Анкета

Заслужава ли Пламен (Pach) да бъде върнат във форума?

ДА, заслужава да бъде върнат!
32 (71.1%)
НЕ, заслужава да има БАН!
13 (28.9%)

Общ брой гласове: 33

Гласуването приключено: 01 Февруари 2012, 12:17:51

Автор Тема: Заслужава ли Пламен (Pach) да бъде върнат във форума?  (Прочетена 11149 пъти)

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Заслужава ли Пламен (Pach) да бъде върнат във форума?

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Лично аз смятам, че едномесечен бан е достатъчно сериозно наказание. Още повече, че обикновено по форумите конфликтите са двустранно провокирани.

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Ще цитирам по памет един от бащите на Френската революция, може би?? Робеспиер, може и по-ранен автор да е бил?!? :

"Аз не съм съгласен с Твоето мнение, но бих си дал живота, за да имаш право да го изказваш..."

Тази анкета защитена ли е, за да може участниците в ния само ВЕДНЪЖ да гласуват?!?

Борис

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Boris 2-12-4 link=topic=3520.msg70179#msg70179 date=1325939383
Тази анкета защитена ли е, за да може участниците в ния само ВЕДНЪЖ да гласуват?!?

Абсолютно защитена, доколкото позволява форумЪТ!

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Дали заслужава или не незнам. Не се ангажирам с мнение отностно този въпрос а и понеже последния словестен двубой беше с мен няма да гласувам, понеже чисто статистически няма опция въздържал се. Има хора който го познават от много време и са обективни по отношение на натрупания от Пламен "актив". Все пак ще изкажа мнението си.

Цитат на: Loco-motion link=topic=3520.msg70167#msg70167 date=1325934680
...Още повече, че обикновено по форумите конфликтите са двустранно провокирани.

Що се касае до моя случай тук казвам категорично че не съм съгласен с теб. Заради една пропусната дума в превода не съм длъжен да търпя подигравките на който и да било и да ме изкарва тъп или малоумен просто няма да стане.

Отностно банването аз нямам проблем с Пламен и нищо против него. Имам си начини да се боря с хора който ме дразнят или провокират. Нула внимание и точка, но това тук е публично пространство и смятам че трябва човек да си налага някакви граници в приказките имайки предвид че много хора четат тук. Създават се грешни впечатления и неудобни ситуации. Не съм за банването, но не съм и за безнаказаност. Пламен лично за мен е един Troll който на всяка манджа е мерудия. От скоро съм тук, но не ми е нужно много време за да го определя. Едва ли има друг с над 7200 поста в форума. Едва ли има професор или доцент който да е написал толкова дисертации, докато постовете на pach (поне това което съм изчел до момента) всичките са като научни трудове със супер компетентни мнения по всички въпроси. Това за мен си е абсолютно тролстване и той е един уебтрол. За справка кратак превод:

"В жаргона на Интернет, трол е човек, който дава възпалителни мнения, външни или извън темата съобщения във виртуалната интернет общност, като например онлайн дискусионни форуми, чат стаи, или блогове, с основно намерение да провокира читателите в емоционален отговор или по един или друг начин да нарушава нормалната дискусия по темата. "

Източник http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29
Докато съществителното трол и свързаните с глагола тролене се свързват с интернет диалекта, то вниманието на медиите през последните години е насочено към обективната етикеция „трол” и „тролене”, описващи в реалния свят преднамерено провокативни действия и тормоз. Което само по себе си е нарушаване на личното пространство, зоната на комфорт и дори обществения ред. „Троленето” или „тролстването” е наказуемо и търпи налагане на различни административни мерки.

На горе изказаното от мен в кратце, против бановете съм, но и поддържник на санкционирането. Ако няма контрол над подобен спам или тролстване замина ни хубавия форум. Какви санкции ще има ръководството на форума има за цел да помисли. Аз ще дам някои мнения и по този въпрос, но в другата тема определена за целта.

Това от мен като последен потърпевш. А сега наздраве че е празник днес  :drinks:
« Последна редакция: 07 Януари 2012, 18:03:39 от BaHkaTa »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Без Пламен е скучно! И без това, напоследък няма, кой знае колко, интересни или полезни работи за четене. Изникват някви си теми: "Честит имен ден! Честит рожден ден! Честит Банго Василий!" или "Да ви се похваля с моята колекця от  всички джуниорски локомотиви с ластици" и т.н. Форумът е заприличал малко на църковен календар. Так че, по-добре го върнете човека, даже тия пионерски работи с бановете, направо си ги спестете. И без това, хората в това хоби са малко, а знаещите и можещите са още по-малко. С бановете гоните не само хората, но духът на форума. Не виждам да е напсувал Пламен някого, че да го гоните, това че някой не им харесва да им критикуват работата, повод за бан ли е? Да я разбирам ли тая тема, като дугарски съд!?   
« Последна редакция: 07 Януари 2012, 16:04:19 от jopeto »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Ето и моето мнение :

1. тази анкета не е коректно направена .
 - доколкото знам решения на модераторите не се дискутират ; това ,че са я оставили , го отдавам на желанието им наистина да сме един по-различен форум
 - липсват 2 много важни позиции за гласуване :
          - въздържал се ;
          - времене (напр.едномесечен ) бан
( аз щях да избера една от двете)

2. както се убедихте , желанието ( отново подчертавам позитивното желание ) на модераторите да сме форум без наказания , демек без дисциплина ( оповавайки се на това ,че сме интелигентни хора ) наложи свободията като правило и бяхме свидетели на невъздържани изблици на злоба и дребни заяждания ; бях и съм категорично против да няма контрол над комплексарски изцепки и спам .
Трябва да има предупреждения и (отначало) кратки банове ( за изпускане на парата) , а при рецидив - постоянен бан.

3. Пацо е без съмнение една атракция тук , но за съжаление той има очеваден проблем с поведението си : поучава , присмива се , спами ...което го прави дразнеща атракция . Преди време той беше наказан с временен бан ( ако не се лъжа) , след това получи и предупреждения за спазване на добрия тон . Той направи и рецидив , отново търсейки 'правдата' - т.е. сметка на Модераторите ... за сведение и мои мнения са били изтривани , но съм проявявал разбиране и дисциплина . За рецидивите си Пламен заслужава бан , за знанията си и хобизма - не ; но това е друга бира ОБАЧЕ.

4 . Както и да погледнем Хобиста като психологически профил - таково животно НЕМА! Не веднъж съм ви го казвал : Господ да ме пази от фанатици и манияци . Има една тънка граница м/у безпрецедентната любов към играчките и реалния живот . Не я прекрачвайте МОЛЯ . В една общност (форума) сме събрани различни типове и е невъзможно да има общ знаменател - а можеби той е имено редът и дисциплината - адмирирам връщането на банът и подкрепям Администрацията в решението й да накаже Пламен . Което не пречи някой ден да го амнистира .

5. Много добре разбирам Шатси и подкрепилите го - истина е ,че сме малко хора в това хоби , истина е ,че Пламен е помагал и знае много, истина е че не сме някакви ..военни (демек сърцата ни са добри ) , истина е ,че Администрацията провокира това състояние - отменяйки наказанията , пък после въвеждайки ги . Не трябваше да се проявява тази моментна слабост с отмяната - още тогава споделих ,че е грешка . И ето сега Пацо едва ли не е станал жертва на кръвожадния Админ , дето не му дава да сиго 'развява' както му скимне .

6. Както забелязвате около НГ има доста новопоявили се колеги . Някои от тях бяха посрещнати и 'нахранени' едва ли не още в началото . Да , Jope ,  ти каточели не си започнал с "ластиците" , да - "старото Пико е боклук" ...защо така някакси елитарно подхождате ... убивате радостта на хората , точно тази истинска радост от влакчетата  отдавна я няма някакси . Или поне осъзнайте ,че радостта има различни измерения - едни се кефят на композиции от 10 вагона 'старо Пико' , други се кефят ,че зеленото е по-сиво от синьото  и  да спрем дотук.



























widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=3520.msg70193#msg70193 date=1325947086
Да , Jope ,  ти каточели не си започнал с "ластиците" , да - "старото Пико е боклук" ...защо така някакси елитарно подхождате ... убивате радостта на хората , точно тази истинска радост от влакчетата  отдавна я няма някакси . Или поне осъзнайте ,че радостта има различни измерения - едни се кефят на композиции от 10 вагона 'старо Пико' , други се кефят ,че зеленото е по-сиво от синьото  и  да спрем дотук.

Извинявай, ама това казано точно от теб е тенденциозно, все пак ти си един от основните търговци на "старо Пико" тук.

Цитат на: Loco-motion link=topic=3520.msg70167#msg70167 date=1325934680
Лично аз смятам, че едномесечен бан е достатъчно сериозно наказание. Още повече, че обикновено по форумите конфликтите са двустранно провокирани.

Абсолютно си прав!
« Последна редакция: 07 Януари 2012, 17:02:26 от widowmaker »

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: BaHkaTa link=topic=3520.msg70188#msg70188 date=1325943196
Цитат на: Loco-motion link=topic=3520.msg70167#msg70167 date=1325934680
...Още повече, че обикновено по форумите конфликтите са двустранно провокирани.

Що се касае до моя случай тук казвам категорично че не съм съгласен с теб. Заради една пропусната дума в превода не съм длъжен да търпя подигравките на който и да било и да ме изкарва тъп или малоумен просто няма да стане.
...
Това от мен като последен потърпевш. А сега наздраве че е празник днес  :drinks:
Не знам какво е станало между вас, още повече, че мненията са изтрити, но никъде не съм конкретизирал, че си го провокирал, нали?! Като казвам, че смятам едномесечен бан за достатъчно сериозно наказание не съм се тръгнал да търся сметка на администрацията, тя си решава какви мерки да предприеме. Просто ако pach беше баннат директно, нямаше напрежението да ескалира толкова. Какво стана: ти си засегнат, той е баннат, Best Ripper и widowmaker тръгват да се обясняват, тоя търси сметка на форумната администрация, оня тегли една майна на всички... Къде е краят? Не виждам някаква разлика между лепене на епитети като неграмотник, малиумник, [*цензурирано*] от една страна и спамер, трол, хейтър и не знам какво си, само защото последните звучат мно'о актуално. Що се отнася до разтягането на локуми във форума, мисля, че тенденцията е очевидна. Затова трябва да се вземе предвид това, че pach е от малкото хора, които постват неща И по хобито.

Както и да е. Не искам да изпадам в пререкания по теми, кото не ме засягат пряко, още по-малко с теб на именния ти ден, за който ти пожелавам здраве, щастие и спокойствие! :give_rose:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 Разбирам да има дискусия, но тя да води до нещо, а не до  непрекъснати спорове. Абсолютно нищо на този свят/за другите не знам/ не може без правила, било форум, компания, държава  и тн.Още по същественото, е , че тук сме се СЪБРАЛИ по една обща причина, хоби, интереси, както и да го наречем, смисъла е един. и то добровол.   И за какво, за да споделяме, да обменяме идеи, да почешем език, В случая, коментарите са за Пламен, аз нямам нищо лично против, напротив, при разговори на живо,  в клуба и на терасата е интересен  и весел събеседник- факт, предполагам много хора ще го потвърдят.  ЗАПОЧВАЙКИ ДА ПИШ
Е ВСЕ ЕДНО Е ДРУГ ЧОВЕК
« Последна редакция: 07 Януари 2012, 17:45:33 от niki »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Всичко е ток или иначе казано по-добре темата да се заключи или изтрие! Мнения много НО според мен благодарение на нас и администраторите го има форума а ред би следвало да има!

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Мерси Loco-motion :) Не аз не съм засегнат. Мога да се засегна от определени хора. Пламен не е баннат заради мен и не се чувствам виновен. Така се е случило да му прелее чашата в този момент. До колкото разбрах е бил с последно предупреждение и само са го "чакали". Аз лично казах на Владо и на Иво да не го банват за постоянно и това беше още същия ден на 31.12.2011 в клуба. Но решенията не взимам аз :)

Джопе субективен си. Отностно "ластика" на пико ще кажа че представяйки тези модели показвам едно старо "време", един период без супер модерни технологии, а не "вижте ме какво си имам". Да имам и бакелитов локомотив от 65-та година и го показвам гордо защото може би така са тръгнали нещата в това страхотно хоби. Ако 65-та година е имало DB Schenker с декодер и звук, бъди сигурен че щах да го покажа със същото удоволствие :)

Но да прекратим с всичко това което вече идва оф-топик. Темата е за Пламен pach.
Постнах няколко предложения в другата тема http://www.railwaypassion.com/forums/index.php>/topic,27.msg70195.html#new По-добре да дискутираме важни теми които може би ще променят нещата генерално. Приказките ни тук не помагат. Дайте своя глас и точка.

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Уважаеми Колеги,

темата и анкетата са лишени от смисъл.

ИМА ПРАВИЛА и те са валидни за всички форумни членове. :hi:

Правилата са , за да се спазват :good:


п.с. Ако правилата не се спазват след 1-3 месеца ще се анкетираме отново. :victory:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Технологични питания имам "към радетелите":

1. След като потребител е наказван ОФИЦИАЛНО с: първо - едноседмичен бан, после едномесечен и накрая постоянен, после е възстановен /амнистиран/, бановете му отново ли започват от едноседмичен, после едномесечен и т.н.? Тоест, започва ли "на чисто" след възстановяването му? Правилно ли е да започне "на чисто" или не?
2. Въпреки че според мен е ясно написано, КОЛКО ПЪТИ потребител трябва /и може/ да бъде наказван с едноседмичен или едномесечен бан? Един, пет, 20, 100 пъти?

П.С. Относно сегашния случай, моля проверете в темата "Наказания" какви има въпросният потребител преди да давате предложения...  :hi: А после пак си прочетете правилата...  :drinks:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Извинявам се на засегналите се ! "Ластика" е метафора! Като покажеш, нещо с ластик не може да изненадаш никой. Но, като покажеш нещо, дето е било с ластик, а сега  с предавки и светлини, това е за показване! А иначе сега ми хрумва нещо, което управата може да обмисли.  Защо да се банва, като може да се ограничи частично достъп? В темите публикувани от хора, дето има комфликт с някой, този някой да не може да пише и да пуска ЛС, което да важи с пълна сила и за другия и готово. А в конкретни раздели и подраздели или негови теми да може да си публикува и да качва материали . Не знам дали е технически възможно, но може да го обмислите.   :hi:  
« Последна редакция: 07 Януари 2012, 18:23:50 от jopeto »