Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Интересни снимки на български подвижен състав
МАШИНИСТ:
Добре , бе МИТКО , Разбрахме се.
Разчепкахме темата до болка.
Да почива в мир дизела - червен.
Само скрап остана от него - и тук , и в АВСТРИЯ - ИДОЛА на няколко поколения машинисти , техници , монтьори , шлосери и на една цяла епоха в БДЖ.
pach:
Ако нещо като нежелание има да се говори и пише по въпроса за БДЖ-04, има две основни причини:
- малко хора познават изключително добре модела в експлоатация. Все пак сме вече 2017 ...тоест колко години след пенсионирането му ...и нарязването.
- заради такива писания-изцепки от " професионалистите", дори и
да желаят да напишат нещо, като прочетат по-горе в темата ...и се отказват.
:( :blink: :fool: :wacko: :fie: :stop:
Petko Ivanov:
Три български неща в ebay. Ако някой ще купува, да обърне внимание на цената за доставка:
https://www.ebay.de/itm/BDZ-Cabside-Nummernschild-15-88-beschadigt-Ziffer-fehlt-ex-DRG-52-5487/372117141196?_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D48789%26meid%3Df8ad55d8edd9416f88bc346b413d78a5%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D372117176933&_trksid=p2047675.c100009.m1982
https://www.ebay.de/itm/BDZ-Geschwindigkeitsschild-90km-h-Messing-steam-ex-01-16/372117176933?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D48789%26meid%3D3b72fb6155594a0cba358738c3bf1433%26pid%3D100005%26rk%3D6%26rkt%3D6%26sd%3D372117141196&_trksid=p2047675.c100005.m1851
Това според продавача е от серия 08, но може да е и от 17,19,26,27
https://www.ebay.de/itm/BDZ-Tenderschild-fur-den-Kohlenvorrat-7T-von-Reihe-08-Messing-steam/372117168779?_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D48789%26meid%3D97e3890f9dbb4bcc8f8bfe7731fbd240%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D372117141196&_trksid=p2047675.c100009.m1982
Petko Ivanov:
Интересно е обяснението под табелката "Въглища 7т". Според продавача тя му е подарена от "министъра на транспорта на България ???" и е от музейната колекция на депо София.
МАШИНИСТ:
--- Цитат на: pach link=topic=3529.msg109303#msg109303 date=1508911059 ---Ако нещо като нежелание има да се говори и пише по въпроса за БДЖ-04, има две основни причини:
- малко хора познават изключително добре модела в експлоатация. Все пак сме вече 2017 ...тоест колко години след пенсионирането му ...и нарязването.
- заради такива писания-изцепки от " професионалистите", дори и
да желаят да напишат нещо, като прочетат по-горе в темата ...и се отказват.
:( :blink: :fool: :wacko: :fie: :stop:
--- Край на цитат ---
Не съм съгласен с теб.
Тук е поле за споделяне на мнения,впечатления и история.
Всеки казва своето.
Ако някой е имал желание би могъл да сподели своето виждане по въпроса.
Това,което писах по-горе е мое мнение и виждане на база прочетени публикации в различни източници,което не е меродавно,нито ангажира някого с нещо,освен мен.
Така че , всеки който има информация , моля , нека сподели.
Ще я прочета с най-голямо внимание за този култов локомотив.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия