Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Интересни снимки на български подвижен състав
CaLLlo:
01.20
15.41 на Стара Загора 4.11.1966 Foto A. Giese
Petko Ivanov:
15.41 е една от двете "лодки", реконструирани през 1966 г с комини тип "Giesl" ежектор. На външен вид тези комини се различават от традиционните с удължената си правоъгълна форма. Реконструкцията е станала в началото на ноември 1966 г в депо Стара Загора , но на снимката 15.41 като че ли още е със стария си тип комин. Може би автор на снимката е самият Алфред Гизл, който е бил поканен и е присъствал на пробите с разработеното от него димово-тягово устройство.
Имах късмет да видя 15.41 на живо с особения тип комин в Калояновец през 1993-1994 и накрая преди унищожението и в ж.п.завода през 1995 г. Ето и две снимки от там:
http://media.snimka.bg/s1/5822/037887977-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5822/037887978-big.jpg?r=0
CaLLlo:
Страшен както винаги, а ето гърба на снимката:
Поздрави!
Пише "екс Совиет лок", ама карай...
CaLLlo:
8.003 БДЖ (01.02) Werkfoto Hanomag-Henschel 1930 16,5x23,5
8.014 БДЖ (01.13) Werkfoto Chrzanow 1931 14,5x22,5
03.02 БДЖ Werkfoto Henschel 1941 17,5x24
pach:
Благодаря Саше!!!
:hi:
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия