Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Направа на сгради

<< < (29/36) > >>

XRISTO:
Значи експериментът ни отпада.Ясен е по-наясно, все пак се занимава с тези работи не от вчера.  :good:

sim:
http://www.hoellentalbahn.com/modellbau.html?n=60

С риск да се отклоня от темата - тук има показани на немски и английски как се правят сградите на макет KPEV в подробности.

bobi97:
Здрасти на всички,може ли да ми кажете как да си направя гара смисъл от какво да я направя от стиропор ли или какво???
Моля да помогнете...И също ако може да ми кажете как да си направя дърво ще съм ви много благодарен
Мерси

widowmaker:
От монопор става най добре  :haha:
СТИРОПОР, а не стериопор!
Сега без майтап:
Купи си кит и си го сглоби, това е най лесният начин.
Фирми като Auhagen, Faller и Vollmer имат много добри модели.
Ако искаш твой собствен дизайн, можеш да ползваш китовете им за такава цел.
Аухаген имат доста такива материали - пластмасови плоскости с най различен релеф -
на каменна стена, дървена, покрив с керемиди, отделно прозорчета, олуци и капаци за билото на покрива.

staff123:
Ако идеята ти е сам да си направиш гарата, с подръчни материали, казано най-просто, мога да ти предложа картон. Най-малкото защото е евтин и се обработва лесно. Видове колкото щеш, цветове също. Аз съм си правил макети на къщи, макар и абсолютно аматьорски, от кадастрон. Проблемът при него е, че доста мек и тънък и при евентуално боядисване става на бутер баница. За бъдещия ми макет възнамерявам гарата и евентуално някои други постройки да ги направя от т.нар. каширан картон, тъй като е доста по-дебел и стабилен. Освен това по-трудно се набръчква при нанасяне на боя, но все пак трябва да се внимава. Всъщност основният проблем при картоните е, че при наличието на влага в понещението, в което се намират, много бързо стават вълнисти като Цариградско шосе след последния ремонт  ;D.

Върти ми се в главата една идея да експериментирам с дърво, но първо, че свободното ми време е ограничено, и второ, че не мога да намеря подходящо дърво. Вярно, че при него обработката е доста трудоемка, но не е невъзможна. Спомням си, че веднъж в час по трудово използвахме някаква много тънка дървесина, от сорта на 0,5мм, която режехме с ножичка, но идея си нямам каква беше. Другият вариант за дърво е това, от което се правят едни китайски играчки за конструиране. Става въпрос за такова:

Но не знам как точно се нарича този материал и къде да го намеря.
Другият вариант е този, който колегата widowmaker е предложил. Аз лично не съм опитвал, но при наличието на най-различни релефи и цветове, може би е най-удобният вариант.
Не мисля, че стиропорът и другите подобни на него са удачни. Особено за мащаби от около 1:30 нагоре. Не бих се захванал да макетирам с такъв тип материали.
Иначе Владо е човекът, който може да те насочи най-точно. Прегледай неговата тема за гара Панагюрище.  :hi:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,372.0.html

 :) :drinks:

P.S. Сега се сетих, че във форума има и отделна тема "Направа на сгради". Мисля, би ти било от полза да се разровиш из форума. Ще откриеш отговора на въпроса си.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,33.0.html

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия