Автор Тема: Макетът на KamaZZo  (Прочетена 44116 пъти)

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #30 -: 11 Април 2012, 01:21:57 »
Основа не ми равна защото пренебрегвайки съвета Ники лепих корк-а с Ц 200,останалото сигурно и сам се сещаш....ОСБ-то пое водата от лепилото,разкриви плочките корк и те така...
Иначе не виждам нищо лошо в това паветата да са равни а и не се сещам за какъв точно реализъм при паветата ми говорите при положение,че като изключим Владо който сам си рисува дупките по пътя, не съм видял нищо по-различно от фабричното  :mda: ...и то ми харесва
« Последна редакция: 11 Април 2012, 01:32:34 от KamaZZo »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #31 -: 11 Април 2012, 01:36:01 »
Аз нищо не ти говоря  :) Просто дадох съвет - оформи симона или каквато и да е пластмасова плоскост със нажежен предмет и сам си оформи и издълбай паветата. Ако ги искаш равни и горе - след като ги оформиш ги изшкури   :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #32 -: 11 Април 2012, 01:46:50 »
Най-добре ще е ако намеря пластмасовите павета на аухаген в БГ за сега те най- ми хващат окото,в крайна сметка ако това не стане ще ги поръчам и когато дойдат  :drinks:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #33 -: 11 Април 2012, 10:09:21 »
Ами и аз лепя стиропора, трева и хартия директно върху същата OSB плоскост с Ц200 и не усещам нещо да мърда. Най-вероятно си взел обикновена плоскост /а не водоустойчива като мен/. Като лепиш едноцветна хартия върху кривината, съвсем естествено е тя да се вижда. Съвсем по различен начин обаче ще стои визуално "хартиения паваж" с неговите шарки и кривки - почти нищо няма да се забелязва или евентуално нещо ще напомня само под определен ъгъл. Това важи и за всякакви други пъстри "картинки" върху неособено равна повърхност - сам се замисли защо е най-лесно върху стара неособено равна стена да сложиш релефен тапет вместо да си играеш да правиш супер фина шпакловка заради латексов мерак.  ;) Но ти си преценяваш...

Най-вероятно ще се наложи преди да лепиш нещо, предварително да грундираш основата с разредено Ц200 примерно два пъти, защото повърхностите ти явно попиват много вода, което после довежда до свиване на залепения материал. Явно и коркът гълта много вода. Може да пробваш и с различна гъстота на лепилото...

Офф, anubis, не съм против рИализЪма, аз съм против "върлуващия" рИализъм - крайните изцепки с броене на нитове по моделите, разглеждане с микроскоп, "сини кървища" и прочие. Това е разликата, ако можеш да я разбереш... :hi:
« Последна редакция: 11 Април 2012, 10:19:01 от Best Ripper »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #34 -: 11 Април 2012, 14:41:39 »
аз пък имам да кажа следното- и най-лошия макет/ а този не е такъв/ е много по добре от все още незапочнатия и оставащ много често само в полето на фантазиите, така че да забравим теорията и да се хващаме с практиката :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #35 -: 11 Април 2012, 18:10:17 »
 :drinks:

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #36 -: 13 Април 2012, 16:47:45 »
Можеш да сложиш под паважа нещо равно в цялата площ където ще е и ще ти се получи.Най-евтиния вариант подложка за паркет от типа на депрона.Другия вариант е там където се събират ОеСБитата да им сложиш отдолу някаква летвичка и да навиеш винтове така ще се изравнят напълно но преди това разпробии летвичката за да може да обере хубаво разликата.  :hi:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #37 -: 13 Април 2012, 18:59:19 »
Благодаря Лиро,имам достатъчно депрон на разположение и вече обмислях този вариант,трябва да измисля само подходящ преход тъй като при прелеза ще се получи разлика в нивата.Ще видя какво ще се получи,ако не ми хареса ще правя някакви други промени,но това няма да остане така  :nono: !Обмислям вариант и да го скрия с малко помощ от пътната маркировка  :yes: .В момента изработвам шаблон с който по-бързо и по-лесно да нанасям маркировката и най-вече да е еднакво!

Ще се радвам ако някой сподели вижданията си за "подредбата" на не много голямо селище  :hi: :good: :drinks:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #38 -: 14 Април 2012, 10:28:49 »
Виждам, че работиш по оформянето на макета, това е добре!  :good:
Имаш работа и по планината и тунела и по цялата местност...
Не разбрах какво си правил по електрическата част?!?
Аз първо положих лините, след това цялата инсталация.
И после започнах оформянето на макета.
Лека работа!  :)

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #39 -: 14 Април 2012, 21:11:15 »
Така е имам още доста работа по целия макет,нямам нищо в "временно окончателен вариант" :lol:И аз като теб (или и ти като мен) смятам първо да полагам основите пък после да доразвивам:състарявам,разчупвам,украсявам и тн. това разбира се не е шаблон,кой както иска и може и смята за добре така да действа...важното е да се напредва ида се получават радващи окото неща.
По електрическата част не съм правил абсолютно нищо.Не се съм слагал дори машинки за стрелките,оставил съм само празно,без баластра на местата където ще има стрелки.Иначе възнамерявам да сложа осветление-улично и на сградите,да задвижа прелеза (по метода на  СОФИЯ 70) но това ще е едно от последните неща които ще направя по макета.
Поздравления за петролното хранилище от тубите за силикон много добро хрумване,с твое позволение бих искал да взаимствам идеята а защо не и да я доразвия с малко тръбопровод от черни сламки  :good: ;)

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #40 -: 18 Април 2012, 17:09:13 »
Цитат на: KamaZZo link=topic=3772.msg76451#msg76451 date=1334332759


Ще се радвам ако някой сподели вижданията си за "подредбата" на не много голямо селище  :hi: :good: :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #41 -: 19 Април 2012, 06:06:36 »
Днес рещих да сложа малко пътна маркировка,пробвах с бял маркер и шаблон който сам изрязах-не става така или поне не с този маркер,утре ще си потърся по-подходящ маркер и мисля,че вече няма да има никакви проблеми.Сложих и една малка мина в една от скалите от тези на Аухаген струваше ми цели 8 лв  :lol:
Малко я преработих тъй като това което аухаген предлагат всъщност не е мина а само барака,стойка за велосипеди и малко релсички с вагонетки,остава да пооцапам с чернилка и е готова за снимка.Имам и сглобена църква (ПИКО).Започвам и направата на петролохранилище от туби за силикон,платформа от едно английско такси,малко черни сламки и остатъци от сградите на ПИКО които съм сглобил до момента...и те така!

Рапорт даден! :drinks:

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #42 -: 19 Април 2012, 08:44:10 »
Завиждам ти за ентусиазма,получава се страхотно чакам нови снимки. :drinks: :drinks: :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #43 -: 19 Април 2012, 15:35:10 »
За вас го правя колеги,за вас го правя  :lol: :give_heart: :drinks:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #44 -: 19 Април 2012, 19:43:46 »
 :drinks: