Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

помощ за направата на реле за авт. смяна на семафори

(1/5) > >>

mitko359:
Искам някой по-разбиращ да ми даде схема която да сменя семафора (да изключи червеното и да светне зеленото).
Един приятел ми я прави но нещо схемата му се оказа грешна.
За направата на това нещо ще използваме фоторезистори (които се активират като фоторезистора остане без светлина т.е. като мине влака) , реле и там някакви резистори и др. , но нека пак кажа - схемата ни не е правилна и не работи ако може някой да я постне тука работеща такава  :good:
благодаря предварително :hi:

fpk1999:
Ще следя темата че и на мен ми трябва такава  схема.Митко отново ме изпревари с темата :hi:

Best Ripper:
Според мен замисълът ти е погрешен и затова е такъв резултатът. Принципно зеленият сигнал се дава от пулта, а после след тръгване на влака и излизане извън управлявания участък, сигналът трябва да обърне автоматично на червен и да затвори. На мен ми се струва, че искаш да направиш обратното...

emilchaushev:
Ето една сигурна схема без фото елементи,
.
Нормалното и състояние е в светеща червена светлина на изхода.
При натискане на бутона (Б), реле К2 се задейства и се замозадържа през контакта си 1К2, като обръща светлините в селена светеща и червена спряна през другите си два контакта 2К2 и 3К2.

Датчика е проста пластина на релсите. При преминаване  на първата метална колоос, релето К1 се задейства и прекъсва веригата на К2, което кара светлините да се обърнат в първоначално положение.


Мите ако държиш на фото глупости мога да помисля, но според мен няма смисъл

jopeto:
Емо схемата е проста и е такак аккто си я написал. Също я има и в каталозите на старото Пико. Приложима е за дълги очастъци .При мене се движат така, с контактна релса бариерите.  Обаче се появява един пробле, както си написал " задейства се при преминаване на първото метално колело" Обаче, новите вагони вече всички са с метални колела и  при преминаване на по голяма композиция се получава няква цветномузика. :blink:
Според мен, може да  се избегне това с добавянето на  някво реле време. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия