Автор Тема: Изчезнали ж.п. линии и малко известни съществуващи клонове  (Прочетена 98875 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Цитат на: Ivo Nedkov link=topic=3586.msg108240#msg108240 date=1499153325
Миналата седмица минавайки през кв. "Левски" ми направи впечатление,
че жп линията минаваща през квартала е демонтирана.
Останала е само баластовата призма.
За съжаление нямах възможност да направя снимки.
Нали тя е част от бившата околовръстна линия?
Някой ако има повече информация, може да пише...

Това междугарие не се ползва, понеже загубите от грабежи на влакове и потрошени локомотиви с камъни са огромни. Ако продължава да се ползва не дай си боже можеше да се стигне до смърт на машинисти или полицаи от транспортна полция. Вие преценете дали е "безхаберие" Гледате с розови очла пречупени през хобито. Реалността е брутална!

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: jopeto link=topic=3586.msg108252#msg108252 date=1499180827
Това междугарие не се ползва, понеже загубите от грабежи на влакове и потрошени локомотиви с камъни са огромни. Ако продължава да се ползва не дай си боже можеше да се стигне до смърт на машинисти или полицаи от транспортна полция. Вие преценете дали е "безхаберие" Гледате с розови очла пречупени през хобито. Реалността е брутална!

Ако това е истинската причина, скоро може да закрием и държавата  :(

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Това е причината + инцидента с 45 163 и снегорина на прелеза при което загина единият от машинистите.

vesko76

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Рейтинг: 48
https://www.google.bg/maps/@42.7124568,23.3492592,3a,46.9y,60.27h,80.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGPTscy1HwOig7csVTebGHw!2e0!7i13312!8i6656  Това ако е демонтирана жп линия здраве му кажи.Улица Дан Колов на гърба на Юнион Ивкони в София.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат на: pavlinbg link=topic=3586.msg108254#msg108254 date=1499182880
Ако това е истинската причина, скоро може да закрием и държавата  :(

Като гледам статистиката с отрицателния прираст, наистина ще е "скоро" - до 20-30 години падаме под 4 млн, като от тях само половината ще са българи. А след това, просто не ми се мисли...

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Цитат на: pavlinbg link=topic=3586.msg108254#msg108254 date=1499182880
Ако това е истинската причина, скоро може да закрием и държавата  :(
Цитат на: Mixy link=topic=3586.msg108257#msg108257 date=1499193209
Като гледам статистиката с отрицателния прираст, наистина ще е "скоро" - до 20-30 години падаме под 4 млн, като от тях само половината ще са българи. А след това, просто не ми се мисли...
Mixy, не малко хора още живеят в "розовото бонго" и някакви мъгляви фантазии... А като погледнат навън през прозореца, нищо не разбират от рИалиЗъма на улицата...  :dirol:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Аз па ще ви кажа, аман от пророци и ясновидци.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Линията Биримирци - Подуяне стана излишна със закриването на Подуяне-разпределителна. Демонтира се, защото с естественото намаляване, дори спиране на движението, започнаха да изчезват релсите.
По същото трасе се предвижда да има линия Биримирци - Искър, която би трябвало да се прави по проекта за ЖП възел София.

Курило - Световрачене няма кой да минава. Навремето имаше почти ежедневни посегателства към контактната мрежа, затова каквото остана неоткраднато, беше демонтирано. Известно време имаше инцидентно движение с дизелова тяга, но и то замря.

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: bdz43r link=topic=3586.msg108264#msg108264 date=1499231763
Линията Биримирци - Подуяне стана излишна със закриването на Подуяне-разпределителна. Демонтира се, защото с естественото намаляване, дори спиране на движението, започнаха да изчезват релсите.
По същото трасе се предвижда да има линия Биримирци - Искър, която би трябвало да се прави по проекта за ЖП възел София.

Курило - Световрачене няма кой да минава. Навремето имаше почти ежедневни посегателства към контактната мрежа, затова каквото остана неоткраднато, беше демонтирано. Известно време имаше инцидентно движение с дизелова тяга, но и то замря.

Благодаря за информацията ! :thank_you:

Все си мислех, че участъкът между Курило и Световрачене се ползва за товарни композиции, но явно няма транзитно движение в направлението север /Видин, Лом/ - изток /Бургас/.
Относно проекта за ЖП възел София - дано скоро има някакво развитие.

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
А тук може да се видят някои линии, които се поддържат независимо от условията.
https://www.youtube.com/watch?v=bTPYdq6SksQ
При нас нещата са от друго естество :) :hi: &bgflag

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pavlinbg link=topic=3586.msg108272#msg108272 date=1499256299
Все си мислех, че участъкът между Курило и Световрачене се ползва за товарни композиции, но явно няма транзитно движение в направлението север /Видин, Лом/ - изток /Бургас/.
Не знам да е осъществявана такава връзка.
Курило-Световрачене се ползваше най-вече за ломските вертушки идващи към Кремиковци.С закриването на завода стана направо ненужна да го кажа.Минавал съм многократно от там и беше доста атрактивно от някой гледни точки.

За линиите ПодуенеР-Биримирци и Биримирци-ПодуенеР  има много какво да се разказва.Едно от интересните неща е ,че това са може би единствените линии които бяха еднопосочни.За първата съм се молел да не ме пускат от там,къщите нямаха габарит,масите бяха по линията.(има един клип с влак преминаващ през един пазар-нещичко такова беше)Залагали са ми купе от ГАЗ за да спрат влака.За там съм слушал една история,че пускат влак и когато ромите го спират и отварят отвътре изкачат барети и.... ,но и това не е помогнало.Не беше никак приятна линия.Обратната от Биримирци към ПодуенеР беше по безопасна ,но с годините и там се изучиха.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Докато работеше тази линия Пдр-Бир, в почивните дни точно през нея се организираше бит пазар и "стоката" (всякакви отпадъчни боклуци и дрънкулки) се редеше направо на линията. Като се зададе влак, каквото не бъде отместено, го отнасяше влака.
Положението беше съвсем като на онзи клип с пазара, само че без платнищата отгоре.

vesko76

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Рейтинг: 48
Скоро от сградите от началото на експлоатация на 28-ма линия няма да остане нищо https://www.youtube.com/watch?v=DKNIvefxFlU

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Тъжна картинка! Но имаме стабилност :search:

Eliyan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Някой разполага ли с данни докога се е ползвал жп-клонът към столичната митница?