Автор Тема: Hornby 4472 Flying Scotsman  (Прочетена 6332 пъти)

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Hornby 4472 Flying Scotsman
« -: 28 Януари 2012, 23:36:09 »
Eто го моят преглед на този локомотив.

Flying Scotsman

Нещичко, което сигурно веднага се набива на очи - големината на модела. Тъй като това е "Hornby" , макетът е в мащаб 00
--- 1:76  май  :) --- Използва релси 16мм, но тялото на модела е по-високо и дълго. Дълъг е 29 см от буфер до буфер. Висок е 5см и
е 3,4см


Моделът притежава най-базовите детайли , тъй като се води бюджетен модел. Аз лично съм го купил за 45 лири чисто нов. Естествено малко съм го барнал, за да стане по-интересен.Буферите са фабрично с пружини.


Щангите са доста солидни, смея да кажа по-солидни от тези на Пико -- Старото --



Задното бъги на модела е независимо и само стои на релсите, за да може модела да се движи лесно по малките радиуси --- работи без проблем на R1



Липсват 2 важни детайла , но както казва един приятел -- за толкова пари толкова --  :lol:
Надписът го няма

И табелката също липсва


Погрижил съм се да има и малко живот в кабината  :yes: :yes: :yes:


Свирките са барнати, никак не са лоши :good:


Махайки корубата, виждаме доста хитро направено метално шаси :good: :good: :good: Извинете ме за тиксото вътре, имаше малко хирургия ;D


Опаа, виждам DCC NEM букса  :yes: :yes: :yes:



Аз си поиграх и инсталирах Seuthe #23 пушеков генератор  :)

(

Тендерчето е барнато , но детайлите не са боядисани. Кабината на лока също е барната, има доста детайли, но са черни.



Имам и клипче с него  :yes: :yes: :yes:
http://www.youtube.com/watch?v=hBjpeRCpJgY
Мазничък си е - както повечето нови модели в днешно време

Е, колеги, това беше за този модел. :hi: :hi: :hi:  :drinks:
Дано ви е харесал  :) :) :)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #1 -: 29 Януари 2012, 00:21:55 »
Браво. Много готин модел :good: Hornby имат някой сполучливи модели по моя преценка. Аз лично щах да се сдобия с The Royal Scotsman на същата фирма нищо че е двойна нула. Много ми хареса модела и ливреята в бордо и златисто, но беше без звук :(  Разминах се със шотландеца в полза на българскоро, взех си Шенкер със звук.

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #2 -: 29 Януари 2012, 00:26:20 »
Да, Шенкера е готин. Ааа, като казахме звук- имаш ли идея за звуковите декодери "Digitrax" , защото гледам декодера със говорителя за 40 долара нов в бея.  :yes: :yes: :yes:
« Последна редакция: 29 Януари 2012, 00:28:01 от JesusBlack14 »

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #3 -: 29 Януари 2012, 00:46:36 »
Екстра клипче си направил, пуснах си го няколко пъти поред заради песента и да се кефя на лока.

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #4 -: 29 Януари 2012, 00:47:49 »
Digitrax до сега не съм ползвал. Като марка са известни, предполагам че няма да имаш ядове с тях качествен хардуер правят. Моите машинки са с Loksound 3.5 на ESU и Tsunami на Soundtraxx. Все пак провери за кой конкретен модел е правен digitrax-a, че там май повечето са правени за американски машини та да не се окаже проблем ако го зимаш за шотландеца. Нека изкажат мнение и други колеги който са врели и кипели с различни звукови декодери на много фирми.

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #5 -: 29 Януари 2012, 00:56:39 »
Не, декодера ми трябва за БДЖ 46 серия. Имам планове в далечното бъдеще  да му купя правилния декодер, точно за него си. Някой да знае кой декодер ми трябва  :yes: :yes: :yes:    :hi:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #6 -: 29 Януари 2012, 01:17:48 »
Отговора е Loksound 3.5:) За него има направени вече звуци от наш съфорумник. И мойта 46-ца седи без звук! Срамота! Седи си и не ми се обажда и мен ми е криво и тежко. Точно днес на срещата в клуба обсъждах въпроса с маестрото какво е нужно за звук за 46-та серия. Ще се купува декодер. Ох то да беше само този декодер...  ;D С теб ставаме двама на опашката, някак си ми олеква. Споделен проблем е половин проблем :)

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #7 -: 29 Януари 2012, 01:31:56 »
3.5 значи. Колко струваше тази серия точно. Да , проблем си е  :) :good:

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #8 -: 29 Януари 2012, 01:58:06 »
Цената варира но да кажем някаква цифра около 200 кинта. Но пък е много хубав декодер :)

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Hornby 4472 Flying Scotsman
« Отговор #9 -: 29 Януари 2012, 02:18:22 »
Е как да не е хубав. ESU си е  ESU :) :good: :good: