Автор Тема: Ето и моята колекция - Ванката  (Прочетена 47413 пъти)

taert

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #45 -: 11 Април 2012, 08:58:13 »
Супер е, много ме кефи. Леко съм учуден, че Bachmann са направили толкова пипнат модел.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #46 -: 11 Април 2012, 10:19:51 »
Напротив, на Бахман нещата са изключително пипнати и този модел за не знам кой път го показва. Нещо повече, мисля, че по този показател направо си слагат в джоба европейските производители. А ако видите в едрите мащаби какви красоти правят...При това са поне наполовина по евтини от Роко, Флайшман и т.н. Недостатъкът е, че правят все модели на американски и английски подвижен състав, които не мога да разбера ние защо не харесваме и все се прехласваме по германския. За парите, които даваме примерно за смешката на Роко BR 10, съвсем спокойно може да се купи Биг Бой. Не бъркайте оригиналния Бахман с Бахман-Лилипут.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #47 -: 11 Април 2012, 18:36:21 »
Цитат на: IKAR link=topic=3461.msg76333#msg76333 date=1334128791
...които не мога да разбера ние защо не харесваме и все се прехласваме по германския.
Ами щото нашенският (визирам само парната тяга) дефакто е такъв, немски, дори и да е правен само за България.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #48 -: 11 Април 2012, 18:39:07 »
Готин дизел! :good:
Композицията с тия вагони е много красива.Да я умножиш! :drinks:

п.п.Интересно ми е,за анг.лоци,това ли са характерни предни светлини или това са, както казваш "дневни" светлини?

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #49 -: 11 Април 2012, 19:27:47 »
Мащаба OO или HO е ?

taert

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #50 -: 11 Април 2012, 20:04:04 »
Цитат на: IKAR link=topic=3461.msg76333#msg76333 date=1334128791
Напротив, на Бахман нещата са изключително пипнати и този модел за не знам кой път го показва. Нещо повече, мисля, че по този показател направо си слагат в джоба европейските производители. А ако видите в едрите мащаби какви красоти правят...При това са поне наполовина по евтини от Роко, Флайшман и т.н. Недостатъкът е, че правят все модели на американски и английски подвижен състав, които не мога да разбера ние защо не харесваме и все се прехласваме по германския. За парите, които даваме примерно за смешката на Роко BR 10, съвсем спокойно може да се купи Биг Бой. Не бъркайте оригиналния Бахман с Бахман-Лилипут.
За тези сигурно си прав. Аз съдя по моделите на американските дизели най-вече. Имам няколко модела и са средно към ниско качество. То и цената им е такава. За парните положението е горе-долу същото, само че в момента само те правят моделите с по-малко колооси и поради това имам няколко. Като токоснемане и движение ги намирам за по-некачествени от роко примерно, но пак казвам това си е отразено в цената.

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #51 -: 11 Април 2012, 23:47:24 »
Цитат на: Gervasii link=topic=3461.msg76326#msg76326 date=1334116031
Ще е супер ама още поне 20-25 такива вагони и става баш влак! :yahoo:

Малко скъпо ще ми излезнат толкова вагони отделно че ги няма налични от доста време и от Бахман не пускат нови :(

Да поясня това което съм пропуснал производителя е Bachmann-Europe Plc. тъй като знаем че фирмата има 3 отделни клона произвеждащи различни модели. Мащаба е двойна нула 1:76. Не си личи докато не сравните от птичи поглед една Людмила с него. Той и без друго е малко по-голям от Людмилата а в модела разликата идва около 3см в дължина другите дименсии са еднакви като в 1:87. Всъщност бих казал че седи много добре до другите ми модели почти няма разлика. Но дори в 00 ще го прежаля защото 1 много ми харесва и 2 защото е амерички  :victory: Ето още 3 снимки с табелката, прикачните, спуснат винтов спряг и нощните светлини.





Грег отностно светлините тези на предните снимки са дневните светлини. Нощните не представляват нещо специално просто свети фара пред машиниста, а когато климатичните условия са лоши тогава нощем се кара със дневни светлини за да не се получават отражения под носа на машиниста. Между другото това е интересен въпрос, защото в Англия са се ползвали различни светлинни сигнали, който дават информация за приближаващия влак само според конфигурацията на светлините :) Но мисля да го постна в отделна тема <<< клик
« Последна редакция: 29 Септември 2012, 22:31:29 от BaHkaTa »

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #52 -: 19 Юни 2012, 17:39:19 »
Не съм писал от доста време в тази тема. Та ще драсна няколко реда с последното ми попълнение. Станах собственик на още един китов сет на Атерн. Съдържа 5 вагона Gunderson Maxi III администрация Burlington Northern. Така вече заформих желания от мен контейнеровоз с 10 такива хъски стак вагони и капацитет за 20 контейнера по 40/48, 48/53 фута, или 30 контейнера разпределени така 20 контейнера 20 фута на долния етаж + 10 контейнера 40/48/53 фута на горния етаж та общо 30 в тази конфигурация.
Мога да кажа че с тази композиция съм почти привършил. Остава само да си накупя необходимите контейнери.






Стария сет сглобен и състарен

Машинката която ще тегли влака
« Последна редакция: 29 Септември 2012, 22:33:38 от BaHkaTa »

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #53 -: 29 Септември 2012, 22:17:33 »
Малко ъпдейти и тук. Днес си получих кашончето от любезния куриер и душата ми се изпълни с радост  :yahoo:



от където изкочиха некви скромни вагончета + рекламна лепенка от фирмата производител




Първото ми впечатление беше "О май гад" тия са огромни! Но в никакъв случай не очаквах и да са малки  :lol:
Вагоните са многоо прецизно направени с максимално детайли. Съвсем спокойно може да се обърка със истински ако му се направи хубава снимка. Осите са много прецизно направени и вървят много гладко. Направих малак тест рън върху клубното трасе. Просто съм очарован от всичко по вагоните от изработка през детайли до надписите.
















За снимки в голяма резолюция тук

« Последна редакция: 29 Септември 2012, 22:20:36 от BaHkaTa »

Milenski

  • Trade Count: (12)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #54 -: 29 Септември 2012, 22:47:52 »
 :good: :good:

Честити да са ти Ванка. С нетърпение вече чакам моята доставка  ;D  :drinks:

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #55 -: 30 Септември 2012, 10:42:36 »
Много са скромни!
Честито!

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #56 -: 30 Септември 2012, 10:50:58 »
Ванкаааа ама много си лош ...това твойто е все едно да размахваш пред изгладняло куче сочна пържола....
ама са страхотни вагоните  :) :) :) :)

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #57 -: 30 Септември 2012, 11:53:11 »
Браво браво,само така :good: :good: :good:
Страшни са,признах ги :yes:Вярно са доста екзотично големи на фона на европейските,но все пак това е нормално.На тези хора там всичко им е такова........с много малко изключения  :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #58 -: 30 Септември 2012, 14:35:26 »
Големи са, но пък са детайлни и ти е кеф да ги гледаш. Снощи минаха на инспекция първите 6 броя. Преглед на талиги и автосцепки.
Доволен съм защото ги чаках от много време, а първия път като удариха пазара изчезнаха като хлебарки като светнеш лампата. Сега вече имам съвременния хладилен влак на Америка. Въпреки че нямам същия локомотив който го тегли в момента, но имам достатъчно други :) Остава само да зема 2 машини Даш 9 С44-9W но те се намират лесно. Композицията се очертава 4.85 метра без локомотивите.

Ето и филмчето ако някой не го е гледал по нешънъл (350мб)
http://hobbyworkshop.org/gallery/pictures/videos/Extreme%20Trains/E4/Extreme.Trains.S01E04.DVDRip.XviD-OSiTV.avi

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Ето и моята колекция - Ванката
« Отговор #59 -: 01 Октомври 2012, 09:18:06 »
Честито Ванка!
А тук повечето подценяват
Цитат
"американските боклуци"
гледайки разни евтини старт сетове или по детските изпълнения...на други фирми.(тип "Механо" например)
Желая ти в най-скоро време да си оборудваш целия влак и с локомотивите които си му намерил!!!
 ;D ;D ;D