Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Интересни снимки на български подвижен състав
pach:
--- Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=3529.msg109263#msg109263 date=1508705310 ---1.Конструкция , компановка / кош,кабини,органи за управление,дизайн,силует/Прилики и разлики със подобни/
2.Кош
3.Двигатели - дизелмотори
4.Талиги и окачване
5.Хидротрансформатори и хидропредавка
6.Ходообръщач.
7.Скоростна кутия - хидро-механична
8.Парен котел
9.Система за мазане
10.Спирачна система
11.Колоосни редуктори
12.Компресори и други възли и агрегати в локомотива
КОЕ ОТ ВСИЧКИ Е MADE IN AUSTRIA.Конструирано там.Не говорим за лицензи и други копирани или видоизменени конструкции
--- Край на цитат ---
По-голяма глупост едва ли скоро ще се случи да прочета!!!
И така... кой всъщност е "скрит под марката" Петър?
- сърце от майка му.
- ум от баща му.
- начин на работа от бабите му.
- гени от дядовците му (програма минимум).
- възпитание от Фамилията (като нарицателно).
- опит по време на експлоатация - той самият (Петър).
и т.н.
...или кое е скрито под марката SGP?
- двигател от SIMERING-Виена.
- редуктор от VOITH - Мюнхен.
- горивна помпа от FRIEDMAN&MAIER.
- компресор KNORR.
- генератор AEG.
- съединител VULKAN.
- буксови лагери SKF.
и т.н.
По горната логика на марката Петър, трябва да казваме.
Мама-Татко-бабите-дедовци-фамилия (един коя си)-Петър.
и т.н.
(малко стана като арабите дето към името си добавят имената на собствените области)
Пак по горната логика на марката SGP , трябва да казваме:
SIMERING-VOITH-FRUEDMAN&MAIER-KNORR-AEG-VULCAN-SKF
и т.н.
Само, че под различни комбинации от горните "производители"
могат да се сглобят н-брой "марки".
Петър,Иван, Драган и т.н.
Същото е с локомотивите.
Под торбата на фамилията производител на горните гени,
всички знаят Петър, като точно този сборник от гени.
Под марката SGP (2020) като производител на горната комбинация от агрегати,
всички знаят БДЖ-04, като точно тази тяхна комбинация.
А дали всъщност има един Петър който да се е "самопроизвел"?
И дали има локомотив като сбор от собствени агрегати?
**********
--- Цитат на: CaLLlo link=topic=3529.msg109264#msg109264 date=1508705938 ---Ами разбира се, че под "никъде не пише" имам в предвид - на артикула в ебей, а не на табелата,
а самото 0403 е написано после на нейния гръб, вижда се ясно на една от снимките.
Доколкото си спомням, на фабричние табели на някои наши електровози текстът е на български
и само толкова, не пише БДЖ и номер на лок, щото този номер може да бъде сменен по-късно,
а същото е направено дори и на 01.23 - швейцарска фабрична табела на български с кирилица.
--- Край на цитат ---
:hi:
Сашо абсолютно точен си (както винаги)!!!
Ето една такава табелка от наш електролокомотив:
МАШИНИСТ:
--- Цитат на: pach link=topic=3529.msg109277#msg109277 date=1508789170 ---По-голяма глупост едва ли скоро ще се случи да прочета!!!
И така... кой всъщност е "скрит под марката" Петър?
- сърце от майка му.
- ум от баща му.
- начин на работа от бабите му.
- гени от дядовците му (програма минимум).
- възпитание от Фамилията (като нарицателно).
- опит по време на експлоатация - той самият (Петър).
и т.н.
...или кое е скрито под марката SGP?
- двигател от SIMERING-Виена.
- редуктор от VOITH - Мюнхен.
- горивна помпа от FRIEDMAN&MAIER.
- компресор KNORR.
- генератор AEG.
- съединител VULKAN.
- буксови лагери SKF.
и т.н.
По горната логика на марката Петър, трябва да казваме.
Мама-Татко-бабите-дедовци-фамилия (един коя си)-Петър.
и т.н.
(малко стана като арабите дето към името си добавят имената на собствените области)
Пак по горната логика на марката SGP , трябва да казваме:
SIMERING-VOITH-FRUEDMAN&MAIER-KNORR-AEG-VULCAN-SKF
и т.н.
Само, че под различни комбинации от горните "производители"
могат да се сглобят н-брой "марки".
Петър,Иван, Драган и т.н.
Същото е с локомотивите.
Под торбата на фамилията производител на горните гени,
всички знаят Петър, като точно този сборник от гени.
Под марката SGP (2020) като производител на горната комбинация от агрегати,
всички знаят БДЖ-04, като точно тази тяхна комбинация.
А дали всъщност има един Петър който да се е "самопроизвел"?
И дали има локомотив като сбор от собствени агрегати?
------------------------------------------------------------- ПО - ГОЛЯМ [*цензурирано*] ЕДВА ЛИ СКОРО ЩЕ ИМА ВЪВ ФОРУМА !!!!!
ПО - ТЪПО СРАВНЕНИЕ ЕДВА ЛИ НЯКЪДЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОЧЕТЕ !!!!!
АМАН ОТ АМАТЬОРИ - ТИП pach - anga.
:hi:
Сашо абсолютно точен си (както винаги)!!!
Ето една такава табелка от наш електролокомотив:
(Image removed from quote.)
--- Край на цитат ---
МАШИНИСТ:
Щом SGP 04 е АВСТРИЙСКИ значи pach e негър !
mitko0888:
--- Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=3529.msg109280#msg109280 date=1508791065 ---Щом SGP 04 е АВСТРИЙСКИ значи pach e негър !
--- Край на цитат ---
Да ама pach съм го виждал, и НЕ Е негър. А пък БДЖ 04 си е австрийски отвсякъде, и то точно от онази фабрика във Виена, написана отдолу на табелата.
Да направиш един локомотив не означава да копаеш руда и да си произвеждаш стоманата и всичко останало. Използваш най-доброто, което имаш към момента, и което можеш да намериш на добра цена - двигател, трансмисия и всичко останало. Проектираш, правиш (строиш) опитен образец, тестваш, демонстрираш на много места, печелиш поръчка с индивидуалните изисквания на някоя администрация, чак тогава произвеждаш първата серия. И ако си се издънил някъде - коригираш за своя сметка. Поддържаш гаранционно. През това време правиш още технологични корекции - което е производство, а не бг тнтм, правиш и втора серия.
МАШИНИСТе, да си чувал, че всички локомотиви на ГДР от 600 до над 2000 к.с. са правени с ЕДИН двигател? Да си чувал че всички модели ДХ локомотиви на ГФР са правени с ЕДНА предавателна кутия (и още една за първите модели на V200, в последствие изоставена)? И че всичките им мотори са от два производителя? (Поради преобразуване на компаниите с 3 - 4 различни имена)? Да не би да искаш да ми кажеш, че дялкането с чука в ЖП завода е производство на български локомотив?
pach:
--- Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=3529.msg109280#msg109280 date=1508791065 ---Щом SGP 04 е АВСТРИЙСКИ значи pach e негър !
--- Край на цитат ---
Както винаги когато нямаш смислени аргументи,
минаваш в атака по този тъп начин.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия