Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Интересни снимки на български подвижен състав
tambaraci:
това последното е снимка от гара Лом
tambaraci:
утре по едно по едно
pach:
Нали ти е ясно, че може да са твой, но публикувайки ги тук,
стават с неясна авторска съдба?
Тоест може и да ги изплагиатстват някъде!!
:yes:
tambaraci:
Гара Своге 5.1.913г.
Гоцпожица Еленка Димитрова гр.Русе
Катастрофата въ гара Своге на 16.12.912г.
картината представя ка ся спречкани машините
безпорядъка обаче е в дясната страна 9 вагони
на куп три часовоя вардят вагоните
вагон А беше убитития спирачъ.
<следва любовно писмо>
pach:
--- Цитат на: pach link=topic=3529.msg107743#msg107743 date=1494358222 ---Много благодаря!!!
Изключителни снимки!!!!!!
...
... локомотив "Битоля" и страхотни снимки...!!!!
Локомотив "Битоля" е "вулканка".
Произведен през 1897г от "Бретон/Счечин" ( или Щетин).
Получава пореден номер 30.
Първоначално е по линията Русе-Варна.
През 1902 г. получава буквени серия "D".
От 1908г. Е с номер 173!
Не попада в плен на Турция, сред прехвърлянето му в Симеоновград (Търново сеймен) и п из 1936г получава
сериен номер 16.02.
--- Край на цитат ---
Тук трябва да коригирам авторедактора ( :wild:)
Локомотива наистина е "вулкан"-ка произведен да работи
по система "компаунд" от фабрика "БРЕДОВ/ СЧЕЧИН"-ПОЛША,
(ама тогава май си е било германска територия.)
ПП. Е с тази последната снимка " ни хвэрли в музиката"!!!!!!!
:hi:
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия