Автор Тема: Стрелочен Пост  (Прочетена 700 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 385
  • Рейтинг: 322
Стрелочен Пост
« -: 27 Декември 2023, 22:00:59 »
 Привет и Честита Коледа на Всички съфорумци!
 Намерих 3d проект на Стрелочен пост в "пространството" :). Моделът е на Ненчев, Благодаря на който за споделеният труд.  :hi:

 Добавих интериор и каменни текстури на основата и комина, като изгледах какви ли не клипове - имам поне 10 подобни поста в скриншоти от cabride клипове :


 Тук е мястото да отбележа, че "тухлите" стават лесно, с леко нагрят поялник /материалът е силно температурно уязвим/.
 Мислех всички тези сгради да светват с ключета на тях /за по-лесно/, но ако сменим бутона с рид ампула лесно "пали и гасни" с магнит на пръчка например :)  :
Клип за консумация и смяна на състояние
 Избрах си 9v понеже някъде може да ползвам 3 LED последователно.
 Добавени табло и ключ за лампи от разпенено пвц:

 Крайният резултат...има още какво да се пипне....:





 
 Линк към целият албум

 Трябва да се насърчават и децата за моделизъм според мен, затова Малкия като видя поста и взе да "подскача" за маркет, с табела, рафтове, скамейки, нямаше как да откажа за направата на "бутдка за цигари" , която той да боядиса:


 
 На харесалите сградата, имащи желние за собственно развитие и направа, и понеже имам Имен Ден, на първите 5 които ми пишат, имащи мерак, ще пратя принтиран комплект за сглобяване-сграда /стени, таван, врата, прозорци/ и интериор /под с пулт /- без хората и масата, подобни хора има в алито/, без пари с транспорт за тяхна сметка по спиди примерно. Ще принтирам светло сиви както магазина на Хлапето, но и без това всички части се боядисват.
 
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА 2024!!!! :drinks: :drinks: :drinks:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Стрелочен Пост
« Отговор #1 -: 27 Декември 2023, 23:55:28 »
Страхотно! И аз имам 4 от тези постове на макета!