Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Направа на сгради

<< < (30/36) > >>

bobi97:
Мерси,но ако знам какъв е този картон ще е добре,а аз питам защото на Владо гарата е много хубава и се чудя от какво е направена.
Мерси отново. :hi: :hi: :hi:

Vlado:
Причините да изглежда добре моделът на гара Панагюрище са няколко, но най-важната е, че чертежите за нея са правени от архитект или с други думи, всички пропорции отговарят на тези от истинските сгради, но умалени 87 пъти.
А иначе за направата - гара Панагюрище е изградена почти изцяло от картон. Стените са от бирен картон с дебелина 1 мм. Прозорци, фризове, врати и т.н. от по-тънък картон по преценка в процеса на работа. Покривът е от пластмаса, готов, купен от фирма Аухаген и после преправян. Улуци и капаци по покрива също са аухагенски. "Стъклата" на прозорците са от много тънка безцветна пластмаса (май от фолио от монитор беше, но не помня). За боядисването на стените ползвах боички, купени от Жоро Георгиев на някаква бг фирма, но Жоро може да даде повече подробности.

gongalov:
Моят опит в правенето на къщи се свежда до използването на кибритени клечки и картон. От 1 1/2 стек кибрит и една кутия от прибори успях да изработя сносно изглеждаща къщичка на 2 етажа с таванско помещение, балкон, тераса и гараж. Всичко това е лепено с С200 и до ден днешен не е мръднало, само е яко прашасало.

Само че всичко правих в мащаб 1:X и без какъвто и да е чертеж, само по фантазия и мерак. Сега си мисля как отново да го направя, но този път в 1:87 и да си го лепна на макета. Довечера като се прибера ще пусна снимки.

Edit
@Владо, като човек с голям опит в това отношение държа да изкажеш мнение

Vlado:
Не съм се пробвал с клечки. Най-вероятно става добре. Виждал съм снимки на такива модели на сгради. Харесаха ми повечето. Но все пак си мисля, че с клечки би могла да се направи сграда, която и в действителност е правена от дърво. Така максимално ще се доближим до реалното.
Пример:



Това задължително от клечки или нещо подобно.
Но когато се касае за масивни сгради, зидани, съвременни - задължително от друг материал. В моя случай от картон (Вакарел, Панагюрище), Алдомировци - от полистирол (човек трябва да се развива).



Относно правенето в мащаб ще кажа, че в това отношение съм категоричен (без да искам да обидя някой, разбира се) - или сградата изцяло е съобразена като размери с действителното, разделено на мащаба, или изобщо не се захващам. Искам да създавам качествен продукт, а не свободни съчинения. Но в това идва и сериозният проблем - не мога си правя нещата сам (специално за проекта), а задължително се нуждая от помощта на друг (слава богу има кой). Но това са рисковете на професията, както се казва.

liro4605:
За някой стени ползвам балсово дърво.Има го в различни дебелени.Преди съм го ползвал в кръжоци по корабо и самолетомоделизъм та от там се сетих.
  Владо къде е това дървеното помещение-вероятно магазия?На Якоруда го има същото но не ми изглежда да е там.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия