Автор Тема: Представяне на didq  (Прочетена 4832 пъти)

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Здравйте и от мен
« Отговор #15 -: 03 Март 2012, 00:15:37 »
Аз лично препоръчвам НО - по-малко нерви изисква  :haha:
Естествено го казвам на шега. С който по ти харесва с този започни  :good:
 :hi:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Здравйте и от мен
« Отговор #16 -: 03 Март 2012, 00:55:14 »
Много пъти във форума е ставало въпрос за избор на мащаб. Изтъквани са най-различни доводи в полза на един или друг мащаб, като детайлност, наличие/липса на пространство за макет и прочие.
Обаче сега ми хрумва следната препоръка:
Първо помисли кой ти е любимият локомотив/ вагони, след това провери в кой мащаб се произвеждат, и така изборът ще си дойде сам!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Здравйте и от мен
« Отговор #17 -: 03 Март 2012, 17:42:24 »
Ако само ще колекционираш, само да не е Spur1(най - детайлни са, но скъпи, а и мястото ще ти е кът).
Ако ще правиш макет, нещата са доста сложни.Няма какво да се лъжем, в НО е най - истинско всичко, тоест възможността за реализъм е доста по - на ниво. Обаче! Тук има едно голямо обаче...трябва си място. Оттам и започват разните компромисни мащаби. Аз лично не направих компромис със смяна на мащаба, нито с големината на макета и затова съм замразил всички проекти до намиране на пространство. И оттам вече ти препоръчвам да смениш мащаба (ако нямаш нужното място), защото накупиш ли още НО, ще изпаднеш в моето положение.Има и друг момент, например, винаги съм можел да разкарам всичко, което съм придобил в НО и да мина в малък мащаб, но има и някаква сантименталност, тоест, човек се влюбва в мащаба си и му е трудно да премине към друг. Мисли, мисли, пък тогава започвай да купуваш, защото после от мерак за макет, можеш да си останеш със един шкаф материали и подвижен състав, но макетът да е отложен за неопределено време. Като мен.... :blush2:











gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Здравйте и от мен
« Отговор #18 -: 03 Март 2012, 17:47:29 »
 :drinks: :drinks:
 :drinks: