Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Интересни снимки на български подвижен състав

<< < (241/356) > >>

tambaraci:
това последното е снимка от гара Лом

tambaraci:
утре по едно по едно

pach:
Нали ти е ясно, че може да са твой, но публикувайки ги тук,
стават с неясна авторска съдба?
Тоест може и да ги изплагиатстват някъде!!
 :yes:

tambaraci:
Гара Своге 5.1.913г.
Гоцпожица Еленка Димитрова гр.Русе
Катастрофата въ гара Своге на 16.12.912г.
картината представя ка ся спречкани машините
безпорядъка обаче е в дясната страна 9 вагони
на куп три часовоя вардят вагоните
вагон А беше убитития спирачъ.
<следва любовно писмо>

pach:

--- Цитат на: pach link=topic=3529.msg107743#msg107743 date=1494358222 ---Много благодаря!!!
Изключителни снимки!!!!!!
...

... локомотив "Битоля" и страхотни снимки...!!!!

Локомотив "Битоля" е "вулканка".
Произведен през 1897г от "Бретон/Счечин" ( или Щетин).
Получава пореден номер 30.
Първоначално е по линията Русе-Варна.
През 1902 г. получава буквени серия "D".
От 1908г. Е с номер 173!
Не попада в плен на Турция, сред прехвърлянето му в Симеоновград (Търново сеймен) и п из 1936г получава
сериен номер 16.02.


--- Край на цитат ---

Тук трябва да коригирам авторедактора ( :wild:)
Локомотива наистина е "вулкан"-ка произведен да работи
по система "компаунд" от фабрика "БРЕДОВ/ СЧЕЧИН"-ПОЛША,
(ама тогава май си е било германска територия.)

ПП. Е с тази последната снимка " ни хвэрли в музиката"!!!!!!!
 :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия