Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Създаване, ремонти и усъвършенстване на модели | Creation, repairs and tuning up models

Проект "Гара Панагюрище"

<< < (17/17)

Vlado:
Следващото, което направих бе да поставя фризовете:











Фризовете на истинската сграда, разбира се, не са квадратни, а са оформени с една много приятна овална форма, но си прецених силите и че оформянето им на модела надали ще стане успешно, и затова ги оставих в тази не съвсем лицеприятна форма. Все пак отново се успокоявам, че без увеличителни стъкла този своеобразен пропуск няма да е видим, затова заглушил съвестта си и вечния си стремеж да изпипвам нещата, приемам, че отново съм се справил добре.

Следва продължение...

Vlado:
Наред е покривът, като за удобство при показването, сглобих цялата сграда:









Вече започва да се оформя. Резултатът ми харесва! Ще стане и този модел... :)

Следва продължение...

Vlado:
И последното засега - комините и оформяне на вътрешната тераса на втори етаж. Тук интересното е, че залагам на пълна импровизация, защото в чертежите на модела, предоставени ми любезно от бачо Спас Смиленов, такива части или изобщо няма (терасата) или няма всички (комините):

Първо терасата - тъй като трябва в последствие да я боядисам, засега вътрешната й част ще е подвижна, като след мацотенето ще я фиксирам:





Комините:





Комините на магазията, два на брой, също са готови, но нещо съм пропуснал да ги снимам.
Какво следва - боядисване, разбира се, както и слагане на капаци на покрива и улуци, като те са поръчани и ги чакам да дойдат. След това (а може би някъде посредата) ще започна да правя и дограмата.

Следва продължение...


gregary:
Екста става! Керемидките на Аухаген ли са?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия