Автор Тема: Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg  (Прочетена 7355 пъти)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg
« -: 07 Март 2012, 22:26:40 »
Позволявам си да представя този модел на Фолмер.
Една невероятна катедрала изградена в неоготически стил, характерен с островърхите си камбанарии и кули, които много ме впечатлят.Историята й е доста богата,но нека всеки сам за себе си я преведе  http://de.wikipedia.org/wiki/Berg_(Stuttgart) За Фолмер, лошо не мога да кажа като фирма,освен липсата на подробна информация (примерно PDF) на размери и т.н.,както при Фалер.Детайлите си пасват идеално,скалпела почти не го използвах.За мен тази катедрала е най-добрата за представянето на градската част на един макет,олицетворяващ Германия или Швейцария.

Моите снимки не са добри,но ще се постарая да я представя:



Витражите са много истински


централната част




цялата сглобена


осветлението е с 4бр. светодиоди.На снимката не съм сложил черна хартия в основата на камбанарията (липсваща в комплекта - явно не е предвидена за осветление),но аз реших да я осветя и сложих картонче за да не прозират стените.Според мен се получи доста ефектно - светлината излиза през орнаментите  на камбанарията в горния й край.После ще снимам. :yes:
Модела върви в комплект с Vollmer 3739


Остава и най-трудната част!
Трябва да се престраша и да я състаря,но това по-нататък..
« Последна редакция: 08 Март 2012, 00:04:05 от gregary »

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg
« Отговор #1 -: 08 Март 2012, 00:58:25 »
 :good: Честито!

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg
« Отговор #2 -: 08 Март 2012, 07:37:49 »
 :good:  Да допълня само Грег, всички готически и неоготически катедрали са с подчертани и извисени кули, това се е правело с идеята, да е голяма  постройка, която  от една страна,с тези високи кули да е ,,по близо до началника,, от друга да подчертае на фона на тази голяма мащабност, колко е малък човек. :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg
« Отговор #3 -: 08 Март 2012, 09:06:32 »

Всичко това е прекрасно , особено като знам , че си духовен човек  :hi:

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Vollmer 3739 Stadtkirche Stuttgart-Berg
« Отговор #4 -: 08 Март 2012, 13:41:23 »
Много  е готина Грег,направо ме запали по тази архитектура.Ще строя и аз освен  :yes: :yes: :yes:
Успех с макета.Обещаващо изглежда за сега.Нека така си върви и за напред  :good: :good: :good: