Автор Тема: Направа на сгради  (Прочетена 87642 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re:Направа на сгради
« Отговор #30 -: 17 Май 2008, 01:00:16 »
    Така значи, от прочетеното до тука мога да добавя доста работи. Материали има колкото желаете. Могат да се набавят от всекидневието Кутийки от CD-та  изхабени фонокарти и вякакви пластмаси. Ще ви светна къде има и магазин за всякъкви пласмасови листа с различни дебелини и цветове  на кв. М.  Срещу входа на КАТ от другата страна има дълъг блок успореден на новия мост по който ще минава метрото. Точно по средата на блока се намира магазина.  Та значи аз лино подобрявам купешки къщички. Променям им цветове и добавям детайли и пристройки. От магазина на Жоро ползвам пресовани пластмасови покриви, много са удобни за работа. Сега обаче ще поръчам от Conrad покриви с релефна ламарина и други други видове керемиди.  Стези аксесоари и няколко счупени стари къщичк иможе да се получат сполучливи уникати. В голяма полза ми идва и един инструмент, подобен на зъботехническа машина, койо има пълен набор от цанги, бургийки, полиращи дискчета и много други. Прозорци и врати на блистери, човек може да си купи от Auhagen или от Conrad. Аз лично събирам и от счупени къщички. За боядисването си купих Аерограф, но за сега съм намерил много по рентабилен начин за изпръскване на детайлите с малки спрейчета по 1 лв. за брой отмагазин Triphaus имат доста цветове.   

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #31 -: 17 Май 2008, 04:13:03 »
Я, този магазин – Triphaus – за първи път го чувам. Къде се намира, защото това с малките спрейове звучи интересно?

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re:Направа на сгради
« Отговор #32 -: 17 Май 2008, 11:50:40 »
Като тръгнеш по "Патриарха" към "Свети Георги" в първата или втората пряка успоредна на "витошка" на дясно на 10 метра на вътре в уличката. Оглеждаш се в едно мазе с избита врата към улицата. То е пънкарски магазин! (да не се стреснете ако сте консервативни)  Вътре си има специализиран щанд за Grafiti art (тези дето рисуват по фасадите) Предлагат продукти на една фирма за флакони Montana- те са скъпи, но имат страхотно качествени бои.Има различни цветове разфасовки, различни видове капачки (те са страшно важни за  да се постигнат разни ефекти) Та в този магазин карат и малки спрейове на Dupli Color дето са по 1 лв.   

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #33 -: 17 Май 2008, 22:49:31 »
Мерси, още в понеделник ще му мина на визитация.

krasimirt

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #34 -: 01 Юни 2008, 19:33:03 »
Цитат на: pach link=topic=33.msg2200#msg2200 date=1203598480
Свалил съм тук някъде програма за картонени модели (не само на сгради) която автоматично след "качване" на обекта (от 2D и 3D варианти), както начертан и в основни програми (CorelDraw например) го трансформира в разгъвки.За нас дето правим сградите (те все пак са с прости геометрични форми) от картон основно казват ,че върши хубава работа...Само дето още не съм я научил и пробвал!
Сега се загледах по-внимателно в макета на Владо , та имам въпросче - това вярно ли е гара (сградата) на Вакарел , или само надписа и...Вярно че минавал съм от там с влака , ама не съм я запомнил.Питам защото се глася като се затопли , да бръмна с колата до горе, да снимам  и скицирам (на Вакарел) релсовата фигура , светофорите и основните сгради .То за цял ден работа има  ;D но искам да "дръпна" някой идей и размери! ;)

Здравей!
Бих те помолил да ми кажеш как се казва тази програма.До колкото разбирам от 3Д или 2Д тя го прехвърля в разгъвка по х/у?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #35 -: 02 Юни 2008, 12:34:14 »
Щом я намеря (че я дръпнах преди 6 месеца от руснаците ) ще я покажа тук веднага!
Проблема е че правих ъпгред на компютъра и всичко все още ми е на резервните дискове , и програми , и снимки , и файлове , но връщането им в работно състояние изисква много време (а то не стига !) щото освен всичкио друго , се опитвам да подредя архива си .
Тва компютрите , уж за улеснение бяха , а ма при тоя обем информация дет се натрупва...
 :-[

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #36 -: 18 Юни 2008, 12:19:54 »
Попаднах на тези черттежи , на сгради малко по-различни от тези по каталозите - има страхотни попадения , при това са така направени (чертежите са в PDF-формат) , че може да се изработят както от картон / хартия така и от пластмаса , дърво и др.подобни материали .90 % са в 1/87.
http://www.gilbert-gribi.ch/
впрочем тази препратка я "залових" от молдовският сайт (...или поне през него та по веригата ::))!!!
това са   PDF-форматите - http://www.gilbert-gribi.ch/pdf.html
« Последна редакция: 18 Юни 2008, 12:44:55 от pach »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #37 -: 09 Юли 2008, 09:36:18 »
Едва днес имах време да се разходя и разгледам по-внимателно сайта който съм дал линка по-горе.
 :o :o :o
Оказа се едно малко бижу с оформлението , документите , сградите , техниките за изработката им , включително и за леене на детайли от полиуретанова смола  ::).А пък изработката на сградите е така снимана , че става за ръководство в техники и последователност на сглобяване.
Въобще един прекрасен сайт-помагало за моделистите.Бях заинтригуван до толково ,че си го пуснах през преводача - ми страхотен е !
Препоръчвам ви го горещо още един път - аз разгледах внимателно и графата с диорамите (които всъщност са част от макета) и останах възхитен.Винаги има какво да се научи.
 ;D ;D ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #38 -: 09 Юли 2008, 11:32:38 »
Мен нещо къщи от картон не ме кефят особено. Винаги се усеща, че е хартия. Ако не се лъжа, виждал съм някъде тънки дървени плоскости, от по няколко милиметра. Въобще нямам представа колко струват, скъпи ли са, но от тях, ако се намери начин чертежът да се прекопира, би могло да се получи по-добре.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:Направа на сгради
« Отговор #39 -: 09 Юли 2008, 11:38:59 »
Не бих се съгласил. Всичките ми къщи са от картон: http://www.railwaypassion.com/?cid=130

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #40 -: 09 Юли 2008, 14:00:45 »
На френеца чертежите са за картин , ама той си ги прави от балса , пластмаса и гипс - стават страхотни , разгледай ги пък тогава кажи ,че не те кефят... :-*

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #41 -: 09 Юли 2008, 15:04:49 »
Цитат на: Vlado link=topic=33.msg7954#msg7954 date=1215592739
Не бих се съгласил. Всичките ми къщи са от картон: http://www.railwaypassion.com/?cid=130

Верно? Сериозно, мислех, че си го правил с дърво, гипс... бе с разни материали, като този френчмен, не подозирах, че е от картон (или поне не само от картон)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:Направа на сгради
« Отговор #42 -: 09 Юли 2008, 16:46:55 »
Не, всичко е от картон, включително дограмата. Изкючение правят само покривите, улуците и водосточните тръби по обясними причини.
Но не съм против да се работи и с други материали. Просто на мен ми е по-лесно с картон, защото лесно се обработва, евтин е и добре се лепи (с Ц200).

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #43 -: 09 Юли 2008, 16:49:56 »
Цитат на: Vlado link=topic=33.msg7973#msg7973 date=1215611215
Не, всичко е от картон, включително дограмата. Изкючение правят само покривите, улуците и водосточните тръби по обясними причини.
...
Да не текат ли бря ?!!!
 ;D ;D ;D те това е обяснима причина , инак ще е обяснена! ;)
 ;D ;D ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:Направа на сгради
« Отговор #44 -: 09 Юли 2008, 19:11:51 »
Да не такат та, за какво друго!  ;D То дъжд ли е като дъжд сега... вали като порой, цяло наводнение.  ;D
А сега сериозно: просто ми е по-лесно така. Иначе ако тръгна да правя ръчно и керемидите... ау-у-у-у!  :D