Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Интересни снимки на български подвижен състав

<< < (201/356) > >>

mitko0888:
За това животно пише само че е от 1939, но си мисля че е наша 46-ца няколко години по-рано:

CaLLlo:

--- Цитат на: mitko0888 link=topic=3529.msg104046#msg104046 date=1459063112 ---................. Изникнаха и някакви 30 броя двуосни парни локомотивчета за Перник,
600 мм, 1948 - 1959 година, както и други 6 бр. за 750 мм, остана да намерим и снимки.

--- Край на цитат ---


Всичкото подробно инфо с таблица за такива локомотиви е в линка долу:


--- Цитат на: CaLLlo link=topic=237.msg102945#msg102945 date=1452877895 ---               Pernitz/Bulgarien - да се чете Перник България:


(Image removed from quote.)

http://www.ebay.de/itm/191762990392


(Image removed from quote.)

http://www.ebay.de/itm/381495978158


Това са картички с фабрични снимки на локомотивите (B 900 mm Floridsdorf 1940)
за Мини Перник, описани от хер Стефан Стоичков в статия на списанието (стр. 3 и 5),
закачени от Владо в тая тема:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4305.msg89333.html#msg89333

Картичката е една и съща, но се продават 2 отделни бройки.

--- Край на цитат ---



А това наистина е 46-ца, полска, двуцилиндрова, а годината няма как да е '39.

Стахотни находки, поздрави!

mitko0888:
Сашо, със сигурност в статията на Стоичков това e отбелязано само като "белите петна" и не се споменава нищо за локомотивчетата, за които става въпрос!

Поляците са си ги написали на няколко места, напр. тук и тук. Двуосни локомотиви Перник 1 и Перник 2, от едните 10 броя, от другите - 20 броя. 1948 - 1950 година, 600 мм.

Този от картичките може и да е от тях - 10 бр. 600 мм. По това време в тази фабрика в Полша правят подобни локомотивчета като това, но те изглеждат доста по-различно.

Двадесетте броя най-вероятно са Baziel, споменават се на някои места че са били за Перник, но за 900 мм, вместо 1435 (но не и 600!):



Въпреки че тук пише че десетте за Перник са Rys/Tk49:



Освен това има и 6 броя триосни - те със сигурност са Las47 за 750 мм:




За 46-ците: това също ми се вижда да е наша шестосна машина (имам още 20% колебание):

mitko0888:
...
ПС. Нещо съм натиснал цитат вместо промени ...  :sorry:

CaLLlo:


Това последното също няма как да не е Мечка, в световен мащаб няма друг
тендерен локомотив с такава рама - 6 големи колела и 2 малки отзад.

Колоосната формула 1F2 в таблиците липсва, а където я има дори няма име,
затова съм я кръстил простичко - Баба Меца...  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия