Автор Тема: Cyrilic/Latin  (Прочетена 7601 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Cyrilic/Latin
« -: 14 Август 2011, 11:10:32 »
Zdraveite.

Poradi fakta che u doma polzvam mobilnia si telefon, koito obache niama vazmozhnost za kirilica mi stava neudobno, zashtoto darzha da pisha na kirilica. Dori v momenta postvam pak prez mobilnia si telefon.
Ima li opcia da se vavede transliteracia na latinskite simvoli (kato check box) pri predvaritelnoto preglezhdave na posta?
Za da nia nedvusmislici v transliteriraneto mozhe da se izpolzva taka ili inache ozakonenia darzhaven standart.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #1 -: 14 Август 2011, 16:33:54 »
http://meeting.railwaypassion.com/?cid=35

We invite all the hobby-fans fron whole the Romania  :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #2 -: 14 Август 2011, 23:19:06 »
В предишните версии на форума такива бутони имаше - горе в ляво върху прозореца за писане - син, жълт и червен, преди няколко дни и аз забелязах, че вече ги няма. Различните браузъри ги показваха по различен начин и превключванията бяха в някаква странна и доста неясна за мен връзка с кирилицата на клавиатурата, но така или иначе работеха и нещата ставаха. А сега що ги няма, незнам ...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #3 -: 15 Август 2011, 08:25:46 »
Аз (най-вече заради фаворитите) продължавам тъпо и упорито да чета в мрежата през интернет експлорър V7,0 и тези бутони и в момента си ги имам между иконките и прозореца за текста. Наистина е странна връзката им с означенията (понякога въпреки че съм включил БДС клавиатура, ми работи на фонетичното писане) но рядко ги ползвам. Тоест само ако съм на чужд компютър и няма кирилица (или аз не знам комбинацията за превключване). Моят компютър си го превключвам чрез два десни бутона и го правя почти несъзнателно.
Но бутоните ги има и сега. За Гугъл хром (другия ми браузър) не съм сигурен, щото много рядко го ползвам (най-вече при едновременен превод) и обикновенно са ми отворени и двата браузъра.
 ;D

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #4 -: 15 Август 2011, 10:10:40 »
В момента проверих на двата браузъра на PC-то.. GoogleChrome и IE8.. и при двата няма бутони.
На мобилния телефон ползвам браузъра на телефона (Nokia E71) и/или OperaMini (много рядко)..  бутони също няма. :(

Понеже не знам каква е била тази функционалност, моята идея беше да си напиша целия текст на латиница и преди да постна да сложа отметка така, че текста да се конвертира... Нещо не ми се играе да поствам на латиница от вкъщи и след това от работа да си редактирам постовете и да ги обръщам на кирилица.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #5 -: 15 Август 2011, 10:24:49 »


Ето така ми изглежда екрана.
Не знам означения бутон с червена стрелка дали  въобще става
да пуска падащо меню но при мен съм с IE 7.0

 :pardon: :hi:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #6 -: 15 Август 2011, 15:36:04 »
Тия бутони се управлявали от JavaScript:        http://bg.wikipedia.org/wiki/JavaScript
което не е Java!

Тия линкове казват веднага дали сте с последните версии на съответните софтуери:

Java:      http://www.java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre&try=1   - линк от 2011 г.
              http://java.com/en/download/installed8.jsp                                    - линк от 2015 г.
Flash:     http://www.adobe.com/software/flash/about/

Ако не, казват какво да изтеглите за вашия компютър!


На мен пък в събота ми се случи друго: Няколко часа ъпдейтваха сайта на бея и след него някои картинки започнаха да се зареждат безумно бавно, това с Опера. Отворих Мозилата - там същото, но след малко тя ми каза, че има някакъв нов ъпдейт за нещо си, съгласих се веднага. За нула време качи някакъв ъпдейт за Framework и всичко заспа. Ако някой се интересува, мога да видя какво точно е качила.
« Последна редакция: 24 Октомври 2015, 11:11:23 от CaLLlo »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #7 -: 15 Август 2011, 16:05:35 »
хм.... проверката казва, че съм с последните версия... ама явно файда пак няма..

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Cyrilic/Latin
« Отговор #8 -: 02 Април 2012, 16:39:44 »
и понеже пиша за втори път този пост е71 и Е5 имат вграден фонетичен смяната на езика се осъществява чрез shift+sym бутоните не ти е нужен кирилизатор

това е писано от NOKIA Е5  fw 081.004
Opera Mobile 11.50.1949

« Последна редакция: 02 Април 2012, 16:48:13 от piko1 »