Автор Тема: За форума по принцип  (Прочетена 69339 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
За форума по принцип
« -: 18 Април 2012, 09:47:28 »
Цитат на: pach link=topic=3788.msg76713#msg76713 date=1334729768
Емо и Миро са прави хора, ама какво от това. За съжаление рано или късно и те ще се откажат (въпреки декларацията на Емчо...и въпреки че се "знае" с модераторите). Тук това се е случвало няколко пъти и за това става вече така - на мода са ластичните локомотиви и картонените тунели. Само по себе си това е чудесно, защото всички сме почнали така. Както и е  вярно, че моя ластичен локомотив отиде "за скраб" след първия ми опит да го модернизирам (бях 10 годишен), а първия тунел ми бе "изграден" от енциклопедии покрити със зелена платнена покривка за маса.
Но когато това станат преобладаващите теми тук, дори и да се знаеш с модераторите, просто хората които имат опит и споделят тук, се отказват. Тези които все пак не се отказват лесно, ги отказват разни риалисти и тем подобни мазохисти към себе си и садисти към нас, и те също рано или късно спират да пишат. Не знам дали форумната управа (и знайните модератори) са си дали сметка накъде отива форума и дали са направили анализ ... а най-важното - дали това им харесва, но резултата вече се вижда с просто око.
Лиро това си е твоята тема, и въпреки, че и аз  се включих в разводняването и, си позволих това изказване, защото виждам че все още има хора (ти, Емчо и още няколко) които този въпрос ги вълнува.

Пламене, тъй като твърдиш в горното мнение (или поне аз така го разбирам!), че си разочарован от форума, ми е любопитно как, според теб, това положение може да се промени? Какво трябва да направи "форумната управа (и знайните модератори)", за да са различни нещата?
Нека само да напомня, че във форума влизат всякакви хора - както опитни моделисти, така и прохождащи такива, млади, стари, с различни характери и поглед върху живота, като дори и теоритично не може да се угоди на всички. Но тъй като ти винаги имаш позиция по въпроса, която аз се старая да уважавам, ми е любопитно какво според теб е нужно на форума, за да стане пак онова място, по което тъгуваш.

Очаквам мнение от всеки, който смята, че е нужна промяна или има какво да каже по темата!
« Последна редакция: 18 Април 2012, 11:21:46 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За форума по принцип
« Отговор #1 -: 18 Април 2012, 11:28:06 »
Мда...
Прощавай, ама в темата на Миро пуснах нещо в отговор на ...поредните заяждания от страна на Best Ripper-а.

В тази връзка веднага се сещам за нещо  еднозначно7
- да се "озапти" този форумист, по някакъв ефективен начин.

Ако се направи анкета, дали ни омръзна да четем заяждания за "рИализЪма" и т.н.
сигурно отговора ще е еднозначен, какъвто беше и дали аз да се върна във форума.

Крайно време е да се направи нещо, докато все още има хора които се опитват да споделят тук опита си.
Щото и при най-малкия опит да се направи нещо таков, този съфорумец скача в какви ли не обвинения и пререкания.

Нима другите тук нямаме право на постове?

Защо след като три месеца ме нямаше, сега отново се подема кампанията на Best Ripper-а.
Ако сложим на кантара с какво е допринесъл за този форум?
Резултата също е ...еднозначен.

Като се успокоят нещата, може и да допълня тук още неща, щом като "не се виждат", как да си върнем "стария" форум в който пишеха доста признати моделисти.

ПП. Владо, пак прочетох горния ти пост, та би ли дал определение за Bset Ripper?
Той прохождащ моделист ли е, или развит такъв, или форумен трол (както ме определи преди известно време Ванката)?

пп. прощавай имам проблем с браузъра...
« Последна редакция: 18 Април 2012, 11:36:13 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #2 -: 18 Април 2012, 11:33:41 »
Това не е конструктивен отговор и ще ти обясня защо:

Смятам, че и двамата носите вина за това положение, защото отдавна нещата межди вас са на лична основа и вече се заяждате "за спорта". В конкретния случай Best Ripper ти отговори на провокациите, а ти директно и най-безпардонно му нанесе обиди, което, ще извиняваш, но си е за директен бан. Но както и да е!

Предложи нещо за форума по принцип, а не опит за справяне с личен проблем или форумист!

п.п. Предложи точно какво - стягане на дисциплината, нови раздели, промяна в правилата, нов подход към членовете на форума. Нещо конкретно!
« Последна редакция: 18 Април 2012, 11:40:52 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За форума по принцип
« Отговор #3 -: 18 Април 2012, 11:45:47 »
Точно това се опитвам да обясня.
когато търпя всевъзможни атаки от определн съфорумец, да това е явно негов личен проблем, щото за мен той не е определящ нито в хобито, нито където и да е...
Но когато този същия човек постоянно ни набива в очите (и постовете си) неговата неприязън към определени хора и технически приоми,
това вече е проблем на форума.

Ако приложим неговата антипатия към рИализъма, тук би следвало да се изтрие всяка втора тема, включително и
за твоя макет (щото и той е реалистичен) както и повечето уважаване моделисти да ги обявим за спамъри.

Това не е мой личен проблем, но ако смяташ че горе описаното не е така, просто изтрий темата.
(и онова в тематга на Миро)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #4 -: 18 Април 2012, 11:49:33 »
Отново ще помоля да няма лични нападки!

Нека бъдем конструктивни и да помислим заедно как да променим форума ни така, че отново да стане любимо сборно място на бг жп моделистите!
« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:20:34 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За форума по принцип
« Отговор #5 -: 18 Април 2012, 11:58:00 »
За да бъдем конструктивни, може би ще трябва да "заровим" томахавките (или метлата на горския), и да
обсъдим всичко - от вижданията на съфорумците (виж до къде стигнахме...да избягваме думата "админи" щото е нарушение на правилата)
по повдигнатия въпрос за определен човек, преминем през вижданията на проблемите от тези "съфорумци" (аз визирах един проблем, но те са доста повече),
 та стигнем до идеи и теми за "модернизиране" на форума (пак ако "съфорумците" имат желание и виждане) за да стане по-приятно и атрактивно място.
За да може все пак тук да се научи не кой колко му е голям, а кой как го е направил по-добре от предишния път.


И не става въпрос този или онзи да бъде баннат (аз ли не знам какво е  :sarcastic:) ами да бъдем искрено конструктивни.

Тенденцията е ясна - хората се капсулират, за да не търпят изцепки или да е ясно,
 че това е тяхните виждания по даден проблем, технически въпрос или това знаят/това правят и взеха да си правят индивидуални теми.
 Дори Пико1, вече си направи такава (с най-добри чувства надявам се)!!!!

Ако след една година искате да има форум в който за да намериш нещо контретно по даден въпрос,
ще трява да търсиш по темите на определени хора,
то останалите теми ще се четат само от новодошрите във форума (докато разберат дори на кой му е по-голяМ)
 и след това ще се ползва само търсачката, ще се четат определени теми на определени хора,
което и сега се вижда явно в статистиката например.

Нима това е задачата и целта на форума?

« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:03:49 от pach »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За форума по принцип
« Отговор #6 -: 18 Април 2012, 12:06:21 »
Цитат на: pach link=topic=3789.msg76720#msg76720 date=1334737686
Мда...
Прощавай,....
Нима другите тук нямаме право на постове?

....Ако сложим на кантара с какво е допринесъл за този форум?
....

Пламене и ти прощавай, ама след изписани над 7 340 и косур поста да пишеш, че  "Нима другите тук нямаме право на постове?" е налудничево !  :blink:
И преди съм ти казвал евала за информацията, която обираш от тук из нета и за споделения личен опит, ама е доста неуместно за ерудит за какъвто се имаш да делиш форумчаните на: най, по-най, най-най, от сой и т.н. Нали си борец за справедливост и демокрация, ами остави на "новобранците" да си чоплят "ластичните локомотивчета, които ти си тунинговал още като си бил на 10 г." когато интернет още не е бил измислен и се радвай, че някой си се кефи там някъде на неговото си ниво. Някой ден и новобранеца ще израстне до твоите високи нива на познания и практика, просто имай търпение. Нека не въвеждаме ниво на ценз за пребиваване във форума, нали това е само хоби. Току що се върна от отпуск по БАН и с нищо не личи, че си починал пълноценно. Пак ти казвам ползвай хобито и форума за релакс от тъпотията бродеща извън средите на моделизма, не я пренасяй навътре.
Поздрави  :drinks:


п.с. моля спести си дългитя пост контра, който очаквам да нашипеш след мен. Вервай ми,аз съм напълно и чистосърдечно доброжелателен към теб и висчки останали колеги, кефещи се на влакчетата.
« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:14:10 от gzo »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #7 -: 18 Април 2012, 12:07:29 »
Колеги, моля ви! Спрете се!

Нека без да правим лични нападки, без да опитваме саморазправа с някой чрез наше предложение, без да търсим корист, без задни мисли, да направим този форум отново онова хубаво място, заради което често не сме спали от вълнение от прочетено в него или зарязваме всичко, за да видим, или споделим нещо, заради което се смеем, шегуваме, общуваме, учим се и т.н.

Предлагайте само конкретни неща, които да могат да се реализират във форума!
« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:10:40 от Vlado »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #8 -: 18 Април 2012, 12:09:38 »
Трябва да има атракция , която да обедини млади и стари , можещи и неможещи , знаещи и незнаещи , рИълисти и нериЪлисти , паци-фисти и рипър-исти ...
а именно

ФОРУМЪТ търси талант!

трите Х-а да бъдат :

- отляво Пацо
- отдясно Венци
- посредата н.св. Златната самоделка св.св. Тониеми

Всеки кандидат -талант да има право в 3 поста да представи самоделката си , като журито може да набива Х-ове където не са изпълнени условията му ;

-условие на Пацо : вече да го е казал/показал , но никой не е обърнал внимание
-условие на Венци : да няма нищо общо с Риализма
-условие на св.св.Тониеми : ВиК материалите да са закупени от железарията на спонсора му

На кандидат -талантите им предстоят страшни приключения , докато се промъкнат до финал ,
където ги очаква награда - 3 дена в една стая с журито , гр Велико Търново 2012 !

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #9 -: 18 Април 2012, 12:11:55 »
Адри, най-малко от теб съм очаквал да се отнесеш с темата несериозно! Извинявай, но не помагаш!  :(

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #10 -: 18 Април 2012, 12:17:44 »


Абе , Влади , добре -махни частта с "железарията на спонсора"  :haha:

Само не изперквайте , моля !

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:За форума по принцип
« Отговор #11 -: 18 Април 2012, 12:18:05 »
Определено напоследък във форума е доста тихо и много малко хора споделят какво творят и личен опит.
А определено има теми които ме вълнуват особено тези за контактната мрежа и за модернизирането на стари пиковски локомотиви

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #12 -: 18 Април 2012, 12:19:27 »
Цитат на: daddy_g link=topic=3789.msg76731#msg76731 date=1334740685
Определено напоследък във форума е доста тихо и много малко хора споделят какво творят и личен опит.
А определено има теми които ме вълнуват особено тези за контактната мрежа и за модернизирането на стари пиковски локомотиви

Това е констатация! По-важно е какво предлагаш, за да се промени това положение?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:За форума по принцип
« Отговор #13 -: 18 Април 2012, 12:21:45 »
Хайде да кажа и аз някои основни неща, които смятам, че са жизненоважни и за форума, и за моделизма... И се надявам, че ще чуем и мнения, различни от тези на Пламен, за който явно всеки, който не е на неговото мнение, не бива да има достъп дотук...
Относно такава наречения рИализЪм, Твърдо съм против, че тук, а и в моделизЪма трябва да има еднозначна крайност във всичко! "Компромис" с направата на нещо да бъде мръсна дума! Ако на някого му харесва сам да си прави всички неща, ако не иска да ползва готови релси, стрелки, къщи, модули, тунели, мостове и т.н. - изборът си е негов. Да го прави както му харесва, както може... Да стига до крайности, да си прави макета ако иска 10-20-30-100 години... Така му харесва - така да си го прави. Уж говорим за разнообразие в моделизЪма, уж говорим за различни способи за макетиране и моделиране, но не дай си боже някой нещо по-различно да се направи и гледайте какво става! Почва се веднага - тоз не го прави както трябва, еди кой си го е направи еди как си, защо не го прави и той така? Извинявам се, ама тук да не сме партийна организация? Каквото е рекъл вождът - това ще е! Кой е тоз вожд и кой го е определил/назначил като такъв, че да размахва пръст на всички и да определя кое е праведното и кое не е?! Искам еднозначно да ми кажете кой е. Много съжалявам, ама твърдящият това има безапелационно високо вдигнат среден пръст от мен! И докато други си мълчат и не смеят гък да кажат, на мен не ми пука и не мълча да си кажа своето мнение. Което се възприема от неприемащите различното /не е само Пламен такъв/ като заяждане, провокации и т.н.
Определено не ми харесват както крайностите, така и твърдото желание на отделни форумисти, залитащи според мен по тях, твърдо, безкомпромисно и безпардонно /макар и често по тънката лайсна и неусетно за мнозина/ да насаждат своето мнение и виждане по въпроси от моделизма, историята на железниците и т.н. А именно: Ако за някого парните локомотиви са всичко в железниците, ако за него не съществува нищо освен "чайниците", нека има добрината и самосъзнанието да си държи мнението за себе си и да не дава "ръководна партийна посока" на всички останали и да не ги определя като "нищо неразбиращи от влакове, моделизъм, железници, история и т.н." Същото важи с пълна сила и относно насаждане на мнение за старо и ново производство на различни фирми, относно конкретни фирми като цяло, мащаби, епохи, администрации и т.н. Ако някой умира да си чопли архиви, да си ги чопли. Ако си щрака снимки, да си щрака. Но да не се опитва да насажда своето виждане като единствено правилното в света изобщо! Искате уважение към себе си, но защо не проявявате практическо уважение към виждането и мнението и на другите?
За мен е недопустимо и насаждането на елитарност, "сини кървища" и прочие превземки и чисти изцепки, което не води на практика до нищо добро за ЖП моделизма като цяло, а напротив - заформянето на едно плътно затворено общество на разни индивиди с неясни комплекси, цели и виждания, които се стремят да се ограничат от външни участници... С което постигат поредното си пълно противоречие - хем искат популяризиране на хобито и привличане на нови членове и съмишленици, хем с такива приказки да им покажат, че те не са дорасли за това "възвишено хоби" и че не им е мястото тук...
Според мен посочените три групи неправилни /според мен/ действия водят до нежелание на хора да пишат, да се регистрират във форума, да споделят мнения и опит по най-различни въпроси. Логиката им е проста и точна - за какво да пиша какво съм направил по моя си начин, когато все ще се намери дървен философ, който да ми каже, че нищо не съм направил?
Коментарите по-горе на Пламен, както и заслугите му, оставям без коментар. Смятам, че е повече от излишен. Лично аз мога да кажа, че тук не се състезавам с никого и не смятам да правя социалистически съревнования по каквото и да е било...
« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:37:08 от Best Ripper »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:За форума по принцип
« Отговор #14 -: 18 Април 2012, 12:30:02 »
Цитат на: Vlado link=topic=3789.msg76732#msg76732 date=1334740767
Цитат на: daddy_g link=topic=3789.msg76731#msg76731 date=1334740685
Определено напоследък във форума е доста тихо и много малко хора споделят какво творят и личен опит.
А определено има теми които ме вълнуват особено тези за контактната мрежа и за модернизирането на стари пиковски локомотиви

Това е констатация! По-важно е какво предлагаш, за да се промени това положение?

Ми нека пишат,да споделят какво майсторят, какви техники използват..аз например се измъчих с контактната мрежа..така и не мога да разбера колегата bdz43r как е измаисторил тези финни спойки