Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Какво влакче да взема

<< < (8/10) > >>

widowmaker:

--- Цитат на: IKAR link=topic=3261.msg62838#msg62838 date=1309763610 ---Ама някои хора тука вземат по 5-6 бона заплати и това не им прави впечатление - давай, да трупаме, да се фукаме...

--- Край на цитат ---

Ееее, кои са тия с такива заплати?
Дай имена де, то така аз мога да твърдя, че някой си във форума взема 10000 евра и троши по два S9 на брава на месец, ей така, за кеф (че си няма друга работа де).
И другото не мога да разбера - кой се е фукал?
Ако някой има право да го направи, то това е Дорян (предвид нещата, които има), ама като гледам той освен един баварски пътнически влак, друго не е качвал.
Аз не влизам в тая графа на имащите - нямам и 10 локомотива.

pach:


Дани не се връзвай на някой хора, щото и един локомотив да покажеш,
 а те го нямат, ще излезне че се фукаш!!! Не е само Дорян...а то като погледнеш май "лаладжийте" са повечето.
Хората които са моделисти и взимат такива заплати, не са в този форум и никога не са писали тук.
Те си имат свой форум, а за нас въобще ни ги интересува, колко пищим/квичим и тем подобни. :bad:

Тук все още има хора които са с над 200 (двеста) локомотива и повече от 1200 вагона,
 кой от кои по хубави, от всякакви фирми, епохи, цветове и т.н. Доста от нас са ги виждали,
но никога не сме казали че се фукат. Въпрос на манталитет, човешко виждане и ...скромност. :yes:

Защото има хора които си правят тема в  "Моята колекция" (което е добро нещо - да уточня де :clapping:),
та заради тях някой приятели не си правят такава тема,
защото не искат някой от момчетата с по десетина локомотива,
да се почустват засегнати , обидени и или както тук някой се изхвърли - че се фукат.


А за Стефан въобще не става въпрос - всички знаем, че той като купува (с кашони) фирмите го "записват",
като основен техен дистрибутор за България! Някой да го е чул да се хвали по този повод, или да се фука????

Аман от разни злобни и завистливи душички!
Не искам никой да обиждам, ясно е че не всеки има пари!!!
То реално погледнато на никой от нас не ни стигат парите (но всеки си е на неговото ниво  ;) :yes:),
ама все едни и същи мрънкат и пищят като настъпани котараци!!!

Тази енергия които някой влагат в такова пищене, ако се насочи в положителна посока,
до една година всичките ще сте мноооого по-добре от хората на които постоянно си навирате в очите им,
вашите недостатъци,липса на пари и недоволства.

Христо, вярно и тази тема се заформя към отцепване (поне за 24 часа) щото форума започна да се "списва"
почти изцяло от сноби, които заети със собсвения си "сос" не виждат как им лъсва голия задник!!!
Да, не очаквай Тони да се включи тук. И той почва да се отвращава от снобарите налазили форума.
Ако се обади, току виж се окаже и той сред "най-богатите" моделисти.
"""Щото има огромен макет - следователно е богат и фукащ се"""!!!!

Жалко, защото това ще откаже и последните мохикани да пишат тук каквото и да е...
Някой го направиха отдавна, други се борим ама почва да ни омръзва...щото
и на нас ще ни писне да ни скачат като бълхи, по гъза на махленско куче!!!

 :dirol: :dirol: :dirol:

niki:
Widow..не знам, защо нооооооо, пак не си допрочел, или разбрал, писал съм да не започва  с и-бей, а не да не купува въобще, до сега си траех, но явно не става така, явно ТИ си човека , който разбира най -много и от всичко, по всички теми, Извинявай, но когато съм пътувал на вънка, ти не си подозирал, че съществуват карти, говориш за бакелитово пико, защото това си видял на снимките на макетите.  А да си видял да поствам някъде в темата,,мойта колекция,, - не съм, още. Да бакелитовото пико на 30 години ми е от детските такива, и тогава съм си играл с тях, а както ти писа, тогава си се радвал на боклуджийски камиончета ,,шкода,,. Да използвам старите локове, и старите и изпосчупени вагони  в процеса на правенето на макета, защото, ако старите локове, минат от всякъде, за новите , няма да е проблем, ако двуетажния мине през тунели, покрай скали, значи всички ще могат, просто, това са ми да ги нарека, шаблоните и тест, машините. Естествено, тука споделяме, и аз съм си намирал грешки, или по добри решения, това е поне една от целите на форума мисля, не знам, на какво се дължи, това, но не виждам смисъл винаги да използваш,,поучителен тон,,Приеми, че все пак, не за всичко  си прав, и не всичко знаеш, ще се почувстваш по добре, гарантирам ти. :drinks:ПС, НЕ ме разбирай погрешно, нямам и най-малко желание да се карам или,,заяждам с теб/ не те познавам лично и ти мен, а познавам хора, които те познават и са ми казали, че си готин- и с радост бих си зепознал с теб/ . :drinks:

IKAR:
Ц..ц...ц...ц :lol: Даниеле, какво скочихте с Пламен като ощипани госпожици? Как пък реши, че точно за тебе става дума? Ами точно това исках да кажа-по-добре няма и десет локомотива, ама подбрани както трябва, отколкото сбирщайн или тюрлю-гювеч от скъпотии, в повечето случаи не до там читави. В тази връзка "фукльовците" и "лаладжиите" сами си знаят кои са, не ми е ясно защо точно ти се писа от тях? То за да подкараш 200 локомотива, трябва вкъщи цял Миниатюр Вундерланд да имаш...Ще си позволя да кажа и за т.нар. "месингови" модели, каквито не един път съм имал възможността да видя на живо. Ами...обективно погледнато, изглеждат някак си "сделани" в някой съветски ГАЗ, ЛАЗ, ВАЗ и т.н. То иначе и няма как да бъде, защото при машинното производство всичко се изчислява до микрон и съответно после роботът си свършва работата перфектно. Докато, когато се прави на ръка, колкото и прецизно да работи и да се старае човек, все някое детайлче се окепазява, я пясъчна тръба, я парапет, я нещо друго. А като се има предвид, че Ли Дзян Дзън по цял ден прави въпросната ръчна изработка срещу паничка с ориз в продължение на години...ами то нормално да вземе да му писне в един момент и да почне да попретупва нещата...Затова, по-добре като ще е месингово, да ми го дадат в "разфасовано" състояние, да си го сглобявам сам два, три, ако трябва и повече месеца, с търпение, с любов, но накрая удоволствието от получения краен резултат да е неописуемо, когато въпросното произведение тръгне по релсите. Много по-голямо от това да получиш всичко на готово. Пък ако нещо сбъркаш и не стане както трябва, да псуваш себе си, а не китаеца, тайванеца или южно-корееца - трябва да се внимава все пак, а не аман-заман, йок, та йок.

widowmaker:
Ники,
Нещо и ти търсиш скрит подтекст между редовете май :)
Набиваш се на очи, щото си на всяко "гърне мерудия".
Ако си спомняш, Жоро беше написал "минаха 20 минути, а Ники още не е писал и в тая тема".
Нещо много набързо написа близо 500 мнения, а си се регистрирал преди малко повече от 3 месеца.
Нещо много плява май, а?

И що човека да не започва с ибей? Там ти вадят очи или ти правят нещо друго гадно?
Не плаши човека с ибей след като не си наясно с правилата там, все пак той е постнал стартов сет, който се продава точно в ибей.
Това, че въпросният сет е по скоро играчка, отколкото модел е друг въпрос.
Нататък...
Та излиза, че ти си почнал да пътуваш "на вънка" е имало живи динозаври все още, а?
Е, печелиш, аз толкова отдавна не съм започнал, по мое време имаше карти а динозаври нямаше.
И още нещо - вземи си оправи граматиката - начало, край на изречение, препинателни знаци - точки, тирета,  кавички и т.н.
Че е невъобразим хаос във всеки твой пост (модераторите да трият като не може да му се разбира!).

П.П. Все още чакаме снимките от твоя много специален фотоапарат (които можеш да наредиш по протежението от Бг до Пекин, цитирам те).
Естествено искаме да видим и оная "неземна" десктоп конфигурация, с която работиш.
Някак си много "въздух под налягане" има във всеки твой пост (освен хаоса), не мислиш ли?
Не забравяй, че ние не сме лапнишарани по на 20-22 години, аз съм на 45, а Пламен е по голям от мен.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия