Автор Тема: Изчезна 'заключването'...  (Прочетена 7089 пъти)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #15 -: 19 Март 2008, 02:38:29 »
И аз не разбирам много от форуми, но нещо не мога да схвана какво пък чак толкова ме засяга дали мога сам да си заключа темата или не. Продавам нещо, например, откривам тема; въпросното нещо бива купено от някого, пускам пост "ПРОДАДЕНО" в темата, пък ако някой не вижда или не може да стопли, нека да си пише, след като го влече. Какво толкова че темата не е заключена от мен самия... Когато админът сколаса да види това въпросно "ПРОДАДЕНО", ще я заключи темата и готово. По принцип имам впечатлението, че колкото повече хора могат да чоплят едно нещо, толкова по-лошо става. То си е казано - много баби, срам за майстора...  ;D
« Последна редакция: 19 Март 2008, 02:40:22 от Maktub »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #16 -: 19 Март 2008, 08:40:12 »
Не става въпрос за стопляне , щото явно не става бързо!Обяснявам бавно , за да се разбере...
Много просто - щом продадеш , заключваш темата и на нея в общия списък "виси" катинар - тоест няма защо някой да влиза в темата , тя е приключена/продадено.Ако някой иска да види след време какво е станало при тази продажба или пък снимката на модела, си я намира в архива и си прави справката!
Админите тук са на доброволен принцип и не е необходимо да четат всички теми ,за да знаят коя трябва да заключат вече!Защо да трябва да се губи време на четящи и админи - хора които въобще са извън дадена тема.
Ферщеен зи... ;D
Смятам , че само с няколко преустройства в софта, админите ще бъдат освободени от това да ни четат глупостите в темите купува /продава...
Но това бе само предложение , така че  Maktub няма защо да скача така ::)!
 :P

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #17 -: 19 Март 2008, 08:45:21 »
Сега ако можех да я заключа тази тема - да съм го направил, щото цикленето настана .

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #18 -: 19 Март 2008, 09:02:13 »
pach, ако се стигне до разминаване на интересите в някоя тема и собственика и я заключи, като по този начин не даде възможност на другата страна да изкаже собсвено мнение, тогава какво правим? А неизбежно рано или късно ще се стигне дотам. Тогава какво? Юзърите ще започнат да се самомодерират? Админите може да са на доброволни начала, но все пак това им е работата нали? Може да е по-рядко от обикновено, но обръщаме внимание и това са си нашите задължения и отговорности към форума. Такава е практиката и при другите форуми. Така че за добро или за лошо модераторите се явяват арбитрите на цялото шоу и те решават кога една тема се е изчерпала или не, дори и що се отнася до купува/продава.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #19 -: 19 Март 2008, 09:35:45 »
Слагайте катинара ;D.Големи приказки,големо нещо .....Аз пък хич не знаех ,че съм  имал ключ от форума ;D ;D.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #20 -: 19 Март 2008, 10:52:42 »
Цитат
.Аз пък хич не знаех ,че съм  имал ключ от форума

Те сега катинарите ги правят самозаключващи.Ключ ти трябва само за да отключиш. ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #21 -: 19 Март 2008, 14:12:32 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=337.msg2975#msg2975 date=1205910133
pach, ако се стигне до разминаване на интересите в някоя тема и собственика и я заключи, като по този начин не даде възможност на другата страна да изкаже собсвено мнение, тогава какво правим? А неизбежно рано или късно ще се стигне дотам. Тогава какво? Юзърите ще започнат да се самомодерират? Админите може да са на доброволни начала, но все пак това им е работата нали? Може да е по-рядко от обикновено, но обръщаме внимание и това са си нашите задължения и отговорности към форума. Такава е практиката и при другите форуми. Така че за добро или за лошо модераторите се явяват арбитрите на цялото шоу и те решават кога една тема се е изчерпала или не, дори и що се отнася до купува/продава.
моля да ме извиниш-за това пък въобще не се сетих!
Аз ви казах че нищо не отбирам :-[ :-[ :-[

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #22 -: 19 Март 2008, 15:31:50 »
Цитат на: pach link=topic=337.msg2969#msg2969 date=1205908812
така че  Maktub няма защо да скача така ::)!
 :P

Не съм се разскачал, нито имам намерение да рипам  ;D Само че ако за един катинар издращихме толкова думи, утре ще започнат искания за какво ли не и наистина в един момент всеки ще поиска да има модераторски права за какво ли не. И няма нужда да обясняваш бавно - всички се справяме със семантиката на даден текст, по-бързо отколкото пишеш  :P
« Последна редакция: 19 Март 2008, 15:34:58 от Maktub »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Изчезна 'заключването'...
« Отговор #23 -: 19 Март 2008, 15:59:23 »
Аз пък предлагам да спрем с тази излишна полемика и да обърнем внимание на по-важни теми касаещи жп моделизма, че май затова сме се събрали тук, а не на халост да "биеме джуки", както казва една моя колежка от работата.
Мога да ви гарантирам, че екипът на сайта мисли постоянно как да оптимизира нещата в угода на всеки потребител, но и без ред не може, тъй че... така сме решили, така сме направили!