Автор Тема: Хирш на юг  (Прочетена 10600 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Хирш на юг
« Отговор #15 -: 19 Юни 2015, 10:05:23 »
По горе не разбрах за коя снимка проф.TANO е категоричен, че е от централна гара София?

Иначе ето малко обработен линка от поста на Миро...

Мен също ме много яд, за срутванеуто на тази сграда... :angry:
Впрочем Миро, в този архитектурен стил е строено и по Владайското дефиле (но вече с тухли).
Освен старата персонална сграда на гара Владая, има и един средно голям кантон в средата на дефилето.
Разликата с Хиршовите строежи е само замяната на камъка с тухли, но стилно са абсолютно еднакви, особено
в еркерните елементи по прозорците и вратите. За съжаление тухлата е по-малотрайна от камъка и двете сгради
вече са в доста напреднал стадий на разрушение от времето. Но както сам си се уверил и камъка който устоява на  времето,
не успява да се спаси от човешката разрушителност. Това ако беше в Швейцария, щеше да бъде разглобено и преместено
 на ново място камък по камък. Знам такъв случай там реализиран не със сграда ...а със скала, пречеща да бъде
 изправен участък с остър завой от междуселски път. Ама това е в Швейцария а не българия....
Жалко, че сградата на юг не беше снимана поне преди разрушението. А на тези двете около гара Владая,
съм направил не само подробни снимки (на руините), но и достатъчно точни за моделите ни, чертежи.
 :hi:

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хирш на юг
« Отговор #16 -: 26 Септември 2015, 22:57:11 »

Такава дървена водна кула не съм виждал никъде другаде у нас,не ми е ясно от кое време е,но може да излезе,че и тя е от времето на барона.
    Каква ли ще е събата и  :fie:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Хирш на юг
« Отговор #17 -: 27 Септември 2015, 12:48:44 »
Съдбата и е ясна - пълна разруха и безхаберие! Това на ТКЛ ли е? Ето и една моя оттам

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хирш на юг
« Отговор #18 -: 27 Септември 2015, 22:08:39 »
Хубав фотос от много близкото минало  :hi:


Товарача и 2та коловоза за екипировка вече ги няма,на ред е кулата.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хирш на юг
« Отговор #19 -: 23 Ноември 2015, 14:12:27 »
https://www.youtube.com/watch?v=XyOAOjdWN8g
   Интересно особено за който знае как е било преди.
  PORR ще се окажат най-сериозните без значение кой са им подизпълнителите.

Какво ли би казал Хирш,а един днешен инженер от SBB например  :haha: