Автор Тема: ЗА ЛЕПИЛАТА  (Прочетена 68822 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #60 -: 26 Април 2012, 10:59:04 »
Любо, пробвал ли си това, което съм споменал по - долу? То не би ли трябвало да изтрае по - дълго? Нали добавката, която го полимеризира е във допълнителен флакон? А е и турско, те макар и да не са кой - знае какъв производител, със сигурност са доста по - напред от нас. А и за криза в Турция не съм чувал. Все още.  :unsure:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #61 -: 26 Април 2012, 11:30:19 »
Резултатът от това лепило го видях върху детайли залепени по кухнята. Всъщност те май точно за мебели го продават. Отлепянето стана с поглед, дори не го напънах.
Това което си взел е цианоаклиралатно лепило с ускорител на аминна основа. Турците не са добри химици, и за отговорни работи предпочитат да си вземат продукти с гарантиран произход и качества. Тук се продава всичко, което е евтино. За качество въобще не се говори, тъй като то струва пари. Никога не забравяйте, че най добрите химици в света са японци, германци и американци. Последните имат една камара химикали(ползващи се в лепилата), които са забранени за износ от САЩ, дори и за приятелски страни като Германия и Англия. Същите химикали могат да излязат от САЩ само ако вече са вложени в някакъв продукт(лепило примерно).
Лепилната технология е интересно, сложно и много важно нещо в севременното производство. Достатъчно е да погледнето по колите си колко лепилни и уплътнителни материали са ползвани за да разберете за какво става въпрос. За аерокосмическата индустрия и електрониката пък да не говорим въобще. Но ние не сме подготвени още от институтите за това, камо ли пък да го ползваме в производствата(дето ги няма) или дома.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #62 -: 26 Април 2012, 13:29:05 »
За западните лепила съм сигурен и без да имам инфо, че са качествени с пъти повече. Ама купени оттам. Тези, които се внасят за у нас са боклуци, та макар и баркода да им е немски или английски и да пише, че са тяхно производство. А малко е кофти да се затътря до Германия за някакво си там лепило, нали? Може би, когато порастна, както се казваше в една реклама...  ;D
 А това със спрея ме кефи, че може човек да коригира преди да залепи.
У нас в момента няма лепила, които да държат достатъчно здраво детайли, които понасят някакво натоварване или вибрации, но пък за по - малко натоварвани механизми някои стават долу - горе.Става въпрос за по - малкото зло в българия, тоест, по - малко лошото лепило. Защото да ви кажа честно, разни локтайти и бондове не ме кефят и на половина колкото каноконлит Е, ама от стария. Аз в момента ползвам китаец от 40 стотинки марка Kartel и съотношение цена - качество е в пъти над въпросните шитни, споменати по - горе. Та и заради това питам за турското, не да го сравняваме с лепила от "белите" държави, а в сравнение с боклуците на нашия пазар.  :hi:

modeli.gt

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #63 -: 14 Ноември 2012, 00:14:37 »
Да споделя и аз моя скромен опит с лепилата. Допреди няколко месеца ползвах четири марки лепила за различни нужди - Локтайт, Уху туист, Ц200 и любимия ни Щангер (за всичко друго но не и Полистирол) ::) Това Локтайт (зеленото) се оказа абсолютен боклук - преди не беше чак така, но нещо му смениха химията и сега въобще не държи, та минах на един друг каноколит - Yuki Model Sekundenkleber. Той става с оглед на това, че залепва бързо и здраво, но лошото е, че леко белее на прозрачни повърхности (за тях най-добро за мен си остава С-200).

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #64 -: 14 Ноември 2012, 11:11:45 »
Аз пък след толкова години преоткрих каноконлита  ;D
От как открих необятните възможности при мделирането с пластмасата Симона, опитах бая лепила (все дадени, че УЖ лепят пластмаси)
и накрая установих, че по-здраво и евтино от старото каноконлитче НЯМА ! Така я лепи тая Симона, че при натиск залепената плоскост се чупи малко над залепеното, но не и самия ръб на лепенто.
Обаче, българската марка КАНОКОНЛИТ-Е взеха, че нещо я оскъпиха в последно време и от жълти стинки взе да гони двулевката, та вместо нея си купувам китайско лепило със смешното име  "Еуро стар" за 80 ст. и съм много доволен, особено когато има голям проект като замък или жилищен квартал, който гълта много пластмаса и лепило.
Препоръчвам и на Вас  :ok:
« Последна редакция: 14 Ноември 2012, 11:14:45 от gzo »

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #65 -: 21 Ноември 2012, 14:54:15 »
Mного изчерпателно инфо , но снимка , магазин и т.н.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #66 -: 21 Ноември 2012, 20:38:29 »
Има го в магазините за левче. Тубичката е бяла с формата на плоска масльонка и капачка вързана към тубичката за да не се губи.
Продава се в картонена кутийка барабар с кабърче за разпробиване. В същата тубичка гледам , че продават и други марки (типично по китайски)

BateYavko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ЗА ЛЕПИЛАТА
« Отговор #67 -: 21 Ноември 2012, 23:51:56 »
Ето и от мен нещо интересно.
Формопаста. Лепило смесено с пясък. Продава се в магазини за художници. 20лв 250мл. Има и по-евтини.
Съхне бавно та има време за корекции. Може би и С200 с пясък ще отбие номера, но ще стане мътно-прозрачно. А това съхне и остава млечнобяло.
Ето пример за бряг на езерце:


« Последна редакция: 22 Ноември 2012, 00:17:22 от BateYavko »