Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Интересни снимки на български подвижен състав

<< < (210/356) > >>

Petko Ivanov:
На 25.03 и 25.04 пясъчника е преди парния дом, а тук е обратното. Прозорците на будката също не са такива.

Petko Ivanov:
Ето и становището на инж. Деянов, което според мен изяснява нещата:

Здравей Петко,
Снимката, която показваш виждам за първи път. Локомотивът много прилича на някои от доставените за БДЖ в началото на ХХ век, но по оформлението на горната част на лок. будка (прозоречните отвори) и доколкото виждам, разположението на пясъчника зад парния дом, се различава от нашите локомотиви.
Предполагам, че снимката е направена някъде в Източна Тракия. Подобни на нашите локомотиви има в парка на СО (Компанията на Източните железници) и вероятно локомотивът е от техния парк. Не мога да обясня защо на снимката има толкова различно облечени хора. Няма ли някаква дата ? Дали не е правена преди Първата световна война ?
Ние присъединяваме железниците на СО на наша територия при Съединението на Княжество България и Източна Румелия през 1906 г. и уреждаме откупуването им през 1909 г. Дали това не е някоя среща на български, турски и на Компанията представители, по уреждане на различни въпроси от взаимен интерес ? Не мога да кажа повече нищо.

gzo:

--- Цитат на: Petko Ivanov link=topic=3529.msg104915#msg104915 date=1471877840 ---.... Ако съдим по тропическите униформи на войниците .....
--- Край на цитат ---

Тропически е силно казано, просто стандартни турски униформи в годините на и след ПСВ.

Величко:
Днес попаднах на това,.....може и да са качвани някъде назад в темите, но сИфте ги виждам
http://www.tosh-railways.com/Wagons/52-bulgaria/500-999/i-2zL4fkC/A

Petko Ivanov:
Безценни снимки на дизелови локомотиви 04 на гара Гюешево 1983-1990 г:
http://www.bgrail.eu/forum/viewtopic.php?f=10&t=183&start=20

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия