събуди се ! Вече сме потърпевши на друг режим и други инструкции за управление на пост комунистическите държави. Те са писани с по-скорошна дата и все още се дописват. Тези инструкции са продължение на плана за съсипване на българската нация още от преди да дойдат комунистите. Не смятам, че е нужно да се връщаме чак до там и да говорим за личности, като Фердинант. Или искаш да стигнем и до там ? Ами ОК аз и по история си падам, дай да говорм за началото на миналия век тогава. И какво ? В тая инструкция има само 45 точки  ;D Че ти знаеш ли в колко пъти повече са точките в картелните спорозумения между Била, Кауфланд и Лидъл да речем ? Точките в картелните спорозумения между монополистите са много по-голям геноцит срещу българите, колкото онея 45 точки. Точките в условоята на банките - абсолютен геноцит срещу физическото лице, нямащ нищо общо с онея 45 г.  А може би вярваш, че сега е рай и имаме действаща пазарна икономика, заради която киселото мляко в моловете е 9 ст. хляба е 30 ст. кебапчетата са по 20 ст. а сиренето по 1,50  :lol: Ако все пак го вярваш туй чудо, то дай пъвро да уточним, че това въобще вече не са истински хляб, мляко, сирене и чак после да помислим, как се калкулират такива цени. До там ли да стигнем ? Да се замеряме с точки ? Аз с такива писани от капиталисти, а ти с такива писани от комунисти. Е, няма да стане !

Цитат на: slav37 link=topic=3247.msg62307#msg62307 date=1309070015
Социалистическата икономика има една особеност, а именно че не генерира принадена стойност! Така, в пълно противоречие с всички икономически закони съвсем нормално е тя да фалира.
Да Слав, за съжаление така беше. Това за принадената стойност го спомена и Пламен в по-предишен пост. Това наистина беше едина от основлите причини за краха, но с добра воля можеше да се избегне. Режим + действаща пазарна икономика беше по-добрия сценарий. Китайците го доказаха на практика и успяха да задминат икономиката на великите САЩ. Всъщност дай да разгледаме обаче на какво се крепи икономиката на всемогъщия САЩ и как точно генерираха напомпването на принадената си стойност. И преди и сега САЩ помпаха икономиката си чрез периодично вливане на ликвидност. Когато им потрябват парички за да се съревновават със СССР или да водят дълги войни, те просто включват печатницата и печатат долари. Всеки малко по-вещ по икономика, знае отлично каква бомба е това и как все някога ще гръмне. Вътрешния дълг на САЩ расте на секунда с вече не помня, колко долара. Дори си има сайт в който един брояч подобен на елекромер, но с много повече цифрички се върти та се къса. Мярката за протоводействие на това е да се напечатат още и още долари за да се запълни дупката. За това излязоха и от златното покритие на валутата си, защото няма толкова злато на тая планета, което да обезпечи количеството напечатани хартийки. Редовно, мине се се не миня някоя година и шефа на ФЕД (разбира се винаги евреин) излиза на трибуната и като някой бог спасител на американската нация, а от там и индиректно на света обявява, че пуска печатницата. Ей така станаха велика сила, победиха в съревнованието СССР, победиха във войните, които те сами измислиха, създадоха американската си мечта и надуваха принадената си стойност. А Пламен в един от предишните си постове се беше впечатлил, как незнам си коя година американците им изчислили какви заплати е трябвало да взимат за труда си :haha: Майко мила ! И после аз съм бил слепия   :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 15:39:40 от gzo »

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
widowmaker започваш да си противоречиш,апък и не сме длъжни да знаем езици ти като си ходил къде ли не да не са те посрещали на български език,а чужденците като идват тука да не говорят на български език,спора е безмислен.Не само той хленчи хленча и аз и какво от това нима само ти си най-можещия в целият форум.Престани с поставянето на отценки на останалите,защото може да умееш много но едно ти куца уважението към чуждото мнение.Знаем че си велик а другите не са е няма и да бъдем докато има хора като тебе които са готови да си подложат и д***то за пари :diablo:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pach link=topic=3247.msg62298#msg62298 date=1309065274

Почва ме ли ???

(онзи ден ореваха света за кирливия паметник в центъра на София....подлогите винаги са такива)


Туй пък ми убягна по-горе  :blink: Моля те подготви се поне малко, преди да даваш определия за паметниците и хората които ги пазят. Тоя "кирлив" паметник е защитен от Женевската конвенция. Провери каква е правната сила на тоя документ и тогава грабвай чука. За да ти спестя целия напън просто ще те информирам, че според ЖК всеки военен паметник е защитен от посегателства, без значение на коя армия е и за какво са умирали войниците и. Ама сега да не се втурнеш да ме питаш, колко красноармейци са убити в България или от какво ни е осободила СА, че пак ще зациклим до ония инструкции и точки  ;D
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 15:11:10 от gzo »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: evrokoma link=topic=3247.msg62348#msg62348 date=1309088891
widowmaker започваш да си противоречиш,апък и не сме длъжни да знаем езици ти като си ходил къде ли не да не са те посрещали на български език,а чужденците като идват тука да не говорят на български език,спора е безмислен.Не само той хленчи хленча и аз и какво от това нима само ти си най-можещия в целият форум.Престани с поставянето на отценки на останалите,защото може да умееш много но едно ти куца уважението към чуждото мнение.Знаем че си велик а другите не са е няма и да бъдем докато има хора като тебе които са готови да си подложат и д***то за пари :diablo:

Как си изкарвам парите и какво подлагам не мисля, че изобщо си наясно :)
Постът ти е показателен за селския манталитет на болшинството българи. Не отговаряй/не плачи на чужд гроб (на Христовия),
че не е ясно накъде е заровения, току виж му плачеш на оная работа.
Не иде реч кой колко може и кое е по-по-най, иде реч на кой му стиска и на кой му се хленчи само.
Виж сега, винаги съм казвал, че от всеки пън свирка не става, проблемът на тая държава е, че са много пъновете в нея.
Това, че не ти стиска (или са ти заврени ръцете някъде, а черепът ти е 4 пръста дебел) е реалната причина да си на тоя хал на стеняч.
Искал на български в чужбина - е, няма как да стане. Като не те бива, си стоиш там, където ти е мястото и ако укоряваш някого и нещо,
то трябва да укоряваш себе си. Че те е страх и че не те бива. Както писах малко по горе - от всеки пън свирка не става :)

П.П. Работя за швейцарска фирма и не ми се налага да се нагъзвам, за да си изкарвам парите. Просто от мен се иска да работя.
Същото, което се иска и от швейцарците във фирмата, а те не си падат по надупванията, определено.
(освен ако не искаш да кажеш, че всеки работещ за някакъв шеф а не за себе си е дупедавец)
И те не са длъжни да знаят чужди езици, но не искат от мен да говоря немски, а говорят английски, за да можем да се разбираме и никой да не се чувства ощетен.
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 15:20:48 от widowmaker »