Автор Тема: За форума по принцип  (Прочетена 69333 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #30 -: 18 Април 2012, 15:46:52 »
Цитат
П.П.Следното е лично - обичам ги и двамата, кефя им се , не заради, споровете им, а заради самите тях - Пламен и Венци, Венци и Пламен

много добре казано !!!! И аз !


И друго - да оставим настрана влаковете - ние преди всичко сме приятели - познаваме си слабостите , силните страни . Венцо ми казва ,че съм Пацилюбец , аз му казвам ,че е Best Tripper , бъзикаме се често по Скайпа , споделяме и за влакове. Това е липсата - всичко е адски сковано и напрегнато , а трябва да има дженк , ако ме ра'ирате !

Ами тази душа Любова - която се опитва да говори с нас , търси контакт , макар и по някакъв друг начин - негов си , странен за повечето хора ? Заради което често отнася плувката ... ама си ми е мил и драг на мен.

ПП: Отскоро и Владо и Лъчо са татковци. Тепърва ще имат все по-малко време за форум и влакове. Дали да не се огледаме за нови имена ?
« Последна редакция: 18 Април 2012, 15:55:00 от Adrian »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:За форума по принцип
« Отговор #31 -: 18 Април 2012, 16:00:17 »
Нови имена ?!? - ами ако политиката е старата?!?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #32 -: 18 Април 2012, 16:04:56 »
А защо не нови имена и нова политика?

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:За форума по принцип
« Отговор #33 -: 18 Април 2012, 18:04:06 »
Леле, леле гледам и не вярвам на ушите си....

Мили ми хобисти... Това е хоби, нашето хоби. Ако търсите промяна всеки трябва да я потърси в себе си... И понеже се искаха предложения ето и моите

1. Да се възстановят всички затрити статии от стария форум с всякакви самоделни идеи и реализации

2. Категорично не мога да приема факта за хората и техните авторски права.. И не за друго, а просто ще изкажа моята гледна точка. Всички ме на тази земя временно. И ако някой е обсебен от греха наречен ЕГОИЗЪМ, говори много лошо , особено след светлия празник, който отмина. Ние нито сме първите, нито послените в това хоби, но е ненормално човек да остави след себе си една камара лай*а.. Постването на материали във форума НЕ Е Забранено. Споделянето е акт на узрелия човек, защото никой не е занесъл на онзи свят нищо. Въпрос на лично решение е дали труда който е положил ще остане незнаен за никому и ще служи на собственото му ег.

3. Нека всеки преди да поства коментар изчаква по 10 минути да му спадне адреналина, да му дойде (евентуално) здрав разум пък тогава да си празни душицата. Лично от нас зависи какъв ще е форума, защото форума сме всички ние, а толерантността не е порок... Мили мои.

И нека запазим хобито си ХОБИ, а наистина не се опитваме да си изливаме битовире и житейски ядове в него, а да се освобождаваме от тях чрез него.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:За форума по принцип
« Отговор #34 -: 18 Април 2012, 18:12:24 »
Хареса ми казаното от Емо  "Всички ме на тази земя временно." Този форум е за хобито - ЖЕЛЕЗОПЪТЕН МОДЕЛИЗЪМ :) да не го забравяме ... 

Подкрепям и това:

"3. Нека всеки преди да поства коментар изчаква по 10 минути да му спадне адреналина, да му дойде (евентуално) здрав разум пък тогава да си празни душицата. Лично от нас зависи какъв ще е форума, защото форума сме всички ние, а толерантността не е порок... Мили мои.

И нека запазим хобито си ХОБИ, а наистина не се опитваме да си изливаме битовире и житейски ядове в него, а да се освобождаваме от тях чрез него.
"

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За форума по принцип
« Отговор #35 -: 18 Април 2012, 18:43:51 »
Много точно казано Емо :hi:
Всички тук сме обединени от една любов тази към хобито и влаковете,както се казва една шепа хора сме а такива дразги и разногласия не са подобаващи на едно сплотено общество.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:За форума по принцип
« Отговор #36 -: 18 Април 2012, 18:55:54 »
И чакам да се обяви конкурс.. Да има сървенование някакво...

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:За форума по принцип
« Отговор #37 -: 18 Април 2012, 19:47:08 »
Момчета!
Аз лично не виждам проблем във форума!
Пламен и Венци са ценни кадри,само да се не заяждат много ;DПо малко ,може,но в добрия тон ;D
Смятам че ,ако има някакви"проблеми",то това са неща,толкова дребни и несъществени на фона на това прекрасно хоби и място, което отварям всяка вечер след работа! :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
Това ми е "домашната страница" и на двата компютъра в къщи,и на всичките ми браузъри!

Ако има някакви "проблеми" във форума,смятам че те се издигат и преувеличават изкуствено от някой другарИ неспособни да преглътнат малко егото си!
Гледайте позитивно и  като пускате У ЛЕВО дребните"проблеми",форума ще се превърне за всеки в прекрасно място!
Ако всеки влиза с нагласата да брои постовете на Пламен,да се дразни от крайностите на Даниел за старото пико,да се заяжда с Венци и десетки още дреболии,това разяжда готината атмосфера за която ви говори Адриан :good: :good: :good:
Приемам че всеки си е със свое мнение,може да го изказва,правилото обаче е ДА НЕ ГО НАЛАГА!
Както казва Адриан,нормално е дадена тема примерно-"как се полагат релси" или "как се перат гащи"с течение на времето да се изчерпи!Като излезе новост-споделя се!
Като излезе нова тема,пак се пише повече!
Сега форума се е поизчерпал от към технически новости и старите хобисти им доскуча,та го обърнали на заяждане,не бива така!
Помагайте на новодошлите,мен силно ме вълнува околовръсната линия на София,залейте ме с информация,има тема по въпроса.Станете клубни членове,правете модули в ТТ в N.
Разбирам че и там имало дразги и разделения!
Не знам как ще ги стигнем...
Не липсват теми за размисъл.

Ако някой вижда проблеми във форума да ги изреди ясно и кратко:
1
2
3
Те могат да се решат така:
1
2
3
 :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:За форума по принцип
« Отговор #38 -: 18 Април 2012, 20:05:11 »
Емо!

По принцип си прав...

Първо НО: Световен и европейски шампион по корабомоделизъм, избрал да остане в България , за да направи нещо В РОДИНАТА СИ, със собствени УНИКАЛНИ  разработки - лакови покрития и шпакловъчни смески, най-чистосърдечно си споделя опита и виж ти, излиза от печат или в електронен вид - някакъв сборник и там между другото неговите разработки и славата или парите или и двете СЪВСЕМ ЗАКОННО отиват при притежателят на правата - нали корабомоделистът е прочел условията на форума??? :diablo: :diablo: :diablo:Този корабомоделист не е изключение....

Второ НО: Опитът ми, и като наблюдател и не само моя го доказва - да не съм млад..., скоро даже почуствах голямата обич на мнозина от форума :hi: :hi: :hi:, през седемдесетте и осемдесетте години идваха емисари, най -вече от София, водеха се хобисти - и вземаха за ден, два, седмица
БЕЗПЛАТНО  снимки, чертежи и други материали от жп ентусиасти от Русе, Бургас, Варна - преснемаха тези материали - по това време доста трудна задача, кога ги връщаха, кога не, и изведнъж се обяваваха че притежават авторските права на тези неща и започваха да прибират хонорари от
наши и чужди издателства, да продават на частни лица зад желязната завеса, пак и сега още капе от тази стара дейност... бедните собственици даже и не подозираха...  ПАРЕН КАША ДУХА ЕМО!!! Има доста хора които могат да споделят много неща и са по-стари и от мен, и то доста. Но просто не вярват вече лесно. Тях можем да спечелим само със СПАЗВАНЕ НА СОБСТВЕНИТЕ СИ ПРАВИЛА :diablo: :diablo: :diablo: Така е, хобито не започва и не свършва с нас...- Аз лично не считатам, че в тази област съм създал нещо уникално, но ПРАВИЛОТО СИ Е ПРАВИЛО ....
Отдай признание на събирача, издирвача, автора...Знаеш ли колко шампиони познавам....През 90-те Направиха си снимка с тях, поканиха ги на обяд и :diablo: :diablo: :diablo: до там--- част от трудът им е разсипан, другите си стискат нещата и има защо....

И друго, Емо, това за правата е малка част от всичкото което ни пари...ХАЙДЕ ДА НЕ БЯГАМЕ САМО ПО МАЛКА ЧАСТ ОТ ТЕМАТА, А?

ДОВЕРИЕТО - ДОВЕРИЕТО ГО НЯМА а това е алфата и омегата на всичко

И от тук идваме пак към това с което ще се ПОВТОРЯ:  ФОРУМЪТ/Тези които отговорят за него/ САМ ПОТЪПКА ПРАВИЛАТА СИ, затова и тези тежки
слова, изисквания ...
Когато има доверие, нещата вървят...

Ще си позволя да споделя и нещо друго- години наред мой познат, водеше списанието на нуладжиите, направо го вдигна от земята. Когато реши до го напусне, що критики отнесе и то от германците, които са къде по-ледени от нас... Владо!!! Голям кураж ще се изисква да поемеш всичко това, но съм сигурен, че като обичаш хобито ни, ще излезеш много по-силен, можещ и мъдър от положението...Никой не се е родил научен, никой не е безгрешен...
При спечелено доверие, и подкрепата ще е голяма..../поне от мен/...
Е ако залитнеш в  общи приказки...сам/или с неколцина/ ще си сърбаш надробеното...

Директно към Иво:
Що не вземеш отношение към другите неща, които повдигаме???
Или ще се направиш на Батков и ще смениш целия команден състав и те да го отнесат, а грешките да останат и се повтарят???
И ще има нови лапнишарани, и те ще се откажат с времето, но нали форума остава...
Нали хобито било на първо място, ами хората, които ги боли, на които се казват едни неща а, се правят други???
Като всичко е в името на хобистите, защо не се откажеш от правото хората да си трият материалите, ако си заминат по един или друг начин?!?
И никой да няма право да им издава нещата без тяхно съгласие?!?  
Или всичко е в името на хобиста, а хобиста е...познайте до три пъти...

Познавам лично господин Шнеленкамп- чудесен човек, пионер, в 0.Прави малкосерийни модели. Този човек направи и форум за 0.
Подържаше го, плащаше години наред всичко сам - оплюха го тези, на които бе правил най-много отстъпки и заради които беше загърбил по-големи
поръчки, за да направи техните, защото отдавна са му клиенти и са във форума....Тези му съсипаха форума. Вече не съществува.Без капчица съвест и благодарност...Слава Богу, другите много добре знаем какво е направил за цялата 0 общност - човекът Шнеленкамп... и той има цялата ни подкрепа - и финансова и морална... Продължаваме да поръчваме при него... и той пуска нови модели...
Това го пожелавам и на Иво - ако има очи да види, уши да чуе, сърце да усети...Ако може да стане българския Шнеленкамп...ОБАЧЕ СЪС ФОРУМ!!!
Другото е от Лукаваго...

Борис Д. Чакъров

п.п.Виждам, че Тони е писал, докато аз дращех тук - добре бе Тони-
аз ги написах тези три точки, които ме смущават - както си е по реда 1,2,3.Другото е само разяснения и показване ,че критикувам действия, а не човека в същността му., и търся изход а не забивка?!?, но не и бягъне по тъча!!!
Трябва ли да ги пиша в червено?!?Тези три точки не са в този пост, а в по-назад.
Или нищо не ми се разбира?!?



...
« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:06:26 от Boris 2-12-4 »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За форума по принцип
« Отговор #39 -: 18 Април 2012, 21:21:08 »
Здравейте на всички,напълно подкрепям Борис смятам ,че форумът е хоби а не кариеризъм!!!Успех на всички!!

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #40 -: 19 Април 2012, 08:56:54 »
Нека да ви кажа как виждах нещата, когато бях от другата страна на "барикадата", когато активно се занимавах с форума.
Най-вероятно си нямате идея колко МНОГО време и усилия ми костваше. Сега като обикновен потребител ако някой не ми е приятен с изказванията си, някое мнение ми се вижда несвързано, някоя тема не ме вълнува - направо го прескачам.
Когато си модератор не е така. Щетеш всичко. Даже между редовете. Първо гледаш да няма провокации, после гледаш темата да не се е отклонила. Защото ако се е отклонила - делиш темата, новата я местиш, ако има подобна събираш.
Всичко това се прави да има подреденост във форума, но за това трябва време. А ние ходим и на работа. Почнеш нещо, влезе шефа, даде ти задача, забравиш до къде си стигнал, почваш отначало. После като се върнеш в къщи пак проверяваш да не ти изостава работата. Тогава  бяхме четирима и едвам смогвахме.
Преди време ако си спомняте стана подобен проблем и аз се оттеглих. Да ви кажа честно се чувствах страшно обиден за всичкото време, което бях дал на този форум да стигнат така нещата. После си казах - най-вероятно няма как да знаят какво ми е коствало. Както и да е това си е мой проблем.
Сега за направените предложения
1. Да не критикуват модераторите. Когато се създаваше форума взаимствахме пралива от други форуми. Нали се сещате, че тези не са писани специално за нас. Мога да ви кажа, че на други места са още по-строги правилата. Да не се критикуват модераторите е направено не да са "над закона", а да няма излишни полемики. Все едно на футболен мач съдията да обяснява на публиката защо е свирил засада. Винаги ще има поне един недоволен и вместо да се играе мач ще се води дискусия.
Въпреки всичко напривихме тема за критики и предложения. Аз мога да ви гарантирам, че всяко предложение е било обсъждано. Много често има технически проблеми или са свързани с пари. Форумът е софтуер и както при другите софтуери нещо е безплатно, друго платено. Няма кой да извади пари.
Други проблеми седят "отворени", но още не е намерено добро решение за тях - примерно за раздела Продажби

2.Предложението да се създаде тема за Рекламации от модераторите. Ще ме извинявате, ама модераторите не създават теми. В конкретният случай исках нещата да се изяснят докрай да видим кой е прав.
Аз лично ако имам такъв проблем бих се свързал с продавача да видя - пари ще се връщат, ще ме компенсира по друг начин ли, ще го оправи ли. Чак тогава ще отворя тема и ще кажа - Колеги, ето обявата, ето снимката, ето какво съм получил.
Сега какво стана - отделна тема без да се знае към коя сделка е. Нито продавача може да се защити, нито някой след време ще е наясно с нещата.

Ще се присъединя към мнението на Емо да се премисли преди да се пише, но ще добавя - преди да пишете си помислете какво бихте причинили с мнението си. Представете си, че след тежък ден отидете с приятели да пиете бира и да гледате мач. Двама от приятелите ви се сбият и развалят вечерта на всички. Как ще се почувствате? Аз, предполагам че и вие приемате форума като място за отдих. Нека не страда задари няколко човека и лични интереси.

Искренно ви моля за това!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #41 -: 19 Април 2012, 08:57:18 »

Емко , тъй като сме временно на този свят , ще имаш ли нещо против да се нанеса в хола ти , че почвам ремонт у нас  ;D  може и да поостана и зимата ,че парното е скъпо , братле  :pleasantry:

Айде , ти си готин пич , няма да ми откажеш - така и така днес ни има - утре ни няма . Само те моля добре да зареждаш хладилника , че непрекъснато съм гладен  :blind:


Мдааа, не щеш...е що бе , Емко ? Аааа, твоя собственост било , а не моя , да си стоя у нас - иначе наем искаш ? И да плащам консумативите , нали ?   :sorry:...ееее , ама нали сме за малко беееее тц тц ...
ми то е същото ...материална собственост - интелектуална собственост . Материалната я уважавате , а за интелектуалната без пари ако може ( така и така сме временно) . А тези , дето се изхранваме с ума си и създаваме интелектуални и художествени продукти трева ли да пасем , бе Емко ??? Защото 'сме за малко' ли сме длъжни да пишем Безплатно книги , програми , да снимаме филми , да правим музика , да рисуваме картини - само и само вие да ги ползвате БЕЗПЛАТНО ? Гот ви е да си дърпате от нета , а ?

Българинът никога няма да разбере понятието 'инелектуална собственост' , Боре...не се хаби !

Та кога , Емо , ще се изнесеш , да поживея малко у вас ?


emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:За форума по принцип
« Отговор #42 -: 19 Април 2012, 10:26:27 »
Адри.. Ако юсте толкова ,креативни и напористи публикувайте трудовете си в интеернет пространството и давайте линкове.... Там интелектуалната собственост ще ви е защитена... Ама много се дразня как всички се тупат в гърдите колко са велики, само дето никой не го е виждал щото май е по евтино някой да поддържа сайт и да се плюе по него как ни накърнява правата, ама нашето си е наше па чуждото е общо- не за друго ами е по евтинко май. Не съм сложил вилата на врата на никой. Има патентно ведомство,.. Патентовайте бре и следете кой ще ви открадне труда и в съда. Ама да сме велики само на приказки... Хайде да го прескочим, щото най мразя някой да ми налива акъл след като не си е мръднал задника.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #43 -: 19 Април 2012, 10:37:29 »
Колеги, ще позволя да дам и своето мнение по темата „мнения, авторство и защитата им във форума”, като ще разделя позицията си на две части - от човешка (потребителска) гледна точка и от правна, защото авторството се защитава от закона. А за да не бъда голословен, ще цитирам текста, който е толкова спорен и ще го коментирам основно:

От правилата на форума:

"1.17. Мненията в Railway Passion форумите се оставят доброволно, безвъзмездно и с цел взаимопомощ. Авторите им не могат да изискват компенсация за публикувани текстове под никаква форма. Мненията могат да бъдат редактирани от авторите им съгласно условията в т.1.12 и т.2.4 от настоящите Правила на форума. Автор на мнения не може да изисква отстраняването им от форума в случай на решение да не участва повече на Railway Passion форумите. Всички мнения на Railway Passion форумите могат свободно да се копират и възпроизвеждат без комерсиална цел.
railwaypassion.com не носи отговорност за достоверността на информацията която публикува всеки един потребител на форума."

Разковничето тук е в трите думички - "доброволно", "безвъзмездно" и "с цел взаимопомощ", които са в пряка връзка с въпроса: "Защо сме в този форум?" Според мен ще е твърде неморално ако някой, който напуска форума, пожелае да му бъдат изтрити всички мнения, тъй като той, в качеството си на потребител на същия този форум, се е съгласил доброволно, безвъзмездно и с цел взаимопомощ да сподели знанията си, опита си с останалите и своеобразното отстъпление от това ще означава само едно - егоизъм и криво разбрано разбиране за чест и достойнство и изкривено усещане за нужда от защита на права. Какъв ще е резултатът от това триене? Нарушена връзка между мненията, загубени ценни знания и опит, започване отначало, ако мога така да се изразя, при разрешаването на определени проблеми и пр. Че ако толкова е честолюбив авторът, по-добре да не пише! Форумът е за споделяне и ако се позволи триене на мнения, считам че целият му смисъл като място за общуване и своеобразна банка за знания ще се загуби.

Да разгледам въпроса от правна гледна точка. Искам дебело да подчертая, че пишейки се във форума, авторството не се губи, дори напротив, смея да твърдя, че това е една допълнителна защита на автора, че мнението му е неговото и би могло да бъде защитено при нужда. Ще се запитате защо? Много просто - тъй като мястото е публично и всички мнения се пазят, при един бъдещ спор лесно може да се установи кога и от кой е писано мнението и до колко същото е заимствано (откраднато), чрез сравняване на текстовете и други способи (експертизи). И това става със съдебно разпореждане, като сайтът ще предостави разпечатки от спорните текстове, които ще послужат като годно доказателство (поне според мен). Какво ще се случи ако мнението се изтрие? Ще се случи нещо лошо - няма да има следа, която да насочва към него и автора му, а самият автор трудно ще докаже, че е писал точно това и че някой му го е откраднал. В допълнение ще отбележа, че Законът за авторското право и сродните му права дава защита срещу такива посегателства, като ощетеният заведе иск срещу лицето, за което твърди, че го е изплагиатствало. Разбира се, това е последната стъпка, но и тя е решение.

На края бих искал да изследвам едно допълнително последствие от едно триене на мнения и отражението му върху защитата на авторството. Ми че тя я няма, защото в периода между постването и триенето, всеки може да си запише мненията и после спокойно недобросъвестно да ги ползва, като бъде спокоен, че авторът трудно ще докаже авторството си по причини изложени по-горе.
« Последна редакция: 19 Април 2012, 12:01:26 от Vlado »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #44 -: 19 Април 2012, 11:01:43 »
Емо , повярвай ми - мърдам си задника адски чевръсто и непрекъснато !Разправиите с хакерите и сайтовете са безкрайни !!  Защото като продуцент съм патентовал всичко , което продуцирам , като автор (на музика и текстове) съм регистрирал всичко , където трябва ; НЕ искам да излиза в Интернет , а да се купува - за да ми връща вложеното като труд , пари и време , да ме храни аджеба ;   изобщо не желая да се качва в Нета , но кой се съобразвява с това ?
По тона ти разбирам , че и ти като 99% от българите изобщо не схващаш понятията 'авторско право' и 'интелектуална собственост', защото си СВИКНАЛ да ползваш продуктите им като ДАДЕНОСТ.

Скоро говорихме за надписването на снимките . Напълно подкрепям авторите им и винаги ПИТАМ преди да публикувам собствеността им . Указвам кой ги е направил с изричното им разрешение . Защото човекът  е вложил пари и време, и здраве , за да можем да се насладим на безценен кадър . Ако авторът прецени - ще даде безвъзмездно ползване , ако не - няма да ги видим , без да платим .

Напълно подкрепям Борис за правата му върху преводите , които е правил , материалите , които е събирал - това ,че ги е направил достъпни за нас е жест на добронамереност и съпричастност ; но да се ползват без една чиста човешка благодарност  и да се подписват с друго име - е ужасна гавра и кражба.
« Последна редакция: 19 Април 2012, 11:11:07 от Adrian »