Автор Тема: Проект "Гара Плевен Запад"  (Прочетена 24570 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2390
  • Рейтинг: 982
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #30 -: 16 Септември 2012, 16:02:46 »
Предполагам и релефът е правен на фрезата.

Като гледам и предишни творби на авторите май мога да кажа че ще стане чудесна гара. Дано да имате мерак / време да накичите и разни помощни постройки по модула.

Все пак да попитам г-н Архитекта: как става тази работа с прозореца и моята червена линия? Не че не съм виждал подобни изпълнения с разни полу етажи, доп. стълбички и т.н., ама не ми се връзва този прозорец да е на това място. Освен да няма таван и прозорецът да е като в църква, а в залата да се вижда покрива отдолу - на север) северна Европа) съм виждал подобни неща.



« Последна редакция: 16 Септември 2012, 16:08:17 от mitko0888 »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1345
  • Рейтинг: 209
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #31 -: 16 Септември 2012, 18:48:42 »
Може да има стълбише там! Не съм запознат с вътрешното разположение на сградата, но е вероиатно да е така.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #32 -: 16 Септември 2012, 18:56:38 »
Ето ви снимка на истинската гара:




ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #33 -: 16 Септември 2012, 22:50:07 »
В действителност има известно разминаване с реалното,което като се загледаш се вижда .Вероятно Митето това му се набива на око  ;)

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #34 -: 16 Септември 2012, 22:59:21 »
А другото което пък аз видях току що е ,че прозорците на различните етажи са различно високи.Вероятно това е дало и някакво отклонение.
Екипа е млад и даровит и съм сигурен ,че без много усилия ще разглоби и сглоби всичко наново с необходимите корекции :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:.
Ако ли пък реши да изгради всичко изцяло наново,с радост бих ви освободил от старичката вече къщура  :blush2:
Не се плашете и вървете смело с бодра крачка  :victory:

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 305
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #35 -: 17 Септември 2012, 10:03:35 »
Г-н Архитекта отговаря - прозореца си е на място, фриза е малко смъкнат от там идва цялата работа. Тези прозорци са за проветрение на подпокривното пространство - тук не важат изискванията за минимална височина на подпрозоречните парапети. За самия фриз - в момента вече нямам спомен защо съм го правил така - беше Април 2012 сега е септември! Колкото до различните по височина прозорци - те са различни и в действителност! Като цяло сградата съм я правил единстжено и само по снимки и всички знания които имам за технологията на строителство по това време , ако някой иска по-точен макет моля да заповяда на стола!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #36 -: 17 Септември 2012, 10:18:50 »
Спасеееее, "не ти е верен камуфлажа"!!!
 :lol: :lol:

"Маааанджиии" винаги ще има  - свиквай и ще спреш да им обръщаш внимание!
Много добре си става всичко, не без ръчичките на Владо!!!
И двамата не мърдайте от "стола"!!!!
 :hi: :hi: :clapping: :clapping: :clapping:

ПП. А и цената е доста по-приемлива от ...гара Казанлък  (4000 лв) !!!
« Последна редакция: 17 Септември 2012, 10:21:19 от pach »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2390
  • Рейтинг: 982
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #37 -: 17 Септември 2012, 10:31:19 »
Не знам защо се засягате г-н Архитект. Просто констатирах. На 3D картинките от първата страница, както и в албума на Владо, прозорците на горния етаж са еднакви по височина (поне така изглежда на картинката). На пластмасата обаче 2 х 2-та прозореца на горния етаж са значително по-високи от двата в централната секция и определено трябва да се скъсят отгоре. За съжаление това касае и скъсяване на рамките. Въпросното прозорче, което трябва да стъпва поне на "плочата" от тавана, трябва да се вдигне с една идея по-нагоре, както и да му се намали височината, в момента тя е колкото на прозореца от долния етаж.

Определено на този етап от работата тези дребни корекции не биха били проблем за строителя. Както и за материала, който се използва.

Също така бих си позволил и една друга забележка. Без публикуване на снимка на оригинал не се забелязва. Но външните вертикални елементи, които приличат на наредени камъни, от лицевата страна са с различна дължина (през един) и определено дават определено излъчване на гарата. Това вече си е малко по-трудоемко за правене, но аз не се съмнявам в способностите на Строителя (които вече са доказани поне в този сайт).

В крайна сметка става въпрос за модел, т.е. нежо което изобразява оригинала. Но дори и човек да не е виждал оригинала (въпреки че снимката му трябва да стои наблизо до модела), разположението на прозорците според мен би трябвало да се коригира.

Съжалявам че с двата си поста съм нарушил душевното ви спокойствие, както май и на други съфорумци.

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 305
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #38 -: 17 Септември 2012, 16:31:45 »
Да доложа - на г-н Архитекта които си има Име все пак му прекипя! От тук насетне злонамерено или не всяко изказване относно качеството на моделите може да ми го пишете на лична , за да обясня защо, кога, къде ,как , по каква причина, настроение и т.н. съм го направил! Наистина е много лесно да се намират косурите - да може да има , но някой пита ли колко време, нерви, прецизност, ровене по книгите и т.н. отнема да се направи това ами и да бъде и истинско , да се намери материал , машина и да бъде и евтино?! Да не забравяме най-малко телефонните ми сметки които правя само и само да има какво да се снима на срещите. По принцип трудно излизам от спокойното ми душевно състояние, но тоя път странно , но излязох! Е мили ми хора - архитекта излиза в пенсия предсрочно - нервите , които ми докара гара Плевен са ми предостатъчни , че след това да ми се търсят и косури! Пожелавам Ви приятни мигове с картинките от последната гара направена от мен за ВАС!  :hi:

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #39 -: 17 Септември 2012, 20:24:47 »
Немога да разбера този форум за скандали,кусури и хапливи послания от "разбиращи"ли е или форум за обмяна на идеи интереси и удоволствие.
Спас прави всичко възможно,мъчи се товари си свободното време и какво ....... питам ?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #40 -: 20 Септември 2012, 19:09:18 »
Лек ъпгрейд на Плевен запад:





;)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2390
  • Рейтинг: 982
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #41 -: 20 Септември 2012, 19:18:14 »
Съвсем като истинска станала (от тази страна). Оценявам жеста!  :hi:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #42 -: 27 Септември 2012, 21:46:38 »
Да взема и аз да се отчета:













Продължаваме, продължаваме, продължаваме...  :spiteful:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #43 -: 27 Септември 2012, 22:10:21 »
 :good: уалл super става ... БРАВОOOOO  :clapping:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Плевен Запад"
« Отговор #44 -: 03 Октомври 2012, 14:47:29 »
Лек ъпдейт на "строителството":





Всъщност, въпреки че на пръв поглед не се забелязва почти никакъв напредък в моделирането, имаше доста работа по дооформяне на сякаш незабележимите на снимките ръбове на сградата (вкопаване и оформяне на страниците). Отделно гредите на покрива също изискваха продължително напасване с улеите оформени за тях в стените на модела.  :good:
« Последна редакция: 03 Октомври 2012, 14:51:17 от Vlado »