Автор Тема: Макетът на Best Ripper в ТТ  (Прочетена 28534 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #30 -: 13 Март 2012, 11:15:36 »
Да разбутам малко фронтовото затишие...  ;)
Завърших баира вдясно отзад, левия е докъм 3/4 готов. Вътрешните са готови в основни линии. На предната гара сложих платформите между коловозите, треволяка около линиите. Тъй като чакам доставката на няколко къщурки и съм спрял с тревата във вътрешността, тъй като ще трябва първо да разположа постройките. След доставката на баластрата съм се захванал основно с поставянето й, където вече няма какво друго да се прави и където тревата е поставена.











По трасето и по стрелките има несъбрана баластра, която трябва да я обера с прахосмукачката, ама чакам добре да изсъхне лепилото.
За сведение - баластрата е NOCH - 3 цвята:
1. Сива - кат. №09374
2. Тъмносива - кат. №09376
3. Кафява - кат. № 09371
И трите се водят за мащаб Н0/ТТ.
Тъмнокафявата баластра е малко по-едра и представлява клингерни гранули. Нея съм я взел от приятел. Ползвам я за запълване на дупки около стрелки и линии, както и за изолираните коловози по макета.

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #31 -: 13 Март 2012, 11:28:32 »
Браво ! Заформя се хубаво кътче!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4779
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #32 -: 13 Март 2012, 18:26:07 »
 :hi: :good: :good: :good: :drinks:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #33 -: 16 Април 2012, 21:05:42 »
Напредък през последния месец...




Вдясно е завършено в общи линии, в центъра задигнах всичко с 5 мм. Набучих осветление със светодиоди на почти всички сгради. Не са фиксирани още за постоянно. Вдясно на празното място ще има строеж на къща - останаха разни неща от трите къщи и мисля да ги заформя като строеж... Довършвам баластирането, прелеза и пътищата.  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #34 -: 16 Април 2012, 21:23:02 »
За кое имаш предвид "в центъра задигнах всичко с 5 мм", че тъкмо се каня да те питам с колко ти настърчат пероните над релсите ?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #35 -: 16 Април 2012, 22:22:46 »
Тъй като за призмата на релсите ползвах стипорор 5 мм,, се получи така в един момент, че пероните и платформите идваха много ниско. Отделно двете места за разтоварване трябваше да са на нивото на релсите. Обратната страна на гарите също идваше с голяма разлика във височината. Затова залепих парчета стиропор в цялата централна част. В момента пероните са на 5 мм над релсата, а платформите между коловозите - на около 4 мм. Ама имай предвид, че това е за мащаб ТТ.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #36 -: 17 Април 2012, 17:55:17 »
Виждам че има напредък по макета!  :good:
Не ми харесва само планината с тунела.
Много е малка и седи някак неестествено.
Нека все пак и други да споделят какво мислят...  :yes:

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #37 -: 17 Април 2012, 18:32:10 »
Чудесно е,направо си е бижу. :drinks: :drinks: :drinks:

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #38 -: 17 Април 2012, 19:34:06 »
Понякога завиждам на тези който са в ТТ заради това че сега ако бях в ТТ щях да си имам приличен макет в къщи.Обаче има едно голяма ОБАЧЕ!Като човек на подвижният състав обичам детайлността и просто не мога да си го причиня.

 А сега кажете сеща ли се някой за филма "Призраци под виенското колело" и как влакчето обикаляше апартамента в една от сериите.Забило ми се е това в съзнанието и все си мисля че ТТ ще да е било.

Отклонение от темата!

Dispatcher
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:30:11 от Dispatcher »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #39 -: 17 Април 2012, 19:40:31 »
Цитат на: bategojko link=topic=3429.msg76665#msg76665 date=1334674517
Не ми харесва само планината с тунела.
Много е малка и седи някак неестествено.
Е, и други неща не се харесват, ама се налагат компромиси с това-онова. Винаги се налагат по една или друга причина. Аз не съм от тия, които няма да направят изобщо макет, защото трябва да направят цял компромис с нещо...  ;)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #40 -: 17 Април 2012, 21:34:50 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3429.msg76673#msg76673 date=1334680446
Понякога завиждам на тези който са в ТТ заради това че сега ако бях в ТТ щях да си имам приличен макет в къщи.Обаче има едно голяма ОБАЧЕ!Като човек на подвижният състав обичам детайлността и просто не мога да си го причиня.

 А сега кажете сеща ли се някой за филма "Призраци под виенското колело" и как влакчето обикаляше апартамента в една от сериите.Забило ми се е това в съзнанието и все си мисля че ТТ ще да е било.

Призраци под виенското колело беше с великана Ото дето буташе една теснолинейка с червено-бежови мечтовози, вещицата Ема на която и светеха очите и джуджето Румпелщилхерн на което му включиха прахосмукачка в носа и то като беснееше и произвеждаше толкова силен ток, че прахосмукачката летеше със силата на спидер от планетата Ендор ("Завръщането на Джедаите")... а филма с влака и една чиния с кекс върху четириосна платформа, теглена от познайте коя серия локомотив се казваше "Призраци в блока", който започваше така:

Пътник спира тук изплашен
в мрака горски страховит
где живеят в кръчма прашна
Аугуст и Йете Дайбелшмидт
Злините скъпо ще платите
във дим и огън да горите
дорде не минат двеста зими
покой за вас не ще да има
За да смирите духовете
вий седем добрини сторете
:drinks:
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:31:07 от Dispatcher »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #41 -: 17 Април 2012, 21:44:52 »
Венци сори че разводних темата  :hi:

Сетих се и за чинията дето я возеше платформения вагон и още ми е пред очите ;D Това е филма с трите почуквания и минаващите през стените или ?
Някой не може ли да го намери този откъс беше много як  :angel:
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:31:32 от Dispatcher »

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #42 -: 17 Април 2012, 21:58:02 »
Миро имам  всичките седем серии от "Призраци в блока" ( без български превод), ама като незнам как се изрязват отделни сцени, за да постна тук тази която търсиш. Сега си пуснах тази сцена и да ти кажа май мащаба ми се струва да е НО.Поне на такъв ми изглежда. Tеглещият локомотив е BR 130.







А за макета на Венци - само добри думи мога да кажа. Много харесвам тунела и искам да попитам автора, вътрешната част от тунела ( където се виждат камъчетата) собственоръчно ли е направена.Или целият тунел е купен готов от магазин?
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:32:06 от Dispatcher »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #43 -: 17 Април 2012, 22:20:55 »
Свържи се с Венци и му ги прати той ще ги обработи -сигурен съм  :yes:
 :hi:
Спомням си че се въртеше над леглото по стената влакчето и чаках кога ще дадат повторението на серията  :yes: ;D

Сори за спама ама Венци е пич и няма да има нищо против него  :hi:
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:32:30 от Dispatcher »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #44 -: 17 Април 2012, 23:22:29 »
По снимките личи, че мащабът е ТТ, а не Н0. На втората снимка добре се вижда стрелката със задвижващия механизъм - точно като моите е!
Христо, тунелът е заводски на Аухаген... В комплекта са: двете арки, 4-те подпорни стени, парапета по горния ръб на стените и вътрешната "каменна" облицовка по стените и тавана /картонена - изрязва се, огъва се и се залепва към арките от вътрешната им страна/. По земятата съм боядисал отстрани в черна боя покрай линията и съм слагал черна баластра на Noch. От излишната вътрешна облицовка към правил двете подпорни стени - вляво до тунела покрай глухия коловоз и в другия край на макета покрай изоставената линия...  :hi:
Освен в ТТ същият комплект тунел го има и за двоен път, както и в двата варианта за Н0. На Piko има заводски баирчета с тунели, имам единия - прав единичен - кат. № 55720.Другият е двоен в завой с кат. № 55721.
http://piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=7&parent_id=4&child_id=0&id=55720
http://piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=7&parent_id=4&child_id=0&id=55721

А за филма, кажете ми оригиналното му име, може и да го имам.
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:33:23 от Dispatcher »