Анкета

Всеки регистриран участник във форума ще може да гласува за любимата си снимка в периода 09.09.2011г. - 15.09.2011г. включително.

Гордостта на Клуба - Valery Petrov
0 (0%)
"От Мюнхен за Берлин през Банкя" - Стоян Божанов - Тано
17 (29.3%)
"Двойка дизели". - Благо/BDZ
1 (1.7%)
"На Западния фронт нищо ново"
2 (3.4%)
"В очакване на зелена светлина"
29 (50%)
Снимката с 01.23 и 07-цата на Лука Ланджев
1 (1.7%)
"Щастие" - Адри
3 (5.2%)
"Транспортиране на музеен локомотив 64.19 от гара Кърджали до ВЗ "Интерком" Дряново. - Марио Евстатиев
0 (0%)
"Уникално укрепване на насипен товар!" - Спас Смиленов
4 (6.9%)
10. "Локомотив 06-029 в района на депо София, очаква своите почитатели" - Valery Petrov
1 (1.7%)

Общ брой гласове: 40

Гласуването приключено: 15 Септември 2011, 11:43:12

Автор Тема: Фотоконкурс „Забавно, куриозно, удивително – в истинските и моделните железници”  (Прочетена 20697 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Приятели,

Лято е – време за почивка, позитивни емоции и снимки! Време е и за следващия конкурс нa Railway Passion!

Фотоконкурс „Забавно, куриозно, удивително – в истинските и моделните железници”

За да вземете участие в него, моля, изпращайте на електронна поща: admin@railwaypassion.com свои снимки на всичко, което ви забавлява и удивлява в железниците във всичките им измерения и мащаби.

В конкурса могат да се включат всички желаещи.

Можете да изпратите до 3 снимки за участие в селекцията.

Всяка снимка може да бъде придружена с кратко описание.

Конкурса започва на 01.08.2011г. и приключва на 31.08.2011г.

Всички изпратени снимки ще бъдат публикувани в специална галерия на www.railwaypassion.com, където ще са общодостъпни.

От 01.09.2011г. до 08.09.2011г. включително жури в състав:

1.   Любомир Тасков / lubomir

2.   Красен Панев / KRAKOMOBILA

3.   Александър Божков  / CaLLlo

ще направи селекция от 10 снимки, които ще бъдат подложени на гласуване във форума на www.railwaypassion.com, за да определим най-добрите любители фотографи сред нас.


Победителят ще бъде определен чрез вашият вот!

Всеки регистриран участник във форума ще може да гласува за любимата си снимка в периода 09.09.2011г. - 15.09.2011г. включително.

В случай, че на финала има снимки с равен брой точки, в рамките на 24 часа (16.09.2011г.) ще бъде организиран вот само за фаворитите, за да определим най-добрата снимка!


Наградата ще бъде връчена на 17.09.2011г., в 20.00 часа на тържеството по случай рождения ден на Railway Passion.

Наградата си заслужава – Спален вагон WLAB, BDZ, Ep. IV, 74777 на фирма TILLIG, осигурена от  Railway Passion.

« Последна редакция: 09 Септември 2011, 11:27:55 от Dispatcher »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Снимки от авторите може да разглеждате на този линк: http://www.railwaypassion.com/?cid=34

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

Хайде слагайте снимки ... само 20 са качени досега, а очаквах 4-цифрено число!



Забелязах проблем, който разваля качените снимки и който се дължи на автоматичния ресайзер на форума!
Форматът за снимки на конкурса е определен да бъде 700 px (пиксела) по хоризонтала, което при снимки с пропорции 4:3 дава 525 px по вертикала. Снимки с по-малко пиксели от тези, не се променят при качване, но при снимките с повече пиксели, което е нормалният случай, ресайзера ги прави автоматично на 700 x 525 px.

Предлагам Ви следния прост начин за заобикаляне на проблема:

"Щом Мохамед не отива при планината, планината ще отиде при него", а в нашия случай това означава - сами да си ресайзвате снимките до тези пиксели и по този начин да се лишите от екстрата на автоматичния ресайзер!

          Рецепта

С програма за редактиране на снимки, най-добре Фотошоп, но има и много други:

1) Задайте Resize 700 px по хоризонтала и гледайте колко пиксела се получават по вертикала! Ако са 525 или по-малко - снимката е готова! Но ако са повече от 525, откажете се и минете към стъпка 2:

2) Задайте Resize 525 px по вертикала, което ще доведе пикселите по хоризонтала до число по-малко от 700, с което сте готови окончателно!

Успех!

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Какво става конкурса не приключи ли,гледам продължават да се качват снимки и след определения срок а уж до 4 трябваше да се избере селекция за гласуване :blink:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Последните снимки няма да се вземат под внимание - тъй като качването приключи. До момента избрахме 8 от 10 снимки. Моля да ни изтърпите още 1-2 дена докато избереме и последните две снимки - след което ще бъдат обявени и ще започне гласуването за победителя.

 Съжаляваме за забавянето.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=3285.msg64797#msg64797 date=1315423730
Последните снимки няма да се вземат под внимание - тъй като качването приключи.

 :lol: ...dispatcher... ! Че защо тогава сте определили краен срок щом самите вие не го броите. Аз снимките ги пратих по-рано и бяха в срока определн не от мен.
Карай да върви !
« Последна редакция: 08 Септември 2011, 09:08:47 от Dispatcher »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=3285.msg64797#msg64797 date=1315423730
Последните снимки няма да се вземат под внимание ....

Моля уважаемата комисия да вземе под внимание и последните 2 снимки. :yes: Те са изпратени в рамките на обявения срок. Закъснението при публикуването е поради технически причини. Моля да бъда извинен.  :blush2:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Моля за извинение - щом снимките са изпратени преди крайният срок - ще бъдат взети под внимание.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Колеги, на 31.08.2011 г. Фотоконкурс „Забавно, куриозно, удивително – в истинските и моделните железници” приключи.

Жури в състав:

1. Любомир Тасков          / lubomir
2. Красен Панев              / KRAKOMOBILA
3. Александър Божков     / CaLLlo

Направи селекция от 10 снимки, които предлагаме на гласуване във форума на www.railwaypassion.com, за да определим най-добрите любители фотографи сред нас.

Победителят ще бъде определен чрез вашия вот!

Всеки регистриран участник във форума ще може да гласува за любимата си снимка в периода 09.09.2011г. - 15.09.2011г. включително.

1. Гордостта на Клуба - Valery Petrov


2."От Мюнхен за Берлин през Банкя" - Стоян Божанов - Тано


"Двойка дизели". - Благо/BDZ


4."На Западния фронт нищо ново"


5."В очакване на зелена светлина" - Миро


6.Снимката с 01.23 и 07-цата на Лука Ланджев


7."Щастие" - Адри


8. "Транспортиране на музеен локомотив 64.19 от гара Кърджали до ВЗ "Интерком" Дряново. - Марио Евстатиев


9. "Уникално укрепване на насипен товар!" - Спас Смиленов


10. "Локомотив 06-029 в района на депо София, очаква своите почитатели" - Valery Petrov


« Последна редакция: 09 Септември 2011, 19:21:17 от Dispatcher »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
А къде точно може да се гласува, че нещо не мога да се ориентирам?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
в тази тема , обаче в най-началото

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
май ;) ще имаме двубой между Миро и Taно ....

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Чудех се дали да попитам след като изтече срокът за гласуване или преди това:
Какво е "забавно, куриозно, удивително" в изпратените от авторите снимки? И в избраните 10 от тях? И в тази за която аз съм гласувал?

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Ние няма как да знаем за коя снимка си гласувал ти. А и това няма значение.
 Лично аз като част от журито първо заложих на технически и художествено добре изпипаните снимки, а след това на всичко останало - но във всяка от избраните снимки аз намирам по нещо Забавно, куриозно или удивително. Разбира се - за някой може да има Забавно, куриозно или удивително, а за други може да няма - това си е до мисленето на всеки отделен човек. В интерес на истината снимките изпратени за конкурса са много под това което очаквах и избора на 10-те снимки за, които да бъде гласувано беше доста труден - както за мен така и за останалите от журито. В края на крайщата мисля, че това са 10-те най-добри снимки изпратени от авторите и те заслужават да бъде гласувано за тях.  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Междудругото и на мен, когато видях кои са 10-те снимки ми мина същото през акъла. Кое му е "забавното, куриозното и удивителното" на това да снимаш на статично локомотив или негов макет ? Че такива снимки могат да се направят всеки ден и се срещат из форума и нета без да има конкурс. В същото време други снимки с уникални и неповторими сюжети не са допуснати, което ме изненада Аз лично ако знаех, че ще се търси и цени техническото "барване" на снимката повече от колкото случващото се в кадъра, щях да пратя и супер "барнати" снимки правени на статив с чакане на светлина и с обработване на програма.
Хубаво е да се има в предвид, че на забавни, куриозни и удивителни сюжети може да се натъкнем съвсем случайно и най-често в движение, когато сме "без гащи" и няма време да се търси ъгъл, осветление и т.н. защото забавното и куриозното може и да отмине. Точно тези снимки обаче бяха игнорирани. Често ми се случва да попадна на нещо забавно, куриозно и удивително, но дори да нямам време да включа и позиционрам апарата. Все пак такива снимки трябва да се разглеждат с необходимото 1 на ум, че са правени в екстремални условия.
« Последна редакция: 14 Септември 2011, 14:12:20 от gzo »