Автор Тема: За форума по принцип  (Прочетена 69337 пъти)

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: За форума по принцип
« Отговор #240 -: 27 Декември 2017, 19:32:07 »
Off-Topic:
За j.k.kolev: Не се заяждам. Просто половината от написаното от Венци е ГРЕШНО, т.е. НЕВЯРНО. И това важи за 80% от дискусиите, в които той е участвал. Но заради реакции като твоята, на Миро, и на други уважавани от мен форумчани, грешните твърдения си останаха, а на другите не им се занимава да го опровергават.

Митко, какво и беше толкова на моята реакция? Сложих ти един минус за едно мнение и нищо повече. Надявам се, че за по-малко от година, не си станал от хората, които при една такава оценка се държат като че ли си им счупил щангата на най-добрия парен локомотив (виж по-горе какво си писал).
 По принцип, уважавам и чета с интерес твоите мнения и смятам, че има какво да се научи от теб - казвал съм го вече някъде из форума, но това не означава, че винаги трябва да съм съгласен с всичко. Затова е и рейтинговата система - използвам я по предназначение. Смятам, че това което написал е съвсем тенденциозно и на базата на лично отношение. Да напишеш, че някой е сбъркал нещо - ОК, но да напишеш "насраното от теб" - какво е? Не е ли повече от всеки минус написан тук? Лично аз не бих си позволил подобно отношение към никой форумен участник. Мое си мнение, който не е съгласен да слага минуси, няма де се разсърдя.
Сега по темата "За форума по принцип"  - защо трябваше да оплюваме човека отделил няколко дни от празниците си да напише нещо полезно за повечето от нас? Темата z21 е интересна и важна за голяма част от хората тук и кой може да оспори полезността на пълното и описание на български език тук в този форум? На времето, Пламен като преведе ръководството на 10810 също беше полезно за всички и години наред го споменавахме с добро. Най-малкото може да си го разпечаташ и сложиш до управлението и в случай на нужда да си отвориш и направиш справка. Z21 даже най-малко касае самия Венци - както добре знаем той използва друга централа. Прави го ей така за другите и само заради този факт заслужава адмирации и благодарност. Не е единствен, разбира се през годините и други колеги споделяха своя опит и знания, но точно такива реакции като че ли ги отказаха и доста от тях решиха, че няма смисъл да пишат изобщо. Такова отношение "порязва" човека решил да направи нещо за другите, пък дори и фактологически написаното от него да не е 1000% вярно. Какво толкова? Няма да се счупи щангата на някой локомотив я! Пак казвам  - с една колегиалност и добронамереност може да се оправи съдържанието на всяка тема стига да е необходимо.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: За форума по принцип
« Отговор #241 -: 27 Декември 2017, 22:33:37 »
Живко, ще ти отговоря (с удоволствие) в реда на това, което си написал в обръщението си към мен.

За минусчето: В действителност в началото "беше страшно" (защото си спомням кои имаха най-много минуси), преди половин година щях леко да се замисля за това, което съм написал и на което съм получил въпросното минусче, но сега мога да ти кажа че въобще не ми пука за него.

Предполагам (от написаното по-горе от теб) че си се подразнил от две неща: ще започна с "насраното", което употребих. Ами то е в отговор на "да акаш по чуждото", което беше отправено към мен. Предполагам че едната дума е по приемлива от другата, но в крайна сметка за мен и двете са едно и също нещо. До сега не съм си позволявал по моя инициатива каквото и да е отношение към някой съфорумец, но съм заявявал нееднократно че ако някой се отнася към мен по неприемлив начин, мога спокойно да му отвърна със същото, без да се приема като обида.
Второто нещо - за "човека отделил няколко дни от празниците си да напише нещо полезно за повечето от нас". Ами аз си мисля че човекът е отделил някакво време не защото очаква възмездие или отплата, а защото му е приятно и счита че прави нещо полезно за другите. Ами защо не взе тогава човекът да преведе ръководството както трябва? - щеше да е полезно. Защо не взе да направи субтитри (знаем че е цар на тези неща) на няколко кратки филмчета, посветени на z21? Мога та ти кажа че гледането на едно такова филмче ще ти е много по-полезно за да разбереш що за централа е това и как се работи с нея. А и ще отнеме много по-малко време отколкото да се четат всичките му писаници.

Някои хора може да си мислите че "го прави за другите за да им е полезен", аз обаче не мисля така.

Ще припомня хронологията:
Ето тук един потребител попита как да си управлява стрелките с декодери на пико и z21.

Веднага след това Пламен му отговори, че това го има в описанието на декодера (което е абсолютно вярно). След което разписа още няколко реда без особено значение към въпроса.

И веднага след това въпросният човек, правейки полезно за другите отговори: "Ако управляваш z21 през Multimaus, значи просто нищо не ползваш от z21 - централата се превръща в обикновен бустер, малко по-читав и мощен от този, който върви с Multimaus-а." (край на цитата)

Естествено, по стара традиция, Пламен не остана по-назад, и изписа още един ферман с някакви каталожни номера, които също нямаха нищо общо с темата.

В следващия пост можеш да видиш гениалното заключение на Венци "Явно ще трябва да пиша описание и упътване за работа с z21".

Разбира се desrtfox получи половин отговор от Пламен - да си прочете упътването на декодера, където пише кога да натиснеш едно копче докато една лампичка мигне три пъти или пет пъти (за двата канала). А как да подаде командата Пламен го посъветва да погледне в преведеното от него ръководство за мишката. До колко той разбра че му отговориха на въпроса - не стана ясно. Но Пламен някъде по това време спомена, че като пипаш едно нещо е добре да му прочетеш ръководството.

Стана ясно, а и ти сам казваш, че Венци е спец по CS2, а гледам че спомнава и CS3. Няма нищо лошо, ами защо тогава се хваща с нещо, което не разбира, като го украсява с още по големи небивалици. На него му обещах че няма да правя литературен обзор на написаното, но специално за теб ще започна с няколко примера.

В началото:
"Производството на цифровите централи z21 и Z21 на Роко-Флайшман започва през началото на 2013 г.
 Принципно претендират да са цифрови централи от висок глас, но лично аз не мога да се съглася с това, предвид факта, че централите на другите производители от този клас /Мерклин, ЕСУ, Уленброк  и т.н./ имат вграден дисплей и самата централа се управлява без употребата на външни устройства.
Всички централи от висок клас имат максимално токово натоварване от 5 или 6 ампера, докато при централите на Роко/Флайшман то е почти наполовина.
Друга подвеждаща тактика и нелоялна търговска практика е наименованието на двете централи  – „малко z” и „голямо Z“, което нерядко води до грешки, спорове и проблеми от неясноти във форуми и описания. "

Четири изречения, и четерите НЕВЕРНИ, защото:
По първото изречение на Венци: Z21 се появява през 2012 г., а не през 2013. Есента на 2012 вече има подробни обзори в немските форуми.
Второто изречение: Никога Роко/влм не са претендирали че е централа от висок клас, в първият ми отговор по-надолу съм цитирал точно с какви качества е представена централата.
Трето изречение - всички централи имат 5 - 6 А, ама Венци "забравя", по-точно пропуска, че на CS 5-те ампера се "препоръчват само за 1 и LGB", а за Н0, ТТ, N и Z се препоръчва работа с по-малкото захранване, което дава точно 3А. И това е с черни букви в указанията на Мерклин.
Четвърто изречение - още по-големи глурости - нелоялно било, объркващо било и т.н. За всеки, къйто поне малко наистина се интересува от z21, в сайта им има една хубава табличка, която много точно описва възможвностите на различните варианти.

В следващия си пост Венци продължава с грешките:
"Чистата z21 бе пусната първа в продажба, като се продаваше заедно със стандартен интернет мрежов рутер с безжична връзка – без значение дали в стартсет или самостоятелно. "
Истината е че Roco никога не е предлагал z21 самостоятелно.

И т.н. и т.н.

Ако погледнеш поредицата от постове, след доста време не се стърпях и коригирах някои от недостигащите на Венци знания. И какво се получи: въпросното акане по мой адрес, да не съм му припарвал до темата и какво ли не.
Всичко, което Венци написа за z21, е много ясно и точно  казано в ръководства на на централата, на мишката и на софтуера. С тази разлика че са верни, а не изпълнени с измислици. И ако на някого наистина написаното от Венци е било полезно, да не се обижда, но този някой въобще не е потърсил да прочете нещо от документацията в официалния сайт, пък не е зле да прочете и от опита на тези които наистина работят и се интересуват от тази централа. Със сигурност едно филмче ще му е много по полезно.

Живко, не знам дали се сещаш, но по същото време възникна въпроса на Стефан за танковете в DR и возенето им на платформи. Случайно да си спомняш този отговор на Венци? Няма лошо човек нещо да не знае, или да сгреши, всеки го прави (дори и аз), но след като му се покаже защо някой друг мисли че не е така, обикновено човек казва едно мерси. И в случая аз дадох "правилния" отговор, с цитирана с цяла книга по въпроса на ГДР-ските танкове, както и потвърдено от няколко други източника. В отговор се появяваш и ти с "моето заяждане"?

Това са примерите само от последната седмица.

Тъй като темата е за форума по принцип:

Когато се включих в този форум тук всеки можеше да се похвали какво е направи (модели), какъв макет е замислил или прави, какво ново си е купил, имаше ревюта на модели - да видят всички преди да си купят мнението на някой друг за нещо, коментари и обсъждания по разни схеми, теми за реалните железници и какво ли не. Имаше представяне на колекции, клубна дейност и много други. А защо ли сега не е така?
Между двама участници от години се наблюдава нещо, което един по един накара много от моделистите да спрат да пишат и да не участват въобще във форума. Макар и след доста мъки, Пламен стигна до етап в който приема друго мнение, като му покажеш от къде да си го погледне и прочете в детайли. Само че Венци по никакъв начин не ще да вдене, продължава да бълва глупости, хубаво смесени с някое и друго вярно нещо. Ама колко време бил утрепал за това - като копае в грешна посока аз ли съм му крив? И като му покажеш кое и защо не е така единствен той остана да отговаря с обиди и създава неприятна обстановка. Дори Велко и машиниста се усетиха горе-долу навреме. Ама Венци - не.
В целия форум, от всичките му над 3000 поста, от него не съм научил нищо, освен клюките покрай разни други сдружения и клубове. Спомням си един опит за сгъваема маса, на която Венци не знаеше как да укрепи краката по диагонал. След това един макет, на който светофорите светеха във всички посоки в зелено. Едно кълбо негодни жици от него продавано на баснословна цена. И т.н. В ново време - една схема на обръщателно ухо, известна от 70-те години в ГДР-ските списания, и една друга - с релета за ДЦЦ, с гениалните два датчика което правят пълно късо. Всичко друго (в рамките на тези 3000 поста) е заяждане във всяко едно отношение, без никакво основание, не винаги но предимно към Пламен, и напоследък към мен, защото други просто не му отговарят. Дали трябва да се плаша от "пък след това изключително сериозно и окончателно ще взема решение за оставането ми тук"?
Споменах наскоро, но беше "почистено": Нямам нищо против когото и да е, особено когато не го познавам. Може да е много готин човек, както някои ме убеждават, но във форума се държи като задник (без извинения). И това не е моя квалификация, а е мое мнение и позиция. Много е лесно да кажа "махам се", числото е хубаво, 01.01.2018, но не съм забелязал да съм човек който се отказва. Имам намерение да продължавам да "коригирам" поне основните глупости на Венци, които считам че са явно изкривяващи темите и неверни. Мисля че всеки път до сега съм се обосновавал за това. Ако той реши да се коригира - ок, ако продължи навсякъде да ме обижда и да използва неуважителен тон - няма да остана назад, макар и някои да виждате само това и то да не ви харесва.


« Последна редакция: 27 Декември 2017, 22:45:34 от mitko0888 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За форума по принцип
« Отговор #242 -: 28 Декември 2017, 13:29:47 »
Нарочно не влизах 24 часа във форума от горчив опит.
Заради подаването ми на провокативното  поведение на
коментирания потребител на два пъти съм пращан
по наказание в банановата република точно по коледно-новогосишните празници. Не ми беше приятно баш по
празниците и не го пожелавам дори на него - да му горчи,
около единственото наше място по Коледа.

Точно  за да не се подавам на серийните провокации,
избягвам  да обръщам внимание на глупостите му.
Радвам се, че има и други хора които обаче ги виждат и
коментират. Аз съм свикнал с лайномета, но те явно - не!!!

А това е резултат от дългогодишна омраза и непавист, която
се шири тук от времето на двата клуба. Въприки, че на единия клуб, вратите бяха задържани отворени почти година, той не
пожела да се включи и от тогава къде явно, къде тайно (без ТК)
работи както за разбиването на клубовете, така и на този форум.

За хората които все още му вярват и доверяват, искам да кажа,
че има и друг моделизъм (като в оная реклама за живота) и друг вид
взаимоотношения в моделизма и между моделисти и колекционери.

Не допускайте да се окажете в една група с вечно мърморещия
за всичко "лошо" в другите хора, клубове, преводи, мнения различни от неговото, технически подробности, и за този
"умиращ" в грешната рИалност форум.

Има и друг живот разбира се!!! ;D

Впрочем това се отнася и за пловдиско- старозагорско- казанлъшката група ( ако ми позволят така да я обобща).
Момчета огледайте се и ще видите, че докосвайки нещо,
този потребител прави и невъзможното да го унищожи и/или
принизи. Някой вече застанаха по встрани и го забелязват.

Колкото до мнението на Митко, го подкрепям на 100% въпреки
някои недоизказани неща. Включително и за техническата част
от "спора"!!! Макар и двамата да ме опровергават, всъщност без
да съзнават, потвърждават написаното в кратце от мен в оная тема. Дори с точни изрази и кат.номера. Това е от "залитането" в
"прегръдката" личното си отношение един към друг в "спора".
Но пак отбелязвам - Митко е съвсем точен и може да се провери.
Както и обратното - проверете преди да си свалите
ръководството като "учебно пособие" за достоверност.

В една друга тема е намесена и "моята" роковска мишка,
("моя" сигурно заради дословния превод без лични интерпретации от преди години,),
което всъщност е поредното доказателство за горното ми
заключение, за завистта и злобата.

Вървенето по мойте стъпки ( спомнете си какво стана в темата
за макета на Живко) вече не е достатъчно - явно трябва всичко
тук да бъде по етапно оплюто и разрушено.

(Живко и Миро, с вас все някога ще изясним м/у
 нас как го допуснахме, та сега и двамата сте с "промит" мозък).


ЖАЛКО, ЧЕ В ТЕЗИ ЕТАПИ СТРАДА И ЧИСТО ТЕХНИЧЕСКАТА
ВЯРНОСТ, КАКТО НА ИСТОРИЯТА, ТАКА И НА ТЕХНИКАТА!!!

Дано все пак се замислите и вслушате в думите на Митко,
както и в някои коствени реакции на други форумни потребители!!!

Мен кучета ( или той) ме ядат постоянно,
 така че не ви карам да ми вярвате!

Просто си отворете очите хора!!!
 :hi: :hi: :hi:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За форума по принцип
« Отговор #243 -: 28 Декември 2017, 13:36:36 »
Пичове и от двете страни на фронта, имайте предвид следното !

Форумното общуване се осъществява посредством последователност от публикуване на постове. Когато го подкарате на режим "мерене на пУшки", генерирате голямо количеството постове, което затормозява всички останали. Те са вкарани неволно в схемата да се изчита огромно количество ненужна информация - плява. Така се губи и време и желание да се участва във форума, ражда се апатия. Тоест "меренето" затруднява дискуса и това е основната причина от отлив на интерес. Публиката се изнизва поеденично от салона и избира да си губи времето някъде другаде, а това остава незабелязано от главните действащи лица, влезли яко във филма. Дайте я по-спокойно в името на общото благо, включително и вашето. Колкото по-малко хора откажете от форума, толкова повече ще е публиката, която да оцени компетенциите ви по темите.

И последно. Моля стремете се към повече красноречеие. То се постига чрез ползването на по-малко, но точно подбрани думи. Това ви спестява километричните пледоарии. Такива просто няма кой да ги чете.

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: За форума по принцип
« Отговор #244 -: 28 Декември 2017, 14:05:10 »
Настоявам Пламен де се извини за епитета "промит мозък"

vesko76

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Рейтинг: 48
Re: За форума по принцип
« Отговор #245 -: 28 Декември 2017, 19:34:42 »
Цитат на: j.k.kolev link=topic=3789.msg109998#msg109998 date=1514462710
Настоявам Пламен де се извини за епитета "промит мозък"
Съгласен с колегата.Събрали сме се в този форум да прекараме приятно свободното време,а не за делене на лаври.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За форума по принцип
« Отговор #246 -: 28 Декември 2017, 21:08:48 »
j.k.kolev това беше в опит да опиша определен резултат
в следствие от действие на друго лице, а не за да Ви обиждам!

Въпреки това, най-офизиално се извинявам на Вас,
като Ви уверявам, че въпреки всичко случило се след определен
ден (аз още пазя скицата която искаше да коментираме когато
 ми се обадиш по телефона...макар вече да е безмислено),
не съм искал да Ви прозвучи като обида и съответно да Ви засегне и обиди! Приемете мойте извинения!!!
Същото, моля да се разбере и приеме,  и от потребителя Миро!
Не съм смятал, че може да са ви промити главите, тъй като ви
познавам в друга светлина!!! Дано да разберете какво искам да кажа, в извинението си!
 Но може би трябва да се даде някакво адекватно
определение на действията ви в светлината на казаното от мен по-горе!? За мен това е едно възможно обяснение, на вашето променено поведение тук. Може би има и друго, но то не е изяснено от поне вас. Най-лошото нещо е да повярваш
 на сплетни и лъжи, по адрес на трети човек,  без да потърсиш
истината и от него, и да се държиш така спрямо него,
все едно е виновен. Поне аз така мисля...

Всъщност, това не е задължително!
Тук, както и във всеки форум, няма задължителни неща освен
спазването на установените правила.
Може би стана въпрос за общочовешки норми, но те са такива
каквито всеки един от нас разбира по своя си критерии.
 :hi:

ПП. А в горният ми пост промит е в кавички, та хептем не разбирам защо го схванахте без кавичките!? Може би в следствие
от друг тип въздействие от "приятел"!? ..както и да е...
« Последна редакция: 28 Декември 2017, 21:14:28 от pach »

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: За форума по принцип
« Отговор #247 -: 29 Декември 2017, 04:05:33 »
Пламене, приемам извиненията и ни най-малко не се сърдя. Просто ми се видя неуместна квалификация за двама мъже със семейства и деца и хиляди отговорности. 
Ще взема отношение и относно подигравките на Митко за това, че Венци на можел една маса направи, едни светофари да оправи и т.н.
 При мен се справи с поне 1,5 километра кабели във всевъзможни посоки и стаи, не знам колко стотин метра трасе с дублирано захранване в 4 мащаба Н0, десетки задвижени стрелки с отдолу поставени механизми, най-малко 50 светофара при това забележи Митко - светещи червено, зелено, жълто и зелено, че даже и синьо където трябва, пет табла лично проектирани и изработени от него със всички необходими индикации по тях и не знам колко десетки ключета, не знам колко десетки светещи лампи, не знам колко стотин часа с поялника и отверката под и над масата, обръщателно ухо  - явно не само е чел ГДР-ейските списания, не знам колко вагона и локомотива му минаха през ръцете за отстраняване на дребни и значими проблеми. Отделно цялостното управление на макета и това, че всичко се постигна по възможно най-опростения и бюджетен за поддръжка и експлоатация начин.
Е, добре не мисля и никога не съм твърдил тук, че това е върха на железопътния моделизъм, даже напротив, може би други биха направили кой знае какви чудесии, но това е по силите на двама души. За повече - има си клубове с по 30 човека и добре виждаме техните резултати.
 Макар, че в тази тема не сме на другарски съд(има си друга за такъв) да кажат и други колеги как се справя при тях - знае ли що е кълбета със жици, как светят светофарите,на късо ли им дава....как и по какъв начин им помага.
 Има и още един аспект уважаеми писатели и мислители по темата "Венци", по-важен от всичките пластмаси и железа . Аз съм се преценил, че мога да се доверя на този човек, а в днешните години малцина са достойни за доверие, пък още по-малко го оправдават. Помислете си на Вас, кой за какво ви се е доверил и дали сте оправдали това доверие. Не е нужно да споделяте.
И още нещо, което ми се струва много от нас забравяме често. Зад всеки псевдоним тук стои по един човек със своите мисли и чувства, кусури и недостатъци. Като знам колко труд, емоции и време стоят зад всеки направен модел, макет, модул, програма за планиране на трасета, националните и международни срещи, никога не бих си позволил да оплюя направеното от някой, даже колкото и да не ми харесва, то поне старанието заслужава адмирации.
И се зачудих Митко с каква лекота и подигравка задраска знанията, уменията и направеното от Венци, щом не е научил от него нищо, сигурно е на по-високо ниво от него, сигурно умее повече, сигурно е направил много повече, сигурно е помогнал на много повече хора, не знам, не иронизирам, сигурно е така, не искам да ги сравнявам, нека всеки сам преценява.
 Написах всичко това не за да адвокатствам на Венци и той не ме е оторизирал да го правя, просто не можех да оставя твърденията на Митко, че е човек, който не може едно кълбо жици да размотае.
 Всъщност всичко, което исках да кажа беше, че нямаше нужда да се влага толкова лично отношение към човека, когато пише по темата z21. Пък после можеше да се направят каквито трябва корекции и допълнения. Но, няма значение, майната и на централата, не било 2013 ами 2012, цената и била не знам си каква преди пет години, Роко нямали претенции сякаш сме им представители, че да знаем, скрил амперите на друга мерклинска централа, аз също помня че първите централи бяха без ключ с рутер към тях, ама какво толкова имат ли значение такива глупости?


mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: За форума по принцип
« Отговор #248 -: 29 Декември 2017, 09:18:14 »
Живко, всичко което си написал е абсолютно вярно. Ще ти припомня моята теза по въпроса:

"Нямам нищо против когото и да е, особено когато не го познавам. Може да е много готин човек, както някои ме убеждават, но във форума се държи като задник (без извинения). "

Внимателно следя твоите теми за макета. Пределно ясно ми е кое е резултат на труда на Венци.

Но би ли ми казал в колко от всичките 3000+ поста Венци е представил нещо от това, обсъдил или коментирал? Сигурно има и такива. Но в огромното си болшинство от постове (като изключа тъпите вицове) се вижда абсолютно тенденциозно заяждане, обиди, квалификации и какви ли не негативно отношение към Пламен. А тъй като и Пламен гледа на всяка цена на всеки пост да се изяви, като резултат всичко в последно време, независимо от кого и как започнато, се превръща във въпросната пиеса, която Стан описа. Само че Пламен (без въобще да се мъча да го оправдавам) може да се порови и да посочи линк или нещо друго по въпроса, докато Венци директно включва неговия любим ...номет. И всяко второ изречение от написаното е негативното му отношение по темата или по опонента му.
Затова и аз започнах по всичко, написано от него, абсолютно тенденциозно от моя страна, да отговарям по същия начин. С тази разлика че всичко, написано от мен като "отговор" на Венци, съм го проверил или показал откъде съм го взел (с две правописни грешки в последните дни), докато той, явно че не му се занимава с "безмислено" писане, просто превключва с неговите си л.... .
Защо го правя ли? Ами от предишния сблъсък - повече от година ли, две ли - си мълчах и очаквах вие, които ги познавате и си имате приказка и доверие, да ги вразумите и нещата поне малко да се върнат към нормалното. (Въпреки че май от самото начало си е имало конфликт). И не само аз, а и много други си пишехме по някакви "наши си" теми и въпроси, но винаги след един - две поста във форума започваше това, което стана и сега.

И накрая - в пиесата, както и в един мач, или на един концерт, освен че трябва да има публика, която да не се разотива, трябва да има и кой да играе на сцената / на терена, за да може да има публика. А "една лъжичка е достатъчна да развали кацата с мед".