Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Направа на сгради

<< < (34/36) > >>

Жоро:

--- Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=2951.msg55073#msg55073 date=1298922834 ---Извинявам се за невежеството - но какви са релсите на снимката на гара Бургщайн?

--- Край на цитат ---
Мязат на обилно боядисани Роковски...май :scratch_ones_head:
А т'ва немците - големи плагиати беее... :punish:

Der Hetzer:
Дори не подозираш колко си прав  :spiteful:


Bahnhof Baden на Vollmer



... а сега си я представи боядисана в ярко червено и бяло  :wacko: :fie:

...резултатът е ...








ВАРНА, морето и сините вълни  :lol:





 :haha: :haha: :haha: :haha:

spas_tf:
 За гарата на Варна ( и Бургас , защото са близнаци) ще ми позволите да не се съглася. Приличат си ,но малко. Имам приятел , който е правнук на Архитект Киро Маричков , който е бил Австрийски възпитаник и един от най-добрите и един от първите Български архитекти изобщо! Изграждането на гарата се осъществява на няколко етапа, с архитекти Никола Костов и Киро Маричков. Творческият тандем е бил готов през 1903 г. с един модерен във функционално и естетическо отношение проект за железопътната гара в Бургас. Този проект те използват и за построяването на железопътната гара във Варна. Двете сгради са еднакви в архитектурното си решение и се различават само в някои детайли на авторското ръководство - бургаският обект се ръководи от арх. Никола Костов, а варненският - от арх. Киро Маричков. През 1929 г. е монтиран специално доставен от Германия часовников механизъм за часовниковата кула на сградата. Последователно е оформен и площадът пред гарата. В периода 1883-1885 г. през ЖП гара Варна е минавал прочутият Ориент Експрес.

Жоро:
Спасе, това повечето го знаем. Ти не схвана иронията, ама нейсе.
Темата е "Алдомировци" и е много добра, за да бъде разводнявана. Предлагам, модераторите или да изтрият тоя спам от поста на Павката нататък или да го преместят в "шеги и закачки". :buba:

spas_tf:
Аз само за сведение бре хора !  :pleasantry:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия