Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Интересни снимки на български подвижен състав
Petko Ivanov:
Огромни благодарности на Gregary за уникалните снимки :clapping:
Petko Ivanov:
Още две уникални снимки от ebay:
http://www.ebay.com/itm/219-Foto-BDZ-BULGARIA-VT-Triebwagen-und-Dampflok-435-um-1960/381886742512?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131227121020%26meid%3D98f767a7e02f4edca6f2f897fd104375%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D381886742509
Снимката е правена в депо София, където през 1959 г 435-60 е предаден за производство на пара.
http://www.ebay.com/itm/220-Foto-BDZ-BULGARIA-Schmalspurlok-615-76-und-605-76-1965/381886742509?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38530%26meid%3Daff66122f57e4962a0c38feacaaf5464%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D381886742512
Този мост е до болка известен на всички любители на теснолинейката и е любимо място за фотопаузи при пътуванията с 609-76. Тук е интересна и комбинацията на двете машини с "Фолксваген Костенурка" на заден план - може би колата на автора на снимката.
pach:
За съжаление мостът вече не съществува в този му вид...
:(
Модерните МПС не можеха да преминават под него.
KRAKOMOBILA:
Серия 42 се изработва по наше искане на база на S699.001 (6-осната ламинатка) след което чехите също поръчват, а в последствие добавят и реостата.
pach:
Тук има кратка история на този лок:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2014/05/27/bdj-42-e-nai-krasiviiat-elektricheski-lokomotiv.1268623
...И втората част от горното:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2014/05/27/bdj-42-e-nai-krasiviiat-elektricheski-lokomotiv-ra-chast.1268673
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия