Анкета

Всеки регистриран участник във форума ще може да гласува за любимата си снимка в периода 09.09.2011г. - 15.09.2011г. включително.

Гордостта на Клуба - Valery Petrov
0 (0%)
"От Мюнхен за Берлин през Банкя" - Стоян Божанов - Тано
17 (29.3%)
"Двойка дизели". - Благо/BDZ
1 (1.7%)
"На Западния фронт нищо ново"
2 (3.4%)
"В очакване на зелена светлина"
29 (50%)
Снимката с 01.23 и 07-цата на Лука Ланджев
1 (1.7%)
"Щастие" - Адри
3 (5.2%)
"Транспортиране на музеен локомотив 64.19 от гара Кърджали до ВЗ "Интерком" Дряново. - Марио Евстатиев
0 (0%)
"Уникално укрепване на насипен товар!" - Спас Смиленов
4 (6.9%)
10. "Локомотив 06-029 в района на депо София, очаква своите почитатели" - Valery Petrov
1 (1.7%)

Общ брой гласове: 40

Гласуването приключено: 15 Септември 2011, 11:43:12

Автор Тема: Фотоконкурс „Забавно, куриозно, удивително – в истинските и моделните железници”  (Прочетена 20694 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

до останалите членове на комисията:

Цитат на: CaLLlo
...
Мен и друго ме притеснява, трябваше стриктно да се спази придържането към зададената тема, но това би могло да стане при доволно количество снимки, които обаче ние нямаме. Пък и зададената тема като такава не е добре изчистена и ясна, но това ние не решаваме.
...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Смятам за излишно да коментираме критериите ,
имам напълно доверие в журито ! Подкрепих конкурса ,
участвайки със снимки ,които смятах ,че са подходящи за идеята !
Не съм търсил чисто фотографско майсторство
( в крайна сметка не сме фотографски форум , нали ) - а просто момент  ,
който  " говори " - и в случая журито е избрало точно най-'говрещата ' ми снимка -
детето , което се кефи с мишката , управлявайки ...бъдещето.
Мисля ,че това е нашата мисия - децата ! Животът става все по-гаден ,
хобито е трудно достъпно ... не е като в нашето детство .
За тези искри в очите става дума... и журито е разбрало това послание .
Щастлив съм , че сме заедно и се разбираме , и че децата ни са край нас :)

Предлагам конкурсаът да има още издания  , от финалистите-фотоси може
да се спретне календар например ?

Благодаря на журито за отделеното време ,
тук не става дума за награди , а за КЕФ !

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Мислех да не отговарям, но... Ясно е, че не всички снимки могат да присъстват в 10-те избрани по простата причина, че те са повече от 10. Също е ясно, че тези на които снимките не са попаднали в тези 10 снимки ще имат въпроси и претенции - но както казах това са избраните снимки и те няма как (а и не мисля, че има нужда) да бъдат променени. Адри много добре го каза, че тук не става дума за награди, а за КЕФ. Тъй, че кефете се и спрете да мрънкяте. Ако вие не сте открили нещо забавно, куриозно и удивително в снимките - аз съм открил и като част от журито съм гласувал за тези снимки да бъдат в 10-те избрани. Общо взето - избора ни не би трябвало да подлежи на коментар с което мисля, че е хубаво да се примирите и да продължите да се кефите. Това няма да е последният конкурс - тъй, че споко.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
И ти и Адри сте абсолютно прави.
Лично аз намерих във всяка снимка поне един от трите "критерия" -любопитно, куриозно или забавно.
Признавам, че ги намерих дори в снимките които са ми абсолютно непознати, щото при познатите знам и малко повече за тях. Важното е участието и като първи такъв конкурс без ясно определени правила е напълно логично да има и недоволни.
Пожелавам за следващият конкурс журито да се справя все така добре.
Следващият конкурс да покаже известно израстване както в правилата и критерийте за оценка,
така и със снимките изпратени за участие. Тост  вече да е над детска проходилка.

Поздравления за всички участници, снимки и ... да спечели по-добрата!!! :hi:

ПП.Красене щом е за кеф, не е добре да се държиш като едноличен ...търговец с това изказване:
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=3285.msg65012#msg65012 date=1316027441
...Общо взето - избора ни не би трябвало да подлежи на коментар с което мисля, че е хубаво да се примирите и да продължите да се кефите...
Защото в хобито няма началници и подчинени, по-висши и по-нисши, и т.н. Разваляш хубавия имижд на комисията с това си изявление. Всеки има право на коментар и крайно време е да се разбере от всеки човек, защото хобито е вид демокрация, а не командарене! А докато това не се схване от всички, няма и да се ...примирим!!!
« Последна редакция: 15 Септември 2011, 08:35:44 от pach »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Ами аз отговорих веднъж, но пак се продължи със същите въпроси. След като ние сме журито - значи ние сме преценили, че това са 10-те снимки и няма смисъл да се коментира. В крайна сметка ако трябва да отчитаме всеки един какво мисли - какъв е смисъла от самото жури ?

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Колеги, на 15 Септември 2011, 11:43:12 фотоконкурс - „Забавно, куриозно, удивително – в истинските и моделните железници” приключи.

Bие - потребителите на този форум избрахте "В очакване на зелена светлина"

Честито на спечелилия :)

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
ЧЕСТИТО остава да почерпи  :drinks: :drinks: :drinks:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Честито ! Снимката е супер !

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Благодаря на всички гласували за снимкат :hi: !Струваше доста усилия,но смятам се получи нещо поне забавно.Представете си колко кутии имаше наоколо по релсите.Ми,ако беше минал истински влак  :haha:


Както в реалноста така и в моделизма знам че 46ката никога няма да ме подведе и да ме остави на пътя.

  Много тяга има в това "животно"!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Честито на победиля!!!!!!!! Да почерпиииииииииии.......

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Честито Миро и да почерпиш по едно возене на локомотив ама не с двойна тяга а с 11-торна тяга много ще е яко :drinks:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Честито на Миро! Гласувах за неговата снимка и бях сигурен, че именно той ще спечели.