Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Цифрово / дигитално управление | Digital Command Control

Цифрово управление - ако може повече инфо?

(1/4) > >>

XRISTO:
Гледам в "цифрово управление" стои само една статия за обращателно ухо.Полезна,разбира се,но крайно недостатъчно е това.Не би ли могъл някой,който има опит с дигиталното управление на модели да пише ,примерно за настройките на отделните локове,линкове към филмчета с подобно съдържание,както и с ревюта на разни дигитални - кое как се справя,с какви декодери е съвместимо и относно захранването,т.е. ако не съм си закупил комплект и искам да си спестя парички от трафо,примерно,какво бих могъл да използвам като параметри.Има и още доста други въпроси.Който има опита-нека сподели!Не само на мене ще ми е полезно ,предполагам.

pach:
Работя по въпроса ,че и аз бях така (а и още съм)...
ще се опитам от понеделник на там да започна в няколко етапа , като се надявам по-опитните да ме поправят и коригират където нещо не е така...
Още малко търпение! ::)

EMPEROR:
Ще подготвим доста материал по въпроса... просто не всичко се развива толкова бързо, колкото ни е иска, за съжаление... ама така е като всеки си има и друга работа... Ще има още доста неща...

CaLLlo:
С една елементарна автоматика с едно реле само, няма как да стане(това от аналоговото още). Влакът влиза в ухото, локомотивът обикиля през цялото ухо и спира някъде преди стрелката; Оттам излиза само със завъртане на трансформатора в обратната посока. Цифровият вариянт ще изглежда по подобен начин 8)

Vlado:
Вече взех модул LK100 на Lenz. Довечера или утре ще го пробвам и ще споделя. По принцип би трябвало без проблем в дигитален режим да обръща посоката на тока и влакът спокойно да премине през ухото.
Ама а да видим...
Темата е за друг раздел, ми се струва.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия