ВАЖНО !!! | IMPORTANT !!! > Правила, препоръки и указания за правилна експлоатация на форума | Rules, suggestions and leads for correct exploatation of the forum

За форума по принцип

(1/50) > >>

Vlado:

--- Цитат на: pach link=topic=3788.msg76713#msg76713 date=1334729768 ---Емо и Миро са прави хора, ама какво от това. За съжаление рано или късно и те ще се откажат (въпреки декларацията на Емчо...и въпреки че се "знае" с модераторите). Тук това се е случвало няколко пъти и за това става вече така - на мода са ластичните локомотиви и картонените тунели. Само по себе си това е чудесно, защото всички сме почнали така. Както и е  вярно, че моя ластичен локомотив отиде "за скраб" след първия ми опит да го модернизирам (бях 10 годишен), а първия тунел ми бе "изграден" от енциклопедии покрити със зелена платнена покривка за маса.
Но когато това станат преобладаващите теми тук, дори и да се знаеш с модераторите, просто хората които имат опит и споделят тук, се отказват. Тези които все пак не се отказват лесно, ги отказват разни риалисти и тем подобни мазохисти към себе си и садисти към нас, и те също рано или късно спират да пишат. Не знам дали форумната управа (и знайните модератори) са си дали сметка накъде отива форума и дали са направили анализ ... а най-важното - дали това им харесва, но резултата вече се вижда с просто око.
Лиро това си е твоята тема, и въпреки, че и аз  се включих в разводняването и, си позволих това изказване, защото виждам че все още има хора (ти, Емчо и още няколко) които този въпрос ги вълнува.
--- Край на цитат ---

Пламене, тъй като твърдиш в горното мнение (или поне аз така го разбирам!), че си разочарован от форума, ми е любопитно как, според теб, това положение може да се промени? Какво трябва да направи "форумната управа (и знайните модератори)", за да са различни нещата?
Нека само да напомня, че във форума влизат всякакви хора - както опитни моделисти, така и прохождащи такива, млади, стари, с различни характери и поглед върху живота, като дори и теоритично не може да се угоди на всички. Но тъй като ти винаги имаш позиция по въпроса, която аз се старая да уважавам, ми е любопитно какво според теб е нужно на форума, за да стане пак онова място, по което тъгуваш.

Очаквам мнение от всеки, който смята, че е нужна промяна или има какво да каже по темата!

pach:
Мда...
Прощавай, ама в темата на Миро пуснах нещо в отговор на ...поредните заяждания от страна на Best Ripper-а.

В тази връзка веднага се сещам за нещо  еднозначно7
- да се "озапти" този форумист, по някакъв ефективен начин.

Ако се направи анкета, дали ни омръзна да четем заяждания за "рИализЪма" и т.н.
сигурно отговора ще е еднозначен, какъвто беше и дали аз да се върна във форума.

Крайно време е да се направи нещо, докато все още има хора които се опитват да споделят тук опита си.
Щото и при най-малкия опит да се направи нещо таков, този съфорумец скача в какви ли не обвинения и пререкания.

Нима другите тук нямаме право на постове?

Защо след като три месеца ме нямаше, сега отново се подема кампанията на Best Ripper-а.
Ако сложим на кантара с какво е допринесъл за този форум?
Резултата също е ...еднозначен.

Като се успокоят нещата, може и да допълня тук още неща, щом като "не се виждат", как да си върнем "стария" форум в който пишеха доста признати моделисти.

ПП. Владо, пак прочетох горния ти пост, та би ли дал определение за Bset Ripper?
Той прохождащ моделист ли е, или развит такъв, или форумен трол (както ме определи преди известно време Ванката)?

пп. прощавай имам проблем с браузъра...

Vlado:
Това не е конструктивен отговор и ще ти обясня защо:

Смятам, че и двамата носите вина за това положение, защото отдавна нещата межди вас са на лична основа и вече се заяждате "за спорта". В конкретния случай Best Ripper ти отговори на провокациите, а ти директно и най-безпардонно му нанесе обиди, което, ще извиняваш, но си е за директен бан. Но както и да е!

Предложи нещо за форума по принцип, а не опит за справяне с личен проблем или форумист!

п.п. Предложи точно какво - стягане на дисциплината, нови раздели, промяна в правилата, нов подход към членовете на форума. Нещо конкретно!

pach:
Точно това се опитвам да обясня.
когато търпя всевъзможни атаки от определн съфорумец, да това е явно негов личен проблем, щото за мен той не е определящ нито в хобито, нито където и да е...
Но когато този същия човек постоянно ни набива в очите (и постовете си) неговата неприязън към определени хора и технически приоми,
това вече е проблем на форума.

Ако приложим неговата антипатия към рИализъма, тук би следвало да се изтрие всяка втора тема, включително и
за твоя макет (щото и той е реалистичен) както и повечето уважаване моделисти да ги обявим за спамъри.

Това не е мой личен проблем, но ако смяташ че горе описаното не е така, просто изтрий темата.
(и онова в тематга на Миро)

Vlado:
Отново ще помоля да няма лични нападки!

Нека бъдем конструктивни и да помислим заедно как да променим форума ни така, че отново да стане любимо сборно място на бг жп моделистите!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия